İnsignia 2015 - Superb 2013 - Octavia 2015 - Civic 2017 sizce hangisi neden?

Kodla Büyü

Hangi aracı almalıyım

• Kullanılan toplam oy
    63

schweppes1907

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar 95.000 ₺ ye kadar araç almayı düşünüyorum ama karar veremedim bu araçlardan hangisini öncelikli tutmalıyım ya da öneriniz var mı(passat jetta istemiyorum) şimdiden teşekkürler.

Bende bakıyorum bu ara Insignia, design donanım filolar için düşünülen donanım sanırım. Elite veya cosmo donanım çok daha dolu ama fiyat tabi biraz artabilir. 2017 elitleri 124, cosmolar ise 128 bandında kilometreleri 20-30 binli seviyelerdeki araçlarda. Güvenlik, yol tutuş ve konfor olarak çok tatminkar ve diğer modellere göre daha spor araba.

insignia ve superb D sınıf araç olduğu için ikisinden birisini seçerdim hangisini temiz bulursam onu alırım.

Neden volkswagen düşünmediğinizi anlayamadım. Bu yazdığınız arabalar da tutulan arabalar ama vw 2. El piyasasında değer kaybı en az olan arabadır

Kriterler önemli fiyat, performans, satış, kalite, 2. el, yedek parça vs.
honda dan şaşma derim :) yakıt seçeneği, fiyat, performans, 3. el tokat İnsignia cosmo sıfır aldığında arkadaş bir lakaya girdiğinde klima iptal servis ağı pek yok
Renault için dacia neyse WW için skoda da o bir passat ile super b aynı kalite tek sorun sonraki satış elden çıkarmak zor tabi fiyat kırarsan o başka
al honda hayat onda rahatedersin tabi km öenmli, kasa önemli ben sadece marka olarak yorumladım.

benim de aklımdan geçen soruydu arkadaş sormuş. tabi ben bunlara passatı da ekleyip soracaktım. (passat fiyat olarak biraz pahalı tabiki.)

B8 passat otomatik alınabiliyorsa karşılaştırmaya gerek yok bence. 2010 superb, 2012 insignia, 2012 C180, 2012 3.16, 2012 Passat, 2015 yeni kasa superb, gibi araçları en az 5bin km kullandım, b8 passat aralarında çok farklı.
Ayrıca vw grubu düşünüyorsanız dizel düşünmeyin, bende 1.4 tsi b8 var. Şehirlerarası 4.8 civarı şehir içi 6.7 civarı değeri var.

B8 passat otomatik alınabiliyorsa karşılaştırmaya gerek yok bence. 2010 superb, 2012 insignia, 2012 C180, 2012 3.16, 2012 Passat, 2015 yeni kasa superb, gibi araçları en az 5bin km kullandım, b8 passat aralarında çok farklı.
Ayrıca vw grubu düşünüyorsanız dizel düşünmeyin, bende 1.4 tsi b8 var. Şehirlerarası 4.8 civarı şehir içi 6.7 civarı değeri var.
hocam bende de b8 dizel manuel var sizin yakıt değerlerinizi göremedim daha.problem bende mi anlamadım. şehirler arası bile 5 in altını görmedim daha. 4.9 olduğu gün bayram edecem

En son dün akşam 110 km gidiş klimalı 110 km dönüş klimasız yaptım, toplamda 10-15 ışıkta durdum. Dönüşte de bu fotoğrafı çektim. Abim ile kıyaslama yapmak için. Size de göndereyim bari :)
Zaten bende de dizel vardı, değiştirme kararını şöyle aldım. Sürekli tsi bmt uygun yakıyor uygun yakıyor deyip duruyordu birader. İki araba ile şehir içi yola çıktık. Yaklaşık 50 km yaptık aynı ışıkta durduk, aynı ortalama hızla gittik. Sonra tekrar yakıt aldık, toplamda 100km de benim araç benzinli olandan 1 lira fazla tuttu. Ne gürültüsüne ne masrafına ne de verdiğin paraya değer diye sattım aracımı. Sonra iki farklı macera aradım c180 ve f30 3.16 denedim. Sonra tekrar b8 dönüş yaptım.

Ekli dosyalar

• 20180701_211251.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 65

Hocam benzinli passatta nasıl bu değerleri yakalıyorsunuz anlayamıyorum. Bende 2017 model B8 passat dizel otomatik var. şehir içinde daha 7 litrenin altına hiç düşmedi. klima açıkken 8-9 lt yi buluyor.:(

Hocam bu araçlar arasında yerinde olsam en temiz, en genç ve en km yapmış olanı tercih ederim.

Neden volkswagen düşünmediğinizi anlayamadım. Bu yazdığınız arabalar da tutulan arabalar ama vw 2. El piyasasında değer kaybı en az olan arabadır
Bende de 2015 Jetta TDI var. Şimdilik cok memnunum. He Volkswagen harbi paracı pek çok ekstra ozellik ekstra para demek ama araba gini araba yapiyorlar.

Hocam araclar esdeger degil superb bunlardan üstün bir araç zaten.bende civic kullanicisiyim 2014 model.yakit konusunda dersen al civi bak keyfine uzun yolda 100-120km ortalamasiyla 8 lt lpg yakiyo

Geri