İmaj Alma Sorunu bi el atın size zahmet

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhba arkadaşlar;
BT min imaj DVD sini bulamadığımdan Acronisle sağlam bi makinadan imaj aldım ve yaklaşık 4,3 gb tuttu. Dolayısyla DVD olmadığından ve usb belleğe de sığmadı ve sığdırmak için pc deki bazı programları kaldırıp tekrar imaj aldım.Aldığımda yeni imajın boyutu 19 gb gibi çok büyük bi kapasite idi. birinci sorum program kaldırmama rağmen azalması gereken imajın boyutu neden artmıştır.

Diğer bir yol olarak da ağ üzerinden imaj atmaya kalktığımda da acronisle DOS ortamına geçince ağ üzerinde hiç bir makinayı göremiyorum normal ağ kurulu olmasına rağmen.İkinci sorumda ağ üzerinden imaj atmam mümkn mü mümkünse bunu nasıl yapabilrim..

YArdımcı olursanız sevinirim.Şimdiden Tşk ederim. Birde ORBIM firmasının kurduğu VESTEL25+1 lab için imaj dvd si olan varsa ve paylaşırsa çok minnete geçecek. Cenab-ı ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

Acronis te iki seçenek var (safe, full) bunları bir dene ama bunların içinde ağ seçeneği olduğunu sanmıyorum. En kesin çözüm bi harici hdd bul, ondan geri yükleme yap ,en fazla 10 dakikanı alır. Kolay gelsin.

en iyisi ağ üzerinden imaj almak. ben öyle yaptım. bunu yapman için acronis in başlangıç cd sini oluştur. sağlam bir bilgisayarın imajını al sonra bunu paylaşıma aç. imaj kurmak istediğin bilgisayarda başlangıç cd ile açılış yap buradan ağ bağlantılarımdan paylaşıma açtığın imaj dosyasını görebilirsin.

cico76' Alıntı:
en iyisi ağ üzerinden imaj almak. ben öyle yaptım. bunu yapman için acronis in başlangıç cd sini oluştur. sağlam bir bilgisayarın imajını al sonra bunu paylaşıma aç. imaj kurmak istediğin bilgisayarda başlangıç cd ile açılış yap buradan ağ bağlantılarımdan paylaşıma açtığın imaj dosyasını görebilirsin.
ben bunu daha önce denedim ama başlangıç CDsi ile bilgisayarı başlatınca malesef ağ seçenekleri çıkmıyor siz hangi sürümünü kullandınız, bir de çalışma grubu illa ki workgroup olmak zorunda galiba diğer grupları görmüyor

ağdan imajı öğretmen bilgisayarına al. oradan dvd ye at.(öğretmen bilgisayarlarında dvd olması lazım.)

Arkadaşlar hepinize ilginiz için tşk ediyorum.Sorunumu bi emanet hdd bularak çözdüm yalnız.Bu ağdan imaj yuklmeyi beceremedim ve kafama takıldı. Acronisle başlangıç CD si nasıl oluşuturuluyo. Yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarını anlatırlarsa sevinirim. HEpnizie tkrr tşkk

Arkadaşlar hepinize ilginiz için tşk ediyorum.Sorunumu bi emanet hdd bularak çözdüm yalnız.Bu ağdan imaj yuklmeyi beceremedim ve kafama takıldı. Acronisle başlangıç CD si nasıl oluşuturuluyo. Yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarını anlatırlarsa sevinirim. HEpnizie tkrr tşkk

Ağ üzerinden kurulum Acronis 11 ile mümkün. Arkadaşlar bu sürümünü daha önce vermişlerdi. http://bilgisayarbilisim.net/acronis_tr ... t3297.html

Ağ üzerinden kurulum yapabilmeniz için programı kurman ve başlangıç cd si oluşturman gerekiyor. Ancak başlangıç cd si oluştururken program hata verebilir. Bunu önlemek için denetim masası/bölgege ve dil seçeneklerinden abd yi seçmen gerekiyor

Sağlam bilgisayarın image ını bu programla windows üzerinden veya cd ile aldıktan sonra image yüklemek istediğin bil. cd ile aç, full versiyonu seç. İmajın yerini sorduğunda network ü seç ve kaynak bilgisayarı göster.

Kolay gelsin

Hocam çok teşşekkür ederimALLAH razı olsun ilgilenen arkadaşlardan.Rabbim yardımıcınız olsun inş..

arkadaşlar acil yardım
nortonla imaj almaya çalışıyordum uğraşırken bir baktım tüm dosyaları okudu ve kapandı. sonra norton çalıştır ve bir seçenekle açıldı makine dos ortamında ama hiç ilerlemedi. sorunu çözemedim artık makine hiç başlamıyor.hatta ne pardusla ne de başka bir şekilde açamadım. hatta yeni xp kurayım bari dedim o da olmadı. ne yapayım bilemedim.

arkadaslar acronıcs ile aldığım exper pc lerin yedeğini başka taktığım bir hdd ye nasıl dönebilirirm.ben sağlam pc ye 2. hdd yi taktım ama geri döüşte hep c ye kuruyo ben C değil F ye dönmek istiyorum ne yapmam gerekli

Geri