İzmir norm fazlası branş atama başvuruları

Kodla Büyü
ben bu ek 4/a yı hiç görmedim. geçen hafta gelen yazının ekindeki genel açıklamalr kısmında da yazıyordu ama listeyi göremedik... sanırım bekleyeceğiz

ek 4/a dedikleri kendi bulunduğumuz ilçe içerisinden okul istemek için dolduracağımız form. ama açık okullar ne zaman belli olacak. öfff ya. valla bu durum iyice sıkıntı vermeye başladı bana.

Metropol içinde BÖTE mezunlarının yazabileceği sadece 2 lise var. Norm fazlası olanlardan bu kadar çok Teknik Eğitim mezunu olduğunu da sanmıyorum. Bu durumda bizleri de meslek liselerine resen atarlar mı acaba?

Arkadaşlar tercih yapmak zorunda mıyız şimdi? Okulların hiçbiri yazılası değil ya. Ne yapacağımı bilemedim:(

Ben de bilemedim. Ölü tercih olacağını bile bile tek tercih yapıcam. Resen atama olmaz inşallah. Ankara bile resen atama yapmadı diye biliyorum.

ben ilçesindeyim açılan kadroların hepsi meslek lisesi yazabileceğim yer sadece 1 okul var oda ilkokul nasıl olduğunu anlamadın okulun ortaokul kısmı yok nasıl bizim kadro oluyor peki bilgisi olan varmı?

Ona hepten şaşırdım. Biz artık ilkokula atanamıyoruz ki, neye dayanarak ilkokul eklemişler.

herkes gibi ben de aynı durumdayım arkadaşlar. dış ilçedeyim yazacak sadece meslek lisesi var. böte mezunları da yazamıyor biliyorum, zaten genel açıklamalarda da öyle diyor. şimdi tercih yapamayacağımız için bizi 3. aşamada resen mi atayacaklar. bir de ben eş durumundan geldim, eşim burada memur... çok sıkıntılı çok...

meslek liselerinde bilgisayar dersinde ne anlatılıyor. açıkçası ben meslek lisesi de olsa yazmayı düşünüyorum belki atarlar... ama korkum yıllardır ilköğretimde körelmiş olmak. minik bir bebeğim de olunca zorlanır mıyım diye düşünüyorum. şuan çalıştığım okulda bilgisayar lab kapatıldı. laptop ile sınıflarda ders anlatmak işkence. meslek liselerinde derse giren arkadaşlar ... bilgisayar dersleri hangi alanlara ayrılıyor. hangi konular anlatılıyor. bilgi verirseniz sevinirim

arkadaşlar böte mezunları bilgisayar bölümü olmayan sadece 9. sınıf bit dersi olan meslek liselerini tercih edebiliyor diye biliyorum. listedeki meslek liselerinin bazıları bu durumda çünkü.
dün ikl mem e bu konuda görüş için dilekçe yazdım fakat cevap ne zaman gelir belli değil. eğer bu konuda net bir bilgiyi daha hızlı öğrenebilecek bir arkadaş varsa öğrenirse sevinirim çünkü yarın son gün malumunuz.
bence kurcalanması gereken bir açık kapı bu....

ama genel açıklamalar adlı yazıda açıkça böte mezunları otaokullar ve meslek liseleri harihindeki liseleri yazabilir diyordu. ben de ilçemde bulunan meslek lisesini yazamadan bugün dilekçemi verdim atama istemiyorum diye, zaten eş durumundan geldim ilçeye. ve ilçede boş okulda yok, malum Böteliyiz. eşimin görev yeri belgesini ve BTR onayını ekledim. bakalım resen olacakmı... olacaksa kaç km uzağa gideceğim insan sinir küpü oluyor!!! midesine sancılar giriyor

Özellikle bayanlarda bir sürü 100'un altında puan var, meslek liselerinde hem de..

Neyse, Allah büyük...

Geri