İstanbul Okul Formatörlüğü

Kodla Büyü
sunny' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
"çoğu arkadaşım ben ilçenin çilesini çekmem, Ftih Projesinin çilesini çekmem, ilçede ben kendimi feda etmem, başka okula görevlendirilsem görev kabul etmem"

Alooooo arkadaşım sana bir görev verilmiş yapıyorsun ancak biraz ileri gitmeye başladın. Ben 17 sene onun bunun çilesini çekmek için okumadım! Ben öğretmen olmak için okudum. Git başka branşta birine de bakalım bunları bunları yapacaksın diye, kimse kabul etmez. Bizi alıştırmışmaya çalışıyorlar "şunu yap, bunu yap" ile emir altına girmeye. Makamlar, müdürlükler, bakanlıklar kimsenin babasının malı değil. Türkiye Cumhuriyeti anayasası madde 18 "Angarya yasaktır, kimse zorla çalıştırılamaz" yeterince açıkken kimse bunu söyleyemiyor mu? Ekdersin hesabını yapıyor diyorlar tabi ki yapacam. Ailemin ve benim rızkım bu. O parayı atıp tutanlar vermiyor bana emeklerimin karşılığı olarak devlet veriyor. Bir kere de deyin ki "Evet, bu sefer görevlendirmelerde sorunlar yaşanmış, düzeltilecektir" ama yok illa suçlu buradaki arkadaşlar. Bravo :alkis:

Aloooooo sayın sunny anayasa okuyana kadar alıntı yaptığın mesajda yazanları tam oku da öyle karar ver;
Neden ileriye gittiğimi çözemedim bana ne görev verilmiş onu tam bir konuşmak lazım,
size bir tercih hakkı verilmiş dilekçe doldurun verin diye;
o mesajı kesmeyip adam gibi koysanız tamamını göreceksiniz;
kimse çile çekmek zorunda değil elbette;
ama kimsede görev istemiyorum diyen adamları tek tek arayıp hocam başka okul istemediniz ama ilçede boşta okul var istermisiniz acaba diye servis yapmak zorunda değil,
Okuma sorununuz yoksa aynı mesajı tekrar okuyun ben kime cevap vermişim bakın bir,

Yetişkin adamlarsınız başka okulda görev almak istemem demişsiniz,
Bakanlıkta Fatih Projesi okulları dolmadan diğer okullara görevlendirme yapılmaz demiş,
Şimdi bu forumda birileri diyor ki "tamam istemedik ama e-posta adreslerimiz var telefonlarımız var tekrar arayıp sorsaydınız Hocam istemediniz ama kendi okulunuza da görevlendiremeyeceğiz sizi isterseniz Fatih Projesi okulu seçin" diye bizlere ulaşsaydınız,
böyle bir görev tanımı nerede var bana böyle bir görev kim tarafından verilmiş bende buna itiraz ediyorum,

hatalı yapılan görevlendirme varsa onlar elbette düzeltilir hatamızı(ben komisyonda olmadığım halde yapılan hata benimde hatam sayılır) kabul eder düzeltiriz.

Ama sen ben başka okul istemem diyorsan sen bilirsin der geçerim.

Ben BTR görevlendirmesinin dönem arasında yapılmamasının doğru olduğunu düşündüğümü pekçok yerde söyledim(burada pekçok arkadşaımız olaya şahittir) ama arkadaşlarımız yapılmasının daha doğru olduğunu söyledi saygı duydum tamam yapın öylesi uygunsa dedim,
şimdi ikinci onay için bana gene görüşüm sorulursa gerek yok dönem böyle bitsin derim.
Bir öğretmen var adam/kadın yetişkin kararını vermiş "Ben sadece kendi okulumda görev yaparım, başka okul olursa görev yapmam" diye, Bakanlıkta kararını vermiş " Ftih Projesi okulları dolmadan diğerlerini kendi okuluna gönderme" diye.
Kimse dememiş ki okullar dolmazsa tekrar onay al, o onaylada dolmazsa tekrar onay al, o onaylada dolmazsa tekrar onay al.
Sanırım ekip arkadşalaırmız bana tezat olarak mağdur olduğunu düşündükleri kişiler için ikinci onay alacaklar gene saygı duyarım ama kimse de bu görevin falan filan diye ukalalık yapmasın böyle bir görev yok.

Benim anlamadığım nokta;
Bakanlık yazısında 2 gün 3 gün 4 gün görevlendirilir diye ibareler var mı

_su_' Alıntı:
neferaty' Alıntı:
Beni de tekli öğretim al'ye görevlendirmişler bir başka kişiyle birlikte. Tekli öğretim bir okula 2 kişi verebiliyorlar mı??? :eek:
Nasıl oluyor bu merak ettim şimdi ben de.. Benim okulum da tekli öğretim olan bir anadolu lisesi ve tek Bt öğretmeni ve rehberim.açıkçası bir ikinci kişiye de ihtiyaç duymuyorum. Düzeni oturttuktan sonra özellikle şu içerik ve imaj işlerinden sonra öyle gözünüzü korkutacak ya da bu kadar abartılacak kadar bir iş yükü de yok! 17 saat dersim de olmasına rağmen!
Çalışma saatleri sıkıntı sadece ama haftanın üç günü seçmeliler için zaten mecburen 16.40 a kadar okuldayım ve iki gün sadece 15 de çıkıyorum.
Bir yanlışlık olmasın hocam? Tekli öğretimde iki rehber mantıklı gelmedi bana.

Sayın hocam nasıl olabilir;

okulların tekli ikili durumu ilçeden bir Excelle geliyor;

Atıyorum Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Arnavutköy Lisesi 3lü eğitim diye işleyip gönderdiyse komisyondaki arkadaşta 3 BT öğretmenini oraya görevlendirir :) ,

komisyondaki kişi nereden bilsin X İlçesindeki X okulu ikili mi tekli mi açar gelen forma bakabilir ancak,
yanlışlık varsa iki kişiden
BT sınıfı kapalı olan,
BT dersi olmayan,
Doktora vb.,
kıdem v.b kriterlerine göre bir tanesinin görevlendirmesi (hata ilçedeyse ilçenin falan filan hatası yazılır, komisyondaysa komisyonun falan filan hatası yazılır) iptal edilir

Valla bu şartlarda biz en fazla 10-15 sene daha dayanabiliriz.
Abartmıyorum öğretmenler icinde en çık çalışan ve en cok sorun yaşandığı bolumuz .
Belirli bir süre sonra hepimiz tükeneceğiz.
Tükeniyoruz ....

Zizu_' Alıntı:
Benim anlamadığım nokta;
Yok hocam;
onu bende anlamadım açıkçası
şöyle yapsak bir dilekçe yazın XXXX ilçesinde XXXX okulundayım, :::::: günleri XXXX okuluna BTR olarak görevlendirilmişim neden ::::::gün kadar görevlendirildiğimin tarafıma bildirilmesini arz ederim deyin resmi cevap gelsin, bu işi pazartesi yapsanız en geç salı il milli eğitime gelir perşembeyede cevabı gelir size, en azından kafanız rahat olur hmmm bundanmış yada il milli eğitimdekiler bakanlığa yazarlar böyle bir sorun var ne yapılması gerekiyor diye.

Bakanlığın valiliklere gönderdiği yazıda her şey açıkça yazıyor aslında @ist_koord'da durumu izah ediyor.Uygulamanın bu şekilde olmaması gerekiyordu.Kervan yolda düzülür mantığı ile hareket etmiştir bana göre istanbul bu konuda.(gerçi bu kadar kalabalık bir ortamda bu türde görevlendirilme yapılmaya çalışılırsa elbette ki hatasız gerçekleşmesini beklemek hayal olur.)Yani görevlendirilme gerçekleşmeyen FAtih projesi okulları varken öğretmenlerin bazılarını fatih projesi olmayan okullara görevlendirilmiştir.Önemli olan nokta başka okullarda görev alabilirim i işaretleyenlerle ilgilenilmesi ve sıkıntısız bir şekilde görevlendirmelerin sonuçlanmasıydı.

şimdi benim 18 saat dersim var btr görevlendirmeside cıkmamış ilçede bir fatih projesi okulu kaldı diye. gerçi o okul listede fakat akıllı tahtası hiç gelmemiş. hatta okulda hiç bişey yok bilgisayar adına. şimdi bi daha görev istesem o okula beni 3-4 gun gonderecekler boş okulda oturmaya. şimdi sizce cebimi dusunup basurumu yapıp haftada 4 gun orda oturayım mı yoksa ek ders almadan haftada 18 saat dersimi mi yapayım siz karar verin

bu durumda müdür bana nasıl sıcak bakıcak dersleri yuz ustu bıraktı gitti orda boş boş oturmaya dönem ortasında olacak iş mi bu demez mi bu adam. sen seneye de boyle yapıcan ben eniyisi senin saatini 6 ya düşüreyim demeyecek mi? bu durumda ders saatinin azlıgından norm fazlası olmayacakmıyım? yeniden okul aramaycakmıyım başka hangi bölüm var boyle seylerle ugrsaan cok sinir bozucu bi durum ....

gencbora' Alıntı:
bu durumda müdür bana nasıl sıcak bakıcak dersleri yuz ustu bıraktı gitti orda boş boş oturmaya dönem ortasında olacak iş mi bu demez mi bu adam. sen seneye de boyle yapıcan ben eniyisi senin saatini 6 ya düşüreyim demeyecek mi? bu durumda ders saatinin azlıgından norm fazlası olmayacakmıyım? yeniden okul aramaycakmıyım başka hangi bölüm var boyle seylerle ugrsaan cok sinir bozucu bi durum ....

hocam çok haklısınız müdür başka liseyi yazmamı da istemiyordu bana dolu olan bir okul yazdırdı, şimdi ben n-madur oldum. 2. dilekçede de yazdırmak istemicek yazarsam ayrı yazmazsam ayrı sorun olacak...

Yalnız arkadaşlar biraz sakin olalım şimdi ben mağdurum başka bir arkadaşım değil, yarın o mağdur olacak bunu tamamen ildekilerin suçu gibi yansıtmak da doğru değil.
Burada asıl sorun NORM sorunu. Bunlar yaşanmadan norm sorunu da halledilemez sancılar yaşanmak zorunda siz bunları şube müdürlerine müfettişlere bir şekilde bakanlığa yakın kişilere duyurmaya bakın idarecilerinizi bu şekilde örgütleyin, ders için yalvararak sorunumuzu çözemeyiz ders de kalmadı ortada. Çözüm her okul için bir NORM açılması. Anadolu liseleri de norm açsın zaten herkes norm fazlası. Malesef bizim gibi zümreye birbirine düşmek de yakışmaz.

ist_koord' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
Benim anlamadığım nokta;
Yok hocam;
şöyle yapsak bir dilekçe yazın XXXX ilçesinde XXXX okulundayım, :::::: günleri XXXX okuluna BTR olarak görevlendirilmişim neden ::::::gün kadar görevlendirildiğimin tarafıma bildirilmesini arz ederim deyin resmi cevap gelsin, bu işi pazartesi yapsanız en geç salı il milli eğitime gelir perşembeyede cevabı gelir size, en azından kafanız rahat olur hmmm bundanmış yada il milli eğitimdekiler bakanlığa yazarlar böyle bir sorun var ne yapılması gerekiyor diye.

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam.
Şunu söyleyeyim soruna BEN olarak bakmıyorum. Neticede böyle bir sorunum yok. Ne 2 ne de 3 gün görevlendirildim
Ama arkadaşlarımın var. Bu da neticede beni de ilgilendiriyor.
Umarım hangi pencereden baktığımı anlamışsınızdır hocam.

Konuyu şöyle anlatayım size;
Örneğin bir okulda ne olursa olsun teknoloji ile ilgili ne varsa bizlere danışılır.
Siz de neticede bulunduğunuz ortamda size danışılmadan bu görevlendirmelerin olacağını düşünmüyorum.
Danışılmasa bile belirli durumlarda fikrinizi dile getirebilirsiniz.

Öğretmenliğin hangi bölümünde bu tarz bir durum var.
Şu anda arkadaşlar olarak maddi ve manevi bir boşluk içindeyiz.
Emin olun 2 okul değil 3 okul da olsa seçeriz.
Neden peki başka tutanacak dal kalmadı.
Zaten görevlendirmelerin de amacı bu.
Görevlendirmeyi seçmezsen; norm fazlası, ek ders, başka okul gibi bir sürü problem çıkar.
Kısaca zorunlu seçmeli görevlendirme

Umarım bu söylediklerim farklı boyutlara taşınmaz.
Sadece bizler öğretmen olarak alnımızın akıyla yüksek puanlarla atandık ve işimizi yapmak istiyoruz.
Birşeylere muhtaç bırakılarak değil...

figosde' Alıntı:
gencbora' Alıntı:

hocam çok haklısınız müdür başka liseyi yazmamı da istemiyordu bana dolu olan bir okul yazdırdı, şimdi ben n-madur oldum. 2. dilekçede de yazdırmak istemicek yazarsam ayrı yazmazsam ayrı sorun olacak...

Yalnız arkadaşlar biraz sakin olalım şimdi ben mağdurum başka bir arkadaşım değil, yarın o mağdur olacak bunu tamamen ildekilerin suçu gibi yansıtmak da doğru değil.
Burada asıl sorun NORM sorunu. Bunlar yaşanmadan norm sorunu da halledilemez sancılar yaşanmak zorunda siz bunları şube müdürlerine müfettişlere bir şekilde bakanlığa yakın kişilere duyurmaya bakın idarecilerinizi bu şekilde örgütleyin, ders için yalvararak sorunumuzu çözemeyiz ders de kalmadı ortada. Çözüm her okul için bir NORM açılması. Anadolu liseleri de norm açsın zaten herkes norm fazlası. Malesef bizim gibi zümreye birbirine düşmek de yakışmaz.
Bence de en büyük sorun NORM sorunu.

Zizu_' Alıntı:
Benim anlamadığım nokta;

Hocam benim bildigim kadariyla bt dersi aksatmamak sartiyla gorevlendirilir tarzinda bir kisim vardi, bu sebeple okuldaki bt dersi sayilari tablo olarak istendi diye dusunuyorum.

gencbora' Alıntı:
şimdi benim 18 saat dersim var btr görevlendirmeside cıkmamış ilçede bir fatih projesi okulu kaldı diye. gerçi o okul listede fakat akıllı tahtası hiç gelmemiş. hatta okulda hiç bişey yok bilgisayar adına. şimdi bi daha görev istesem o okula beni 3-4 gun gonderecekler boş okulda oturmaya. şimdi sizce cebimi dusunup basurumu yapıp haftada 4 gun orda oturayım mı yoksa ek ders almadan haftada 18 saat dersimi mi yapayım siz karar verin
Merhaba Hocam;
okullardan istenen bilgilerde ders saati sayıları da vardı ve 18 saat dersiniz varsa en az 3 gün (18/6 = 3) okulunuzda kalmanız gerekir kalan zamanda ikinci okula görevlendirilirsiniz, ayrıca aynı ilçede birden çok öğretmen bu tek okulu isterse öncelikle BT sınıfı olmayan ve dersi az olan olacak şekilde olsun diye uğraşıyorlardı gerçi bu komisyonda uğraşacak arkadaşlarımızın sorunu olacak,
ben söylediğiniz okula takıldım hangi ilçe hangi okul buradan ya da öelden benimle paylaşabilirmisiniz,
Ftih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta gelmemiş ve hatta kurulmamış okul kalmadı İstanbul'da böyle bir durum varsa ben öncelikle o okulu bir ziyaret etmek isterim,
bu konuda bana destek verirseniz sevinirim.
İyi Çalışmalar.

Zizu_' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
Benim anlamadığım nokta;
Yok hocam;

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam.
Şunu söyleyeyim soruna BEN olarak bakmıyorum. Neticede böyle bir sorunum yok. Ne 2 ne de 3 gün görevlendirildim
Ama arkadaşlarımın var. Bu da neticede beni de ilgilendiriyor.
Umarım hangi pencereden baktığımı anlamışsınızdır hocam.

Konuyu şöyle anlatayım size;
Örneğin bir okulda ne olursa olsun teknoloji ile ilgili ne varsa bizlere danışılır.
Siz de neticede bulunduğunuz ortamda size danışılmadan bu görevlendirmelerin olacağını düşünmüyorum.
Danışılmasa bile belirli durumlarda fikrinizi dile getirebilirsiniz.

Öğretmenliğin hangi bölümünde bu tarz bir durum var.
Şu anda arkadaşlar olarak maddi ve manevi bir boşluk içindeyiz.
Emin olun 2 okul değil 3 okul da olsa seçeriz.
Neden peki başka tutanacak dal kalmadı.
Zaten görevlendirmelerin de amacı bu.
Görevlendirmeyi seçmezsen; norm fazlası, ek ders, başka okul gibi bir sürü problem çıkar.
Kısaca zorunlu seçmeli görevlendirme

Umarım bu söylediklerim farklı boyutlara taşınmaz.
Sadece bizler öğretmen olarak alnımızın akıyla yüksek puanlarla atandık ve işimizi yapmak istiyoruz.
Birşeylere muhtaç bırakılarak değil...

Sizin durumunuzu anladım sayın hocam ama bana birşey danışılmaz malesef hocam ki bende öyle bir pozisyonda olmayı istemem diyelim ki sordular nasıl olacak bu iş diye;
bunu sormaları için bir iş olmalı bir sıkıntı olmalı değil mi hocam,

Şimdi bu durumda olanlar için örnek verelim:
Komisyon bir hata yaptı görevlendirilen herkes haftanın 5 günü Fatih Projesi okuluna göndeirldi diyelim istisnasız herkes(323 okula 800 BT öğretmeni) kimsede dilekçeyle vb. Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmadı,
sizce bu noktda danışılmalık bir iş olur mu,
Şube müdürümüz yada İl Müdürümüz "Çocuklar gelin bakalım nasıl oldu bu iş ......" der mi,
Peki bu noktada benim ortaya çıkıpta durun dersler varda yok efendim kendi okuluda diye mantar gibi ortaya çıkmamın bir manası olur mu,

Önce etki olacak dilekçe ile durum bildirilecek ki birileri de hmmm bu iş nasıl oalcakmış diye önce düşünsün sonrada çevresine sorsun,
Elin gavuru düzel söylemiş hocam "if it ain't broken don't fix it" bozulmamışsa elleme demektir kendisi.

Görevlendirme ile ilgili görüşünüze de katılmıyorum,
görevlendirmeyi Fatih Projesi ile ilgili birim yaptırıyor ve şu anda 1. öncelikleri Fatih Projesi okullarında iş bilen birilerinin bulunması,
gene bir örnek vereyim
323 Fatih Projesi okulu var diyelim ki 73 tanesinde BT öğretmeni var kaldı geriye 250 okul ve bu okullarda 250 adet Türkçe öğretmeni dediki bir eğitim alıp bu okullarda BTR olmak istiyoruz Merkez Teşkilatta kimse 1 dakika düşünmez aman Bt öğretmenleri var da vb. ve dikkatle izleyin bu çok uzak bir senaryo değil(tamamen kişisel görüşüm).

bakalım bizde durum ne olacak. 12 saat bt dersim, 8 saat de başka seçmeli dersim vardı. bt ders sayısına bakarak fatih okuluna 3 gün görev vermişler. ders programı mecbur değişecek çünkü ders dağılımımda bt derslerim haftanın 4 günündeydi. okula gidiyorum şimdi kesin cumadan ders programını felan değiştirmediler bu hafta dersler kaynayacak.

bdogretim hocam bizim de ders programını 2 haftada yapmışlardı şimdi benim için tekrar yapacaklar mı bilmiyorum. çarşamba ve cuma günün boşalması lazım, idarenin bunu hoş karşılayacağını sanmıyorum. bu hafta için değiştirmediler ders programını mesela, benim bu hafta fatih okuluna gitmem gerekmiyor mu? başlama yazısı 26.11.2012 yazıyor.

Bize hem görevlendirme yazısı hem de ek başvuru yazısı geldi. 26 Kasım itibariyle kendi okulumda BTR görevlendirmem başladı.

arkadaşlar anlaşılan o ki istanbulda görevlendirmeleri bu işi hiç bilmeyenlere bırakmışlar. yapılan hatalar hiçte öyle gözden kaçacak cinsten değil.! bence bundan sonrada birçok karışıklık çıkacak.! zira uygulamada da bu insanlar olacak. o yüzden görev alanlara Allah kolaylık versin. zira bana görev çıkmadı ve bu şartlarda istemeyi düşünmüyorum...!

ist_koord' Alıntı:
gencbora' Alıntı:
Merhaba Hocam;
okullardan istenen bilgilerde ders saati sayıları da vardı ve 18 saat dersiniz varsa en az 3 gün (18/6 = 3) okulunuzda kalmanız gerekir kalan zamanda ikinci okula görevlendirilirsiniz, ayrıca aynı ilçede birden çok öğretmen bu tek okulu isterse öncelikle BT sınıfı olmayan ve dersi az olan olacak şekilde olsun diye uğraşıyorlardı gerçi bu komisyonda uğraşacak arkadaşlarımızın sorunu olacak,
ben söylediğiniz okula takıldım hangi ilçe hangi okul buradan ya da öelden benimle paylaşabilirmisiniz,
Ftih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta gelmemiş ve hatta kurulmamış okul kalmadı İstanbul'da böyle bir durum varsa ben öncelikle o okulu bir ziyaret etmek isterim,
bu konuda bana destek verirseniz sevinirim.
İyi Çalışmalar.

çekmeköy nesrin uçmaklıoğlu kız meslek lisesi hocam burada 1 akıllı tahta koymuşlar gitmişler bende sizin verdiğiniz kağıda göre doldurup açıklamalarımıda yapmıştım geçen ay orda görevli olduğum süre zarfında aslında okulun talebi 18 miş fakat sadece 1 akıllı tahta kurup gitmiş adamlar
ve siz bu kadar bilgisayar istemişsiniz demişler

bugun pendige elden dilekceyi verirken birsey fark ettim bir kac arkadas tercih bölümüne bos okullari degil kendi okullarini yazmislar hatta kendi okulunun ortaokulunu 1 e ilkokulunu 2 ye yazmis. ilginc bir olay zira basvuru icin gelen yazida listedeki okullarin yani bos okullarin en az 1 inin secilmesi gerektigi yaziyor.
ben 3 okul yazarak verdim,
su andan itibaren sunu merak edecegim bu tip tercih yapan arkadaslarin yazida dendigi gibi dilekceleri isleme alinmayacakmi (zira listeden secmedikleri icin)?
yok boyle olmaz kendi okullarina verilirse gorevlendirmeler pek de adaletli olmamis olur bence.

ben de bu ses yok kısmını anlamıyorum, ses çıkmaması çok daha iyiydi kendi okulumuzda formatörlük yapyorduk, şimdi ses çıktı başka bir okulda 4 gün çalışacağız,kendi okulumuzda 1 gün, mutlu olmuştur artık muhtemelen sevgili zümrelerim :)

Geri