İstanbul' James Bond'a feda oldu

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
623
http://www.haberturk.com/kultur-sanat/h ... -feda-oldu

ames Bond film çekecek diye Kapalıçarşı’nın çatısına 3 motosiklet çıkarıldı. Motorlar tarihi çatıyı eze eze tur attı

ADANA’da başlayan Bond filminin İstanbul çekimlerinin yankıları, film ekibi gelmeden günler öncesinden başladı. Eminönü Meydanı’nın 5 Mayıs’a kadar aralıklarla trafiğe kapatılacak olması ilk günden tartışmalara neden oldu. Fatih Belediyesi, günler öncesinden bölgede hazırlıklara başladı. Öncelikle bölgedeki bazı ağaçlar kesildi ve budandı. Kesilen ağaçlar arasında kavak ve incirin yanı sıra, yaşı asırlara varan çınar ağaçları da bulunuyordu. Fatih Belediyesi ise kesim ve budamanın filmle ilgili olmadığını açıklarken, ağaçlara mevsimsel budama yapıldığı açıklandı. Kesilen ağaçların yerine ıhlamur ve dişbudak gibi ekonomik ömrü olan ağaçların dikildiği belirtildi. Ancak bölgede ikamet eden bazı görgü tanıkları senelerdir böyle bir uygulama yapılmadığını 2’si asırlık çınar 12 ağacın film için kesildiğini iddia etti.

Bond filminin Kapalıçarşı çekimlerinde yaşanan kaza, ABD’nin en saygın dergilerinden Vanity Fair’e konu oldu. Haberde, çekimler sırasında tarihi mekânlara zarar verildiği belirtilerek, “Motosikletli dublör virajı alamayınca 3 asırlık kuyumcu dükkânına girdi. Bunu ancak gerçek James Bond veya bir düşmanı yapabilirdi” ifadesi kullanıldı.
 
acaba kendi ülkelerinde çekecek olsalar yetkililer, bırak asırlık çınarları tek bir ağacın kesilmesine izin verirmiydi :-1:
 
motosikletin gezdiği yere özel bir şey koymuşlardı dün haberlerde de izledim. gerçi genede zarar görmüştür mutlaka...
kapalı çarşıyı oyan esnaftan daha mı fazla ? o tartışılır işte...
 
Başkalarına yalakalık dedin mi duracaksın bizim ülkede.aman avrupalıya şirin görünelim bak ne kadar moderniz vs.vatandaşı düşünen yok
 
istanbul için fetih 2023 filmi çekilecekmiş filmin senaryorsu istanbul balkan ülkeleri ve viyana da geçecek diyorlar. O zaman viyana da esnafın yüzü güler
 
Geri
Üst