İngiltere Eğitim Bakanına Sormuşlar:

Kodla Büyü

btformatör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İngiltere de Eğitim Bakanına Gazeteciler Soruyor:
- Sayın Bakan Öğretmenler Haftada 15 Saat Çalışıyor Fakat Doktorlarla Aynı Maaşı Alıyor Burda Bir Adaletsizlik Yok Mu?

İngiltere Eğitim Bakanı Cevaplıyor:
- Bilimsel Çalışmalar Göstermiştirki Öğretmenin Sınıfta İşlediği Bir Saatlik Ders Diğer Çalışanların 3 Saatlik Çalışmasına Bedel. Ayrıca Öğretmenlerimiz 7 Gün 24 Saat Mesai Yapması Gereken İnsanlardır Çünkü Entellektüel Olmak Ve Çocuklarımıza Eğitim Vermek İçin Sürekli Olarak Okumalı, Araştırmalı, Gezmeli, İncelemeli Ve Düşünmelidir. İngiltere Eğitim Bakanlığı Olarak Herbir Öğretmenimizden Bir Düşünür Olmalarını Ve Çocuklarımızı Bu Şekilde Yetiştirmelerini Bekliyoruz.

BTFormator' Alıntı:
Öğretmenlerimiz 7 Gün 24 Saat Mesai Yapması Gereken İnsanlardır Çünkü Entellektüel Olmak Ve Çocuklarımıza Eğitim Vermek İçin Sürekli Olarak Okumalı, Araştırmalı, Gezmeli, İncelemeli Ve Düşünmelidir. İngiltere Eğitim Bakanlığı Olarak Herbir Öğretmenimizden Bir Düşünür Olmalarını Ve Çocuklarımızı Bu Şekilde Yetiştirmelerini Bekliyoruz.

Demekki bizden böyle şeyler beklemiyorlar devam arkadaşlar nasıl istiyorlarsa öyle 15 saat doldu tamam...

ingilterenin öğretmenden beklediklerini bizim hükümetlerin de bizden beklediğini sanıyoruz halbuki bizim hükümetler koyunların başında bekleyin biz zamanı gelince onları sağacağız siz onlara koyun olmadıklarını inandırın başka birşey istemiyoruz diyor.

Eğer bu konuşma gerçekse şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz. İki uç düşünce iki uç ülke.

yasarsahbaz' Alıntı:
Eğer bu konuşma gerçekse şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz. İki uç düşünce iki uç ülke.
Memleketimin bu hali, eğitimin vaziyeti, sanata olan bakış açımız, dinlediğimiz müziğin kalitesi, izlediğimiz programların içeriği, toplum olarak okuma oranımız olayın vahametini özetlemiyor mu değerli öğretmen arkadaşlarım.

bu bakanı içeri alırlar bak ben size söyleyim...
ya da volkan söylerler o evinden aldırır onu....

BTFormator' Alıntı:
İngiltere de Eğitim Bakanına Gazeteciler Soruyor:
- Sayın Bakan Öğretmenler Haftada 15 Saat Çalışıyor Fakat Doktorlarla Aynı Maaşı Alıyor Burda Bir Adaletsizlik Yok Mu?

İngiltere Eğitim Bakanı Cevaplıyor:
- Bilimsel Çalışmalar Göstermiştirki Öğretmenin Sınıfta İşlediği Bir Saatlik Ders Diğer Çalışanların 3 Saatlik Çalışmasına Bedel. Ayrıca Öğretmenlerimiz 7 Gün 24 Saat Mesai Yapması Gereken İnsanlardır Çünkü Entellektüel Olmak Ve Çocuklarımıza Eğitim Vermek İçin Sürekli Olarak Okumalı, Araştırmalı, Gezmeli, İncelemeli Ve Düşünmelidir. İngiltere Eğitim Bakanlığı Olarak Herbir Öğretmenimizden Bir Düşünür Olmalarını Ve Çocuklarımızı Bu Şekilde Yetiştirmelerini Bekliyoruz.
İngiltere'de Öğretmenler DOKTORLAR kadar maaş alıyormuş. Bunları da DUYSUN Öğretmen düşmanları...

İngiltere azıcık nüfusuna rağmen yüzyıllardır tüm dünyayı sömüren emperyalist bir ülke. Gelecekte de bunu yapabilmesi için öğretmenleri için ideal şartları oluşturmuş ve işin ehli kişileri göreve getirmiş.

Bizde ise padişahlık da olsa, cumhuriyet te olsa kim başta olursa olsun halk, vatandaş olarak değil de yöneticilerin kararlarına sorgusuz sualsiz uyması gereken tebaa olarak görülmekte. Kilit noktalardaki görevlere kasıtlı olarak işin ehli olmayan kişiler getirilmekte. En başta da milli eğitim bakanları geliyor. Bizzat devlet okullarında görev yapmış gerçekten öğretmen kökenli kişiler milli eğitimin başına getirilip sağa sola çarçur edilen bütçeden eğitime yeterli pay ayrılsa kısa sürede bir çok sorunumuz çözülür. Şu anki hükümetimizin öyle bir derdi yok. Kendileri , kendileri olmazsa çocukları, torunları, akrabaları bu ülkeyi yönetsin de halkın durumu nasıl olursa olsun.

Geri