İstanbul'u bilen arkadaşlar

Kodla Büyü

frezmb

Aktif Üye
Arkadaşlar bir kaç gün sonra mecidiye köye gideceğim.
ulaşım noktasında bana fikir verir misiniz?

1- mecidiyeköy-yenibosna(hürriyet cad) arası
2- mecidiyeköy - kağıthane (hamidiye mah)
3- mecidiyeköy - şişli (izzetpaşa mah)

bu üçüne uğramam gerekiyor.
Önce kağıthaneye gidip oradan yenibosnaya gitmek ve en son şişliye gitmek veya daha uygun güzergah konusunda verirseniz sevinirim.
Çok oluyorum ama otobüs numarası, metro gibi alternatifleri paylaşırsanız yine sevinirim :)

Hocam o yakada değilim, haliyle çok bilemeyeceğim ama iett 'nin yararlı olduğu tek şeyi gösterebilirim.

http://harita.iett.gov.tr/# Soldaki oraya nasıl giderimden ' nereden - nereye ' gideceğinizi yazarsanız size olası bütün olanakları, otobüs numaralarını vs. vermekte.

Kağıthaneden minibüs veya metro ile mecidiyeköye(veya metrobüse yakın e5 üzerinde herhangi bir durak)
Mecidiyeköyden metrobüs ile yenibosnaya
Oradan da minibüs ile hürriyet mahallesine gidebilirsiniz.
Geri dönüş içinde metrobüsü kullanabilirsiniz.
Şişli-izzetpaşa mahalleside e5 üzerinde metrobüse çok yakın.
Mecidiyeköy metrobüs durağından yürüyebilirsiniz.

1-)cevahirin (bilmiyorsan sor herkes bilir) önüne git. (bu ara cevahir mecidiyeköy'de)
2-) 48h (caddenin cevahir tarafında değil karşı tarafından bin kalkar) otobüsüne bin 4.durak izzet paşa (sen yine sor)... 48H ring yapar eğer cevahirin önünden binersen izzetpaşaya uğramadan hamidiye mah. gidersin...
3-) sonra izzetpaşa da işin bittiğine aynı duraktan 48H bin hamidiye mahhalesi son durak...
4-) aynı otobüs ile mecidiyeköye geri dön
5-) metrobüse bin (durağı hatırlamıyorum ama gideceğin yer yenibosnada kültür üniveristesi'nin olduğu yer sor yakın durakta in taksi ile 5-6 tl'ye gidersin.

Hocalarım hepinize teşekür ederim.
Tariflerinizi not ettim.
Elimde bu notlarla gideceğim inşallah

Geri