İnternette yaşadığım garip olay.

Kodla Büyü

Reyhanli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Az önce ablam aradı. Ayakkabılıkta parfüm kutusunu unutmuş onu söyledi. Tamam dedim yarın alırsın.
Derken internete girdim. Ne göreyim?
Her yer parfüm reklamı.

Arkadaşlar bu durumu neyle açıklayabilirsiniz?

Android 8.0 veya google play store konuştuklarımızı dinleyip ona göre reklam mı çıkartmaya başladı?

1.sizin telefonunuzdan birisi nette parfüm aradımı?
2.sizin internetinizi kullanan birisi herhangi bir cihazdan parfüm aradımı?

cevabınız hayır ise durum gerçekten vahim demek.

Bununla ilgili haberler çıkmıştı daha önce de dinleyip ona göre size seçenekler sunduğu konusunda. Ama bu özellik kapatılabiliyor diye duymustum.

Çıkan reklam bu.
Telefonumda parfüm aratmadım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190201-234500_Chrome.jpg
    Screenshot_20190201-234500_Chrome.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 83
Hocam gecen sene okulda bir öğretmen arkadaşla akilli çocuk saatleri ile ilgili konuştuk, özellikleri falan filan neyse sordu bildiğim kadarıyla anlattim hatta kendi çocuğum için almayı düşündüğümü söyledim peşine letgo uygulamasıni açtım karşıma cikan ilk ilan 5 dk once konuştuğumuz saat markası ve modeliydi. Ama o ana kadar ne tel, ne bilg, ne internette herhangi bir arama arastirma yapmamıştım.
Birkac sefer daha ayni durum başıma geldi ben de ciddi şekilde düşünüyorum bazı uygulamalar bizi dinleyip tercihlerimize gore reklam gösteriyor

Yeni birşey değil, uygulama kurarken birçok şeye izin veriyoruz, tabi onlarda ortam dinlemesi yapabiliyor.
telefonunuzu TV nin önüne koyun reklamları açın bir dinletin.

Akıllı telefonlarımıza indirdiğimiz uygulamalara ses ve görüntü izni veriyoruz. Bu uygulamalar vasıtasıyla ortam dinlemesi yapılabilir olduğu ile ilgili dün haber okumuştum. Ama haberi bulamadım şimdi, bence bu açıklama doğru olabilir. Uygulamaların ses ve görüntü izinlerini kapatmalıyız.

Geri