İSMEK USTA ÖĞRETİCİ ALIM SINAVI‏

Kodla Büyü

iskender

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
İSMEK e internet üzerinden usta öğreticilik için başvurmuştum ve sınava çağırıldım. Aldığım mailde "SINAV GENEL KÜLTÜR VE BRANŞ SORULARINDAN OLUŞMAKTADIR" yazıyor. Daha önce İSMEK in düzenlediği bu tarz sınava gireniniz var mı acaba? Ne tarz sorular gelir acaba?

2006 da girmiştim . O Zaman Üsküdarda düzenlemişlerdi. Windows, office, Türkçe, Matematik, Tarih gibi alanlardan çok genel düzeyde basit sorular gelmişti. Sınavdan önceki gün ya da sonraki gün de mülakat yaptıklarını hatırlıyorum. Sınav ve mülakatla ilgili puan açıklamadılar. Pendik ve Tuzlanın birer mahallesine hafta sonu gündüz ve gece görevlendirmişlerdi. meb den önce güzel deneyim olmuştu.

mutefli24' Alıntı:
2006 da girmiştim . O Zaman Üsküdarda düzenlemişlerdi. Windows, office, Türkçe, Matematik, Tarih gibi alanlardan çok genel düzeyde basit sorular gelmişti. Sınavdan önceki gün ya da sonraki gün de mülakat yaptıklarını hatırlıyorum. Sınav ve mülakatla ilgili puan açıklamadılar. Pendik ve Tuzlanın birer mahallesine hafta sonu gündüz ve gece görevlendirmişlerdi. meb den önce güzel deneyim olmuştu.
Sağol hocam

bnde ismeğin düzenlemiş olduğu sınava gireceğim testmi oluyor yoksa klasikmi birde ben bilgisayar işletmenliği ve web tasarımı alanlarına basvuruda bulunmustum ne tarz sorular olur kaç soru olur yardımcı olursanz sevnrm

ben de sınava gireceğim, haber geldiğinden beri araştırma yapıyorum. Tarih, türkçe, matematik, genel kültür ve branş soruları varmış.
Bilgi maili ulaşmadığı için tlf açtığımda 3000 kişiye mail gönderildiği ve yoğunluk olabileceği söylendi.
3bin kişinin sınava gireceği bir güne uygulama ve mulakatı da nasıl sığdıracaklar bu noktayı bir türlü çözemedim??

mutefli24' Alıntı:

mutefli24 merhaba hocam bana bilgi verebilirmisn ya:?:/yeni girdim bu sınava bende calısısmamı bilmiyorum şartları iyimi nasıl sözleşmelimi oluyoruz.10 ay çalışıp sadece sonra çıkartıyorlarmı her sene tekardanmı alıyorlar personel???

ben bir dönem çalışmıştım. alırken test yapıyorlar . basit merak edilecek bir sey yok. hemen ardından bilgisayarlar ilgili mülakat yapıyorlar.mülakatta bana okulda ne anlattığımı sordular bende veritabanı demiştim onunla ilgili sordular. sanırsam bi sorunusunu bilemedim. bana kalırsa mülakatta bilgiden çok sizin kişiliğinize ve öğretmen olup olamayacağıınıza bakıyorlar. başvuran sayısı fazla olabilir ama yaparlar. bir günde olmasa iki günde yaparlar. 10 aydan sonra çıkarttıklarında alınıp alınmadığını bilmiyorum. ama sanırsam alamazlar. çünkü memnun kalmadıklarını çıkartıyorlar. bi daha neden alsınlar ki. ödeme de sorun çıkıyor zamanında ödeme yapmıyorlar.

aldığın sınav sonucuna göre merkeze çağırıyorlar. (istanbuldayken evimin dibindeydi merkez) orda da çalışma koşulları hakkında soru soruyorlar. hafta sonu mu hafta içi mi. sonra başlıyorsun.
gittiğin yerde önceden kayıt bırakanların listelerini veriyorlar sana. sende tek tek arayıp kursun başlıyacaağı sölüyosun. ara da bir denetlemeye geliyorlar. falan filan işte. ama tecrübe olması + ek kazan sağlamak açısından tevsiye edilir.

cumartesi günü branş olarak bilgisayar işletmenliğinden sınava girdim, yarın da mülakatım olacak.Daha önce bu branştan mülakata giren varsa ne gibi sorular soruluyor ve mülakat kaç kişi ile birebir mi yapılıyor? :shock:

İsmek usta öğretici sınavına giren arkadaşlar sonuçlar ne zaman belli olacak, bize nasıl iletilecek bilen var mı?

Ben 17 Eylülde yazılı sınava 21 eylülde de uygulama sınavına girdim. Bugün arayıp mülakata çağırdılar. Birçok kişiyi bugün aramışlar.

Dün mülakata girdim, 10 dk sürdü.Kendinizi bize tanıtın dediler, daha önce çalıştığm yerleri sordular.Teşekkür ettiler ve bitti.

Geri