İYİ OKUL EMLAK PİYASASINI ETKİLİYOR

Kodla Büyü
İYİ OKUL EMLAK PİYASASINI DA ETKİLİYOR
Çocuklarını daha iyi okullara göndermek isteyen veliler, evlerini taşımayı göze alıyor.
Her yıl okulların açılması yaklaşınca, veliler iyi okul arama telaşına giriyorlar. Milli Eğitim bakanlığının son yıllarda üzerinde durduğu kayıt bölgesi uygulaması her yıl daha da katılaşarak devam ediyor. Her anne baba çocuğunu iyi bir okulda okutmak istiyor. Bu nedenle bazı okulların bulunduğu muhitlerde emlak piyasası da bu nedenle hareketleniyor.Büyükçekmece'de 19 mayıs mahallesindeki 19 Mayıs ilköğretim okulunun anasınıfı sayısı 6/7 lere kadar düşmüş iken, fatih mahallesindeki Ömer Gültekin Yavuz Selim ilköğretim okulu anasınıfına bir şube daha ekleyerek 70 öğrenciyi aşmış durumda.
Peki velilere göre iyi okul kriterleri nelerdir? Veli nasıl bir okul istiyor?

Bu soruyu Bölgemizde talep gören okullardan bir olan Ömer Gültekin Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü Saffet Karayama'ya yönelttik, Karayama’’ Bölge dışından okulumuza yoğun talep var. Vatandaş çocuğunu istediği okula vermek için adres değişikliği bile yapabiliyor. Neden bizim okulumuz?diye sorduğumuzda; genelde güvenli bir okul olmamız, disiplinli bir okul olmamız, kapı güvenliğinin iyi olması, velilerin içeri girişinin kontrollü olması, her isteyenin elini kolunu sallayarak içeri girememesi gibi cevaplar alıyoruz. Bunun ardından ilgili bir okul yönetimi, bir sorun olduğunda ilgilenen birilerinin olması ve en önemlisi de boş derslerin olmayışı olarak sıralanıyor.’’ Dedi. Ömer Gültekin Yavuz Selim İlkokulu, güvenli oluşu, boş derslerin azlığı ve projeleri seven, çalışkan okul yönetimiyle öne çıkıyor.

Özellikle ilkokula yeni başlayacak aileler oldukça heyecanlılar.Okulla ilk tanışma nasıl olursa öyle devam edeceği düşüncesi ile okuldan ayrılamayan veliler görmek mümkün.

http://www.yerelhaberim.net/istanbul-il ... 28023.html

Geri