Şaka gibi

Kodla Büyü

sinaaat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gerçekten şaka gibi ya .Sen formatör alacam diye zaten bilgisayar öğretmeni olan adamları 30 ytl ye sınava sok.Hatta fazladan para toplamak için branşı bilgisayar olmayan öğretmenleride sınava al.Sonra Beceremediğin bilişim teknolojisi sınıflarına çeki düzen verecem diye okuldaki tek bilgisayar öğretömenini formatör olarak geçici görevlendir.Okul öğretmensiz kalsın öğrenci öğretmen beklesin.Zaten bundan önce çok beklemişlerdi gariplerim olsun biraz daha beklesinler,dersler boş geçsin önemliş diil.Öğretmen geçici görevlendirildiği için yani kadrosu hala okulunda olduğu için yerine öğretmen de atanamasın.Oooh ne güsel iş.Alsana kadrona yeni mezun bilgisayar öğretmeni cıva gibi delikanlılar var koştursun senin için kursun lablarını bilgisayarlarlarını,Çağır kursa ver istediğin eğitimleri.Ama yok öyle alırsa fazladan maaş verecek kadro verecek olurmu hiç.Zaten kadroda olan öğretmen varken fazladan para verilir mi hiç ..Açıkcasın ben bu görevi kabul eden arkadaşlar için de iyi şeyler söyleyemiyeceğim kusura bakmasınlar.Sınıfta,atelye de öğrenci bırakılıp da bi yere gidilmez kardeşim...Olaya birazcık da öğretmen gözü ile bakın

sinaaat' Alıntı:
Gerçekten şaka gibi ya .Sen formatör alacam diye zaten bilgisayar öğretmeni olan adamları 30 ytl ye sınava sok.Hatta fazladan para toplamak için branşı bilgisayar olmayan öğretmenleride sınava al.Sonra Beceremediğin bilişim teknolojisi sınıflarına çeki düzen verecem diye okuldaki tek bilgisayar öğretömenini formatör olarak geçici görevlendir.Okul öğretmensiz kalsın öğrenci öğretmen beklesin.Zaten bundan önce çok beklemişlerdi gariplerim olsun biraz daha beklesinler,dersler boş geçsin önemliş diil.Öğretmen geçici görevlendirildiği için yani kadrosu hala okulunda olduğu için yerine öğretmen de atanamasın.Oooh ne güsel iş.Alsana kadrona yeni mezun bilgisayar öğretmeni cıva gibi delikanlılar var koştursun senin için kursun lablarını bilgisayarlarlarını,Çağır kursa ver istediğin eğitimleri.Ama yok öyle alırsa fazladan maaş verecek kadro verecek olurmu hiç.Zaten kadroda olan öğretmen varken fazladan para verilir mi hiç ..Açıkcasın ben bu görevi kabul eden arkadaşlar için de iyi şeyler söyleyemiyeceğim kusura bakmasınlar.Sınıfta,atelye de öğrenci bırakılıp da bi yere gidilmez kardeşim...Olaya birazcık da öğretmen gözü ile bakın

%80 İNE KATILIYORUM. ÖĞETMENLİK>FORMATÖRLÜK KİM NEDERSE DESİN. BİR OKULDA ÖĞRENCİNİN DERSİBOŞ GEÇERKEN ASIL GÖREV YAPMA NEDENİN PARA ALMA SEBEBİN BİR ŞEYLER ÖĞRENEMEZ İKEN SEN İSTERSEN DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KURSUNU ALSANDA BANA GÖRE BOŞ. HERKES İÇİN DEMİYORUM AMA BÜYÜK ÇOĞUNLUK İÇİN DERSTEN KAÇMA NEDENİ. VARSA VİCDANLARI İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUM.

katılımıyorum bence formatorluk dersten kaçma şekli değil...

inanın idari işlerden ve bilgisayar işlerinden kaçmak için formatorluge bile başvurmadım. sadece dersime girerim paşa paşa çalışırım dedim.

su ana kadar tek bir dersimi dahi 40 dk boyunca bölünmeden işleyemedim...

ne öğrenciye ne kendime bi yarar saglayamadım derslerden. dogal olarak formator oldum bir kere iptal etmeye calıştım tekrar görevlendirildim :)

artık bende alıştım egitici formatorluge geçtim

eger ben bilgisayar öğretmeni olarak ilerlemeye kendimi geliştirmeye calışacaksam su an MEB de var olan sisteme gore benim formator olarak gidebildigim yere kadar gitmem gerekli başka bi yolu yok

ayrıca işin içinde olmadan konusmak kolay yeni başlayana okul formatorunden tutunda en kıdemlisine kadar bilgisayar öğretmenleri acayip derecede yıpranıyor ama nedense diğer branşlardan öğretmenlerin gozunde yatıyor gozukuyor. neden cunku biz bilmem kaç bin tane Taşınır işlem fişi girerken msn imiz de arka planda acık ya o yuzden...

bu ve bunun gibi sebepleri çok...

gelelim ilerisine bir kere bil dersi kesin ve kesin kalkacak o yuzden bil öğretmenleri cokta fazla bişi beklemesinler. bilgisayar artık tum derslere entegre ediliyor akıllı sınıflar falan filan

biz direk bu yeni gelen sistemin işlemesinden sorumlu olacağız ve bugunkü derdimiz neyse o zaman iki katına cıkacak...

flasha dosya gonderemeyen öğretmenlerin mp3 playerlarına mp3 atmaktan tutunda artık okul bilgisayar ne varsa daha ne diyelim yaf

cexen' Alıntı:
su ana kadar tek bir dersimi dahi 40 dk boyunca bölünmeden işleyemedim...

ne öğrenciye ne kendime bi yarar saglayamadım derslerden. dogal olarak formator oldum bir kere iptal etmeye calıştım tekrar görevlendirildim :)

artık bende alıştım egitici formatorluge geçtim

Hocama katılmamak mümkün değil...Ben 3,5 yıl ilköğretim de öğretmenlik yaptım..40 dakikalık bir dersin tamamını sınıfta geçirdiğimi hatırlamıyorum..İdareden "hocam,bilg. çalışmıyor ekranda hiçbirşey görünmüyor.." 2.katın sonundan 1.katın başındaki odasına gittiğimde monitörün fişinin takılmadığını gördüm....Bu yüzden meslek lisesine kaçtım..

bir inci benden olsun yine

tam dersin ortasındayım nöbetçi öğrenci geldi idareden acil çağrılıyorsunuz hocam dedi

acele ile indim

odaya girdim cümle aynen şu

"hocam bu msn de bizim arkadaşın resmi var sana zahmet benimkini de koyalım msn e "

güler misin ağlar mısın????

sinaaat' Alıntı:
Açıkcasın ben bu görevi kabul eden arkadaşlar için de iyi şeyler söyleyemiyeceğim kusura bakmasınlar.Sınıfta,atelye de öğrenci bırakılıp da bi yere gidilmez kardeşim...Olaya birazcık da öğretmen gözü ile bakın
Ne söyleyeceksin hocam. Herhalde sen görevi kabul etsen direkt olarak okulu bırakacaktın. Şuan çoğu bilgisayar öğretmeni yerine başkası gelene kadar derslerine devam ediyor. buna bende dahil.

İlköğretim kurumlar yönetmeliği
Teknisyenler
Madde 90 - Okulun imkân ve özelliklerine göre elektrik, elektronik, bilgisayar, makine onarımı, su, doğalgaz, kalorifer tesisatı, marangozluk ve benzeri işleri yapmak üzere teknisyenler çalıştırılır.

Şimdi sen bir öğretmeni amacı dışında kullanmaya çalışırsan olacağı bu ilk fırsatta başka alanlara kaçar.
Şimdi okulda mdr yrd dururken bilgisayar öğretmeni neden ilsis ile uğraşsın veya eokulla. Düşünün öğretmen almış eline sağlık karnesini hocam beni idare yolladı bunu ilsis e girecekmişsin . Ne güzel memleket mdr yrd yatsın benim güzel öğretmenim çalışsın ve bunun yanında bu işler sanki onun asli görevi gibi gözüksün. Sen ilk önce öğretmen gibi davranacaksın sonra öğretmenlik bekleyeceksin.

ARKADAŞ ÇOK HAKLISIN.BİLGİSAYAR OKUDUĞUMA PİŞMAN OLDUM.ZATEN YAKINDA İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.SINIF ÖĞRETMENİN EĞİTİCİ OLDUĞU VE AYNI ZAMANDA 55 YAŞINDA EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OKUL FORMATÖRLERİ GÖRMEKTEN SIKILDIM ARTIK.BEN BOŞUNA C++,ASP,CGI,PERL GİBİ NANELERLE UĞRAŞMIŞIM.BİLSA KURSUNA GİDERDİM DAHA İYİ OLURDU.ANLAYAN ANLAR HALİMDEN

vecta9779' Alıntı:
ARKADAŞ ÇOK HAKLISIN.BİLGİSAYAR OKUDUĞUMA PİŞMAN OLDUM.ZATEN YAKINDA İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.SINIF ÖĞRETMENİN EĞİTİCİ OLDUĞU VE AYNI ZAMANDA 55 YAŞINDA EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OKUL FORMATÖRLERİ GÖRMEKTEN SIKILDIM ARTIK.BEN BOŞUNA C++,ASP,CGI,PERL GİBİ NANELERLE UĞRAŞMIŞIM.BİLSA KURSUNA GİDERDİM DAHA İYİ OLURDU.ANLAYAN ANLAR HALİMDEN

durumumuzun bir özeti.. aynen bende pişmanım bil öğrt olduguma en azından bole bir bil öğrt olduguna pişmanım daha farklı dusunuyordum bildigin amelelikmiş :) boşa 4 sene okudum galiba şimdiki aklım olsa o yaşta bilge adam falan kursları var onlara gider sistem uzmanı yada network uzmanı belgesi alıp özelde çalışırdım hiç degilse havam olurdu. şimdi onları yine bilmeme ragmen kimse iplemiyor bile

Eleştiri güzelde. Neden hedef öğretmen :x . Sonuçta bu işi bilerinin yapması zorunlu. Ahmet olmazsa Mehmet .
Projeyi başlatan , yürüten ve işletenler sistemin işleyişini bilmiyormu?

Bu görevlendirmeler şu şu sorunları çıkartıyor. "Kadro vererek öğrencilerimizin mağduriyetini gidrelim" denmesi daha uygun bir çözüm olmazmı. Tabi amacınız üzüm yemekmi bağcıyı dövmekmi bilemem.

Eleştri çözüm ile beraber olursa anlamlıdır.

fomatör öğrertmenler hakkında atıp tutuyorsunuzda. Türkiyede en çok yapılan şey bu zaten..bilmeden konuşmak...Bende okuldaki dersi bırakıp formatör olan bir öğretmenim. Mesele sadece para değil sizin idianız gibi. Ben teknik öğretmenim vede kadrom ilköğretimde sahip oludğum 1000 bilgiden 1 tanesini sadece öğretiyorum...öğretmenlik yapmıyor çobanlık yapıyorum....bazılarıda güzel güzel okullarda rahat rahat ders anlatıp...ahkam kesiyor....

sinerji33' Alıntı:
fomatör öğrertmenler hakkında atıp tutuyorsunuzda. Türkiyede en çok yapılan şey bu zaten..bilmeden konuşmak...Bende okuldaki dersi bırakıp formatör olan bir öğretmenim. Mesele sadece para değil sizin idianız gibi. Ben teknik öğretmenim vede kadrom ilköğretimde sahip oludğum 1000 bilgiden 1 tanesini sadece öğretiyorum...öğretmenlik yapmıyor çobanlık yapıyorum....bazılarıda güzel güzel okullarda rahat rahat ders anlatıp...ahkam kesiyor....

Ben Formatörler hakkında atıp tutmuyorum kardeşim Ders bırakılıp Başka işe gidilmez diyorum.Bu işleri Öğretmenler yapamaz yada yapmaz da demiyorum.Elbette yapar hemde en iyi şekilde ama bu iş için okuldan öğretmen çekilmez verirsin kadrosunu eğitimini çalıştırırsın.Bir taraftaki eksiği kapatmak için en kolay ve en ucuz yol ne ise o seçiliyor

sinaaat' Alıntı:
sinerji33' Alıntı:

Ben Formatörler hakkında atıp tutmuyorum kardeşim Ders bırakılıp Başka işe gidilmez diyorum.Bu işleri Öğretmenler yapamaz yada yapmaz da demiyorum.Elbette yapar hemde en iyi şekilde ama bu iş için okuldan öğretmen çekilmez verirsin kadrosunu eğitimini çalıştırırsın.Bir taraftaki eksiği kapatmak için en kolay ve en ucuz yol ne ise o seçiliyor

HANGİ DERSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Bilgisayar mı, Bilişim Tek. mi?
Benim öğretmnelikte 4. yılım...İlçede tanımadım müdür yok...Hepsinin bilg yaptım..Tarımi Mal.Müd. v.b. dahil..Ders mi!...Zaman buldukça işlerim:)

sinaaat' Alıntı:
sinerji33' Alıntı:

Bunun muhatabı biz değiliz diye düşünüyorum. Kim kendini nasıl yararlı görüyor ise gider onu yapar. Çalıştığım kurumun bana verebileceği yada brnim ona verebileceğim birşey kalmadı. Ne gerekiyor ise yaptık. Şimdi kendimi daha yararlı göreceğimi umduğum başka bir birime geçiyorum.

Hocamın bu eleştirileri burda bize yazması da şaka gibi. Başka mercilere başvurması gerektiği düşüncesindeyim.

Yoksa benimle ilgili neyin doğru neyin yanlış oldğunu nerden bilsin. Çünkü dersi bırakıp başka işe gidiyorum ve bunun daha yararlı olduğunu biliyorum. Eminim hocam da bu kararın doğru olduğunu kabullenecektir

Yoksa benimle ilgili neyin doğru neyin yanlış oldğunu nerden bilsin. Çünkü dersi bırakıp başka işe gidiyorum ve bunun daha yararlı olduğunu biliyorum. Eminim hocam da bu kararın doğru olduğunu kabullenecektir[/quote]

Hocam böyle ezberden konuşma alışkanlığı olduğu sürece bence hiçkimse karşısındakinin doğru karar verdiğini düşünmez.... Baksana beyfendi hemen vicdannı olan biri dersi bırakmaz diye hakaret düzeyinde yorum bile yapabiliyor....

haftada 1 gün okuluma gidip 6 saat dersimimede giriyorum eğiticiliği de yapıyorum. oh ne güzel valla

Bakanlığın şimdilik bu işleri yapacak birilerine ihtiyacı var. Bilgisayar laboratuarlarına gidiyoruz öğretmenin durumuna göre kimisi mükemmel ötesi bakımlı ve çalışır durumda ama kimiside malesef çok kötü durumda bunların bir şekilde eğitime kazandırılması gerek ben gittiğim yerde çok büyük bir problem yoksa çalışmayan bilgisayar bırakmıyorum. Bunu da eğitimin bir parçası olarak görüyorum derse kazandırılan her bilgisayar sonuçta öğrenci yararına oluyor.
Birde Eğitek gelecek için önemli projelere imza atıyor ve bu işlerde de formatör öğretmenleri değerlendiriyor. Verilen hizmetiçi eğitim kursları çok kaliteli ve bunların öğretmenlere verilmesi için gerekli desteğide vermeye çalışıyor.
Bütün bunları değerlendirdiğinizde formatörlük önemli hem ders veriyorsunuz hem ders araçlarına bakıyorsunuz. Bakanlık bence bir taşla iki kuş vuruyor.

Sinaat a soyluyorum. Arkadasım ben 3 donemdır okul formatoruydum ve en fazla 10 saat derse gırmemız gerekırken 15 saat dersi çocuklar mahrum kalmasın dıye ısteyerek alıyordum. bunun yanıda ıdare- ogretmenler - öğrencıler üçgenı ıcınde 2.5 senedır debelenıyorum. ne için mi?
sadece bilgisayarın temel konularını, kullanımını dıger arkadasların anlattıklarının aynılarını öğretebilmek için.
bana söylermisin şimdi ben nasıl bir öğretmenim?
550 öğrenci 30 kadro birden benim sayemde bilgisayar konusunda ne gerekıyorsa alıyordu.
bundan sonra ne mi olacak..
anlatayım...
biz eğiticier öğretmenleri, bilgisayarları eğitimde etkın kullanmaları konusunda yetıstırıcez. onalr da bizim öğrettiklerimizi uygulayacaklar. Kısacası projeler bunu gosterıyor.
bunun neresı kötü.
bu eğitimi bırakmak mıdır yoksa daha ıyısı olsun dıye kendımızı daha büyük işlerin içine atarak daha faydalı olma ıstegı mıdır?
kadro versınler demıssınız ama kadro vermeselerdeeee...
bu uygulama bır sure boyle gıtsedeeeee..gelişme var diye düşünüyorum....saygılar herkese...

sinaaat' Alıntı:

Forumda bu polemik sürüp gidiyor. Bilgisayar dışındakilerin formatör olması.
Aslında bu Bilgisayar öğretmenlerine yapılmış bir haksızlıktır. Kabul. Ama gözden kaçırılan husular var.
1. Bu formatörlük işi çok emin değilim ama 1994 başladı. Ve o yıllarda Bilgisayar öğretmenini mum ile arasanız bulamazdınız. Aslında şimdide çok farklı değil Bilgisayar öğretmeni okul sayıs bir hayli fazla. Şimdi sorarım size 1994-2004-2006 da Öğretmenlerinize Bilgisayar öğreteceksiz ama yeteri kadar bilgisayar öğretmeni yok. Ne yapardınız.
2. Zaten sayısı az olan bilgisayar öğretmenlerini formatör yaparsanız eğitim-öğretim daha fazla olumsuz etkilenmez mi?
3. Diğer branşlardan olanları da sınav yaparak bu görevi verseniz. Sadece bilgisayar alanındaki yığılmayı engellersiniz.
4. Öğretmen gözü ile bakarsak diğer branştaki öğretmenlerin bilgisayar kurslarına ihitiyaçları yok mu? Bilgisayarı etkin bir şekilde kullansalar öğrenciler için daha verimli olmaz mı?
5. Arkadaşların önceki mesajlarda yazdığı gibi zaten okul formatörleri düzgün ders işlemiyorlardı ki? Daha önce mesaj yazan arkadaşları idareciler dersten çağırmışlar. Bakanlık teftişi sıranda beni dersten çağırdılar. (3,5 atmıştım :D ) Laptoplarında winrar olmadığı için bir belgeyi açamamışlar. :)
6. Bizim meslek zaten vicdan işidir. Çalışmayacak adam derse girse de girmese de çalışmaz. Plan program tamdır ama icraat yoktur. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Bu tür adamlar Toplantılarda en çok konuşan adamlardır. Mangalda kül bırakmazlar :D
7. Başka branşlardan sınava girenlere göre 1-0 hatta 2-0 öndesiniz. Düşük puanlar alıyorsanız. ya sınavı önemsemediniz. Ya da kendi öz eleştirinizi yapınız.

oguz_efe' Alıntı:
İlköğretim kurumlar yönetmeliği
Teknisyenler
Madde 90 - Okulun imkân ve özelliklerine göre elektrik, elektronik, bilgisayar, makine onarımı, su, doğalgaz, kalorifer tesisatı, marangozluk ve benzeri işleri yapmak üzere teknisyenler çalıştırılır.

Şimdi sen bir öğretmeni amacı dışında kullanmaya çalışırsan olacağı bu ilk fırsatta başka alanlara kaçar.

hocam olayı özetlemiş bence. 2 yıllık myo bilgisayar programcılıgı yada donanım mezunu bir eleman formatörün yaptığı tüm işleri pekala yapabilir. hemde daha az maliyetle.

şu anda meb in uyguladıgı formatörlük sistemi bence öğretmeni köreltme sistemi.
4 yıl bilgisayar öğretmek amacıyla bilgisayar alanında eğitim alan ( benim gibi teknik lise + ünv = 8 yıl alanlarda çogunlukta tabi) bir persoenli tutupta okulda yazıcıdan cıktı alamıyorum, hocam msn açılmıyor, msn e resim koyak hoca yaaa, ilsis veya e-okulda karsısındaki ekranda türkçe yazan yazıyı okuyup "tamam", " yazdır", "kaydet", "sil" butonlarına tıklayamayanlara yardımcı olsun diye affınıza sıgınarak söylüyorum (çünkü nefsimde içinde dahil şu anda bende formatörüm) para karşılığı okulda oturtursan gerisinin yorumunu siz yapın....

burada problem bilgisayar dersine gereken önem verilmemesidir. Haftada 1 saat ders koyup al bebelere bilgisayarı 4-4 lük öğret herşeyi öğretmeye çalışan öğretmende aynı şeyi öğretebilir hiçbirşey yapmayan öğretmende. çünkü o 1 saatte ancak oyun oynatılabilir. Yapılabilecek en iyi şey odur çünkü en azından cocuk hoş egnelceli 1 ders saati geçirir ve ders denildiginde kafasındaki kara şema silinir belki...

4 yıl teknik lise bilgisasyar donanım okuyup
ardından 4 yılda parmak uçlarımdaki havya yanıklarının yaraları hiç iyileşmeden TEF elektronik ve bilgisayar eğitimi alan birisi olarak şu anda ilköğretim okulunda formatör olarak çürütüldüğümü düşünüyorum.

burada problem öğretmende yada formatör olanda değil. şartları bu hale getiren eğitim sistemimizde. malum hepmiz ek dersin bir öğretmenin hayatındaki yerini biliyoruz. Hal vaziyet böyleyken kimseye tutupta niye formatör oluyorsun diye sormamız şaka gibi olur değil mi :lol:
Peki bu şartlarda ne yapılabilir?
bundan sonrasının yorumu için imzamı okuyun yeter bence...

boşuna dememişler arkadaşlar, balık vereceğine o kişiye tutmayı öğret. Eğiticeler bilgisayarı diğer öğretmenlere öğretmekle yükümlü. Ve bakanlığın en büyük projelerinden biri. keşke kadroları olsa idi bu tartışmalarda olmasaydı.

Hacker hocam...söylediğin herşeye katılıyorum...hemen hemen aynı durumdayız...okuduğumuz okullar da dahil....Fakat bir şey hariç onakatılmıyorum

"YAPACAK ÇOK ŞEY VAR" :idea:

Arkadaşlar bilgisayar branşının diğer branşlardan daha yorucu olduğunu bizler kadar bilen yoktur heralde.Ben de formatörlüğü seçenlerdenim.Çünkü haftada 25 saat derse girerken o kadar çok yorucu oluyordu ki.Tenefüs yaptığımı hatırlamıyorum.Ya çocukları dışarı çıkarmak için süre biter ya bilgisayarlarda sorun çıkar.Mecburen tüm iş üzerimizde.Eve gittiğimde kendimi geliştirmek için bişeyler yapmaya dermanım kalmıyordu.Şimdi 6 saat gönüllü 6 saat zorunlu derslere giriyorum.Kalan zamanlarda bilmediğim yazılımları öğreniyorum.Öğretmenlerin sorduğu basit sorunları memnuniyetle çözüyorum.Zor işlerle saatlerce uğraştırmalarından iyidir.Üstelik bende üniversiteyi dereceyle bitirmeme rağmen herşeyi bilerek gelmedim.Daha öğrenecek çok şey var ve bence formatörlük bunun için iyi bir fırsat.Tabi idareniz sizi saçma sapan şeylerle uğraştırmazsa!Ben bu yönden şanslıyım galiba.Bayan olmanın avantajı olsa gerek yerli yersiz herkesin işine koşturmuyorlar.Sıkıntılı olan arkadaşlarımı anlıyorum.Herşey gönünüzce olur inşallah bundan sonra!

Derslerin boş geçmeis ile ilgili sorun alpaygüneş hocamın da dediği gibi formatörlerin bulundukları okullardaki kadrolarına yeni öğretmen atanması ile olur. Mevcut formatörlerin kadrolarını merkeze alabilirler ya da kadrolar açık gösterilecek denilebilir. Ben okul formatörüyüm. Eğitici formatörlüğe de başvurdum. Haftada 7 saat derse giriyorum. Ama boş vaktim olduğunu söyleyemem. Okuldati öğretmenlerin ve idarenin sorunları akşama kadar bitmiyor. Gün bitip de geriye bakınca bana kalan sadece yorgunluk oluyor...

sinerji33' Alıntı:
Hacker hocam...söylediğin herşeye katılıyorum...hemen hemen aynı durumdayız...okuduğumuz okullar da dahil....Fakat bir şey hariç onakatılmıyorum

o çok şeyden bir tane örnek verseydin bari...

Hacker' Alıntı:
sinerji33' Alıntı:

o çok şeyden bir tane örnek verseydin bari...

Bir yerde sorun(lar) var ise orda yapacak şey(ler) vardır mutlaka. Herşeyi hemen düzeltemeyiz belki fakat bizden sonra gelenlere yol açarız...

sinaaat' Alıntı:

Öncelikle sormak istiyorum arkadaşım sen sınava girdin mi girmedin mi? girip kazanıpta görevi kabul etmemişsen veya girmemişsen diyeceğim bişey yok. fakat giripte kazanamayıpda yukardakileri yazdıysan diyecek çok şey var. herkesin durumu farklı eğer ben okulda derse girmezsem illaki birileri girer. ilköğretim öğrencileri için bilgisayar dersinin ne önemi var zaten (burası yanlış anlaşılmasın) dersi seçmeli yaptılar 1 saate indirdiler. yakında kaldıracaklar sen neden bahsediyorsun. yakında ne iş yapacaz.(heralde hizmet alımına felan başvururuz :) ) ben görevi kabul etmeyeyimde kim kabul etsin.

Bir makinanın öğretmeni olmak çok saçma bir durum...

Böte mezunlarının asıl işi bilgisayar öğretmek değil, eğitimde kullanılacak içerik hazırlamak. Eğitim araç-gereçleri teknoloğu da denilebilir. Yıllardır bilgisayar öğretmeni olarak atamalarının altında yatan sebep yeterli bilgisayar okur-yazarlığı olmamasıdır. Şu an bulunduğum okulda 1999 da BDÖ disketleri gönderilmiş. Müdür yardımcılarından birine Ankara'da eğitim verilmiş. Yıl 2008 hala oturtamadılar sistemi.

Sorumluluğumuzda olmayan bir sürü işi yaptığımız için sıkılmaya, bunalmaya başladık. Aslına bakarsanız bu duruma kendimizi biz sürükledik :( Şimdilerde okulda hayır demenin uygulamasını yapıyorum. Hayır diyemezsem bu işi daha fazla götürebileceğimi zannetmiyorum... Sinirli, agresif ve yıpranmış bir ruh hali var üzerimde.

Bilgisayar branşı öğretmenlerini havalı görselerde dersi önemsemediklerine çok şahit oldum. Yine tekrarlıyorum hatayı yardımsever davranarak biz yaptık...

burada eğiticilik eleştirilmiş,bu görevi kabul edenlere iyi gözle bakmadığını söylemiş bir arkadaş.Belki de bir idareci dir.Dışarıdan herkes bakıp formatör bir işe yaramaz diyor.Aslında iş böyle değil.Okul formatörleri okullarda bilişim teknolojilerini işler utar,öğrenci ve öğretmenlerin bu teknolojileri kullanmalarında rehberlik sağlar.Eğitici formatörler hem okul formatörlerinin çalışmalarında onlara rehberlik eder hem de yeni veya mevcut teknolojileri merkezi h.içi kurslara katılarak ve kendi bireysel çabalarıyla öğrenip daha sonra yerel hizmetiçi kurslarını vermek suretiyle öğretir.
Yani formatör öğretmenlerin görevi dışarıdan bakan birçok kişinin sandığından çok daha önemli.

Geri