İpad Bozuk Çıktı(hizlial.com)

Kodla Büyü

TR61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 15 gün önce hizlial.com adresinden aldığım 4.Nesil İpad bozuk çıktı. İlk başta şarz almıyordu. Sonra 6-7 denemeden sonra şarz almaya başladı. Bir süre denedim. Kapatıp sabah tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı. Tekrar şarza taktım öyle açabilidim. Yine kapattım 3-4 saat sonra açmaya çalıştım yine açılmadı. Bende ürünü iade veya değişim için geri gönderdim. Ancak hizlial.com beni 15 gündür oyalıyor. İlk başta yanlış garantiye göndermişler, şimdi ise ithalatçı firmaya gönderdiklerini söylüyorlar. Böyle bir şeyle karşılaşan var mı? Normalde 7 gün içerisinde iade yapabileceğimi yazıyor sözleşme. Ancak teknolojik ürünlerde servis rapor vermeliymiş diyorlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

20 iş gününü beklemelisiniz. daha sonra değişim yada para iadesi isteyebilirsiniz. Sürenin iş günü olarak hesaplanmasını göz önünde bulundurun.

GEÇMİŞ OLSUN HOCAM... şansızlık.. tüketici hakem heyetine başvur onlar yardımcı olurlar..

2 gun once bir hata yapıp hızlıaldan artes q972 aldm almaz olaydım dun yolladm geri bakalm ne olacak :?:

Göndermeden restore falan etseydin hocam yazılımsal birşeydir belki. Ayrıca adaptörde dönüştürücü aparat takılıysa ondan da şarz olmama gibi problemler çıkabiliyor..

Hocam kredi kartı ile aldıysanız hemen bankanizi arayin ve harcama itiraz formu doldurun. İade ettim parayı vermediler diye. Sonra oturun bekleyin onlar sizi arar :)

ben hizlial dan çok şey aldım bozuk çıkan olmadı. şans işi. değiştirecekleri kesin yardım edecek heyecan yapacak durum yok. geçmiş olsun

ben telefonuma batarya aldım berbat çıktı. ürün orjinal olduğu yazıyor ama 3,5 yıllık pil ondan daha fazla dayanıyor.1 gün anca duruyor bence orjinal değil

Hızlıal sitesini genel olarak değerlendirmek doğru olmaz.Bağımsız çalışan bir çok mağaza,hızlıal üzerinden satış yapabiliyorlar.Gönderimlerde doğrudan mağazadan,müşteriye yapılıyor.Dolayısıyla iyi veya kötü çalışan mağazalar bulunuyor sistemde.Eğer imkanınız varsa,direk olarak ürünü size gönderen mağaza ile irtibata geçin.Sorun çıkarsa hızlıal yardımcı olacaktır..

hızlıal bağımsız değil gold bilgisayara bağlı bir site.gittigidiyor veya sahibinden tarzı bir site değil ürünü firmadan tedarik eder kendi satar.yani hepsiburada tarzı ürünlerin üzerinde kişi adları veya dükkan tarzı bir ibare yok

7 iş günü içerisinde koşulsuz iade var diye biliyorum net ten yapılan alışverişleride

hızlıal dan anneme hediye almıstık. hediye, teslim edilmeden kargoda kayboldu... site 10-15 gün içinde para iadesi yaptı...

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Ancak iade için yetkili firmadan onay bekliyorlarmış. Ürünü ilk seferinde başka bir firmaya göndermişler. Şimdi ise ithalatçı firmaya. Ürün piyasa fiyatının 100 TL aşağısındaydı. Sanırım ucuza kaçıp garantisine önem vermedim. Şimdi sıkıntı yaşıyorum. Sanırım belgelerle beraber Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurmam en mantıklısı...

soouuk' Alıntı:
Hızlıal sitesini genel olarak değerlendirmek doğru olmaz.Bağımsız çalışan bir çok mağaza,hızlıal üzerinden satış yapabiliyorlar.Gönderimlerde doğrudan mağazadan,müşteriye yapılıyor.Dolayısıyla iyi veya kötü çalışan mağazalar bulunuyor sistemde.Eğer imkanınız varsa,direk olarak ürünü size gönderen mağaza ile irtibata geçin.Sorun çıkarsa hızlıal yardımcı olacaktır..

Hocam dediğiniz gibi olsa bile böyle firmalar ile yolunu ayırmalı. Ben şikayetvar.com sitesini incelediğimde benzer sorunlarla karşılaşan tüketicilerde gördüm. Bunu paylaşmaktaki esas amacım netten ürün alırken ucuza değil sağlam iş yapıp yapmadıklarına daha çok önem vermek gerektiğini hatırlatmaktı. Ben yandım siz yanmayın. 20 gündür ürün bekliyorum...

hocam mantık olarak da iade gönderdiğiniz ürünü teknik servisin incelemesi lazım.zira sözüm meclisten dışarı aldıktan sonra kullanıcı kaynaklı bir sorundan olmuş da olabilir. o yüzden hangi site olursa olsun önce teknik servise gider. ordan gelen rapordan sonra iade ya da değişim ne istediyseniz ona gider.yani aslında normali budur.benimde birkaç kez başıma geldi...

hakand77' Alıntı:
hocam mantık olarak da iade gönderdiğiniz ürünü teknik servisin incelemesi lazım.zira sözüm meclisten dışarı aldıktan sonra kullanıcı kaynaklı bir sorundan olmuş da olabilir. o yüzden hangi site olursa olsun önce teknik servise gider. ordan gelen rapordan sonra iade ya da değişim ne istediyseniz ona gider.yani aslında normali budur.benimde birkaç kez başıma geldi...
Hocam bende bunu kabulleniyorum. Ancak toplamda 10 işgünü geçti. Sitede 7 işgünü içerisinde kullanıcı iade hakkına sahiptir diyor. Telefonla aradığımda bana ürünü boğaziçi bilgisayara gönderdiklerini boğaziçi bilgisayarın bu ürüne biz bakmıyoruz söylemi ile ürünü kabul etmediklerini şimdide ithalatçı firmaya gönderdiklerini söylüyorlar. Yani 10 gündür beni oyalıyorlar...Bana dün telefonla bilgi vereceklerini söylediler. Geri dönüş yapmadılar. Pazartesi bankadan ekstreyi ve kargo fişini alıp tüketici hakları hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum...

TR61' Alıntı:
hakand77' Alıntı:
Hocam bende bunu kabulleniyorum. Ancak toplamda 10 işgünü geçti. Sitede 7 işgünü içerisinde kullanıcı iade hakkına sahiptir diyor. Telefonla aradığımda bana ürünü boğaziçi bilgisayara gönderdiklerini boğaziçi bilgisayarın bu ürüne biz bakmıyoruz söylemi ile ürünü kabul etmediklerini şimdide ithalatçı firmaya gönderdiklerini söylüyorlar. Yani 10 gündür beni oyalıyorlar...Bana dün telefonla bilgi vereceklerini söylediler. Geri dönüş yapmadılar. Pazartesi bankadan ekstreyi ve kargo fişini alıp tüketici hakları hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum...

Hakem heyeti için erken siz harcama itirazında bulunun bankaya.

Neden erken hocam. Başvurmak için 20 günlük süreyi beklemem mi gerekiyor acaba?

Hocam siz itirazda bulunun kredi kartiniz için zaten hakem heyeti ile uğraşana kadar firma size ulaşır

hocam belirttiğiniz gibi 7 gün iade hakkıdır.yani ürün sağlam bir şekildeyse.sizinki hasarlı olduğundan hasarın kaynağının tesbiti lazım.o anlamda o 7 gün olmuyor.ama yinede arkadaşların dediği gibi bankaya başvurun bencede.sonra firma sizi bulsun...

Arkadaşlar süreci sonlandırıyorum artık. Benden en son bir haftalık süre istedilerdi. Sürenin bitiminde onlar bana ulaşmadı. Bunun üzerine ben aradığımda yine hiçbir şey çözülmemişti. Beni daha sonra arayacaklarını söyleyerek kapattılar. Bir saat sonra ise arayıp iade talebimi kabul ettiklerini söylediler. Yani bir ürün için sonuçta beni tam 1 ay beklettiler. Size tavsiyem ürün alırken hizmet kalitesine ve garantisine daha çok dikkat ediniz. Ucuz diye gittim hizlial.com'dan aldım ürünü. 1 ay sürekli telefon trafiği + yaşadığım gerginlik + muhatap bulamama gibi sorunlar yanıma kar kaldı. Gerek yok 100 TL fazla olsun ama güvenilir, hizmet kalitesi yüksek bir site olsun düşüncesindeyim.

TR61' Alıntı:
Arkadaşlar süreci sonlandırıyorum artık. Benden en son bir haftalık süre istedilerdi. Sürenin bitiminde onlar bana ulaşmadı. Bunun üzerine ben aradığımda yine hiçbir şey çözülmemişti. Beni daha sonra arayacaklarını söyleyerek kapattılar. Bir saat sonra ise arayıp iade talebimi kabul ettiklerini söylediler. Yani bir ürün için sonuçta beni tam 1 ay beklettiler. Size tavsiyem ürün alırken hizmet kalitesine ve garantisine daha çok dikkat ediniz. Ucuz diye gittim hizlial.com'dan aldım ürünü. 1 ay sürekli telefon trafiği + yaşadığım gerginlik + muhatap bulamama gibi sorunlar yanıma kar kaldı. Gerek yok 100 TL fazla olsun ama güvenilir, hizmet kalitesi yüksek bir site olsun düşüncesindeyim.
Malasef kalitesi yüksek bir site yok. Bütün sitelerde sistem bu şekilde işliyor. Bazen böyle aksilikler çıkabiliyor. Sorununuz çözümlendiği için sevindim. Eğer ürününüz arızalı çıkmasaydı 7 gün içinde iade edebilirdiniz. Normalda 20 iş günü içinde çözmeleri gerekirdi. Bir yerde yanlışlık yaptıkları kesin :) Bana göre gold ve hizlial bir çok web sitesine göre çok daha iyi hizmet veriyor.

nosTRa' Alıntı:
Hocam kredi kartı ile aldıysanız hemen bankanizi arayin ve harcama itiraz formu doldurun. İade ettim parayı vermediler diye. Sonra oturun bekleyin onlar sizi arar :)

bu çok iyiymiş eğer işe yarıyorsa gerçekten tabi, iade süresi içinde geri gönderdiğimizde doldurabiliyoruz herhalde bu formu?

bt^' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

bu çok iyiymiş eğer işe yarıyorsa gerçekten tabi, iade süresi içinde geri gönderdiğimizde doldurabiliyoruz herhalde bu formu?

Süreci hızlandırır. Yasal süre geçtiği dakika başvuruyu yapmak lazım bankaya

Geri