İlkokuldan unutamadıklarınız?

Kodla Büyü

ahmetismet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bu sabah ilkokul zamanlarıma ait bir resim geçti elime, geçmişe döndüm bi an...

İlk olarak hatırladığım üç şey vardı:

1- Siyah önlük- ben son giyenlerdendim, sonradan maviye dönmüştü.

2- 23 Nisan'da stadyumda sergilemek üzere çalıştığımız renkli pankart kaldırma çalışmaları.

3-Fen labaratuarındaki efsane delikli tabureler :lol: o deliklerle ders sırasında yanımızdaki arkadaşlara türlü şakalar yapardık...

Vay be dün gibi yaş olmuş 30. Var mı sizinde size iz bırakanlardan hatırladıklarınız...

-- Okulumuzun arka bahçesinde park vardı. zil çaldığında sıra kapmak için hücum ederdik
-- Bir arkadaşıma lakap taktığı için kafa atmıştım.. :)

şimdilik bunlar var

arkadaşlarımızın önlüklerinin arkalarındaki kuşaklardan tutar tren gibi bişey yapar sağa sola manyak gibi koştururduk. biz biz arabayız önümüze gelene çarparız vardı bide :lol:
hey gidi günler 20 sene geçmiş nerdeyse ama dün gibi aklımda.çocukluk müthiş bişeydi

okul çıkışı önlük ve çantamı kardeşime verip, hemen top oynamaya giderdim. Hey gidi günler.

Bahçede top oynarken pencere korkuluk demirlerine alttan kafamı çarpıp kanatmıştım.

Kantinde satılan; leblebi tozu, patlayan şeker ve kısa bir süre satılıp kaldırılan kola tozu gibi ürünler vardı.

Kitap tan hariç bir de zorla dergi aldırırlardı. Kitaptaki konular çok kolay olduğu halde dergide 3. sınıf matematik dersinde çok ağır problem soruları olurdu. Öğretmenimiz sırayla tahtaya kaldırıp çözdürür, bilemeyenleri de temizce döverdi. Dayak korkusundan problemlerle ilgili konuları nasıl iyi anladı isem daha sonraki ortaokul lise döneminde soruları kolayca çözebiliyordum :)

kitaplar harici zorla dergi olayi bizdede vardi epey sıkıntı idi. sınıfın calıskanlarındandım bir gün ogretmen bir tokat atmisti baska birinin kabahati nedeniyle sucsuzken o gün bugundür ogretmenimi gördümmü slm bile vermiyorum icimdeki bu garip duygu ne yaptiysam gecmedi. o nedenle kac senelik ogretmenim ogrencilere tokat atma vs hic yapmadigim bir sey ve emeklilige kadar düsünmüyorum.

diğer okullar voleybol filesinde hazırlanarak maça hazırlanmışlardı.Biz kar altında yağmur altında okulun arkasında duvara binlerce manşet çalışması yaparak uzmanlaşmıştık.Sonra düzcede tek tek o süper okulları yenmiş ilçe birincisi olmuştuk.

Şerefsiz Sınıf Öğretmenim Hasan KASAP şimdi görsem yüzüne tükürürüm haysiyetsizin

Benimde öğretmenim dersin bitmesine 5 dk var diye tuvalete göndermemişti sonrası malum...

ahmetismet' Alıntı:
Bu sabah ilkokul zamanlarıma ait bir resim geçti elime, geçmişe döndüm bi an...

İlk olarak hatırladığım üç şey vardı:

1- Siyah önlük- ben son giyenlerdendim, sonradan maviye dönmüştü.

2- 23 Nisan'da stadyumda sergilemek üzere çalıştığımız renkli pankart kaldırma çalışmaları.

3-Fen labaratuarındaki efsane delikli tabureler :lol: o deliklerle ders sırasında yanımızdaki arkadaşlara türlü şakalar yapardık...

Vay be dün gibi yaş olmuş 30. Var mı sizinde size iz bırakanlardan hatırladıklarınız...

taburelerdeki deliklerin manası neydi. şimdi sen diyince sebebini düşünmek aklıma geldi. hiç düşünmemiştim.. pek mantıksız ya.

Önümüze gelene yüz tekme :) geçen gün de aklımıza geldiği için 20 yaşındaki kardeşimle evde oynadığımız oyun

fatihtasoz' Alıntı:
Şerefsiz Sınıf Öğretmenim Hasan KASAP şimdi görsem yüzüne tükürürüm haysiyetsizin

hayırdır hocam ne yaptı bu adam da bu kadar kızdın.

bende okul hayatım boyunca aklımda kalan tek kişidir sınıf öğretmenim. Yaşıyorsa Allah uzun ömürler versin. Allah ondan razı olsun. Çok sefkatli, yardımsever, bir insandı.

bugün ne yaptınız siz ya..
biri bilyeli, biri de ilkokul hatıraları..
ben birleştirilmiş sınıfta okudum..
hatıralar dolu dört bir yanım..
ilkokul öğretmenlerimle şu aynı şehrin farklı okullarında çalışıyoruz..
ara sıra giderim ziyaretlerine..

xodeda' Alıntı:
fatihtasoz' Alıntı:

hayırdır hocam ne yaptı bu adam da bu kadar kızdın.

bende okul hayatım boyunca aklımda kalan tek kişidir sınıf öğretmenim. Yaşıyorsa Allah uzun ömürler versin. Allah ondan razı olsun. Çok sefkatli, yardımsever, bir insandı.

O şerefsiz çok döverdi suçumuz günahımız yokken döverdi bizde öğretmen olduk ama onun gibisini ne gördüm ne duydum

5. sınıfta iken yaşlı bir öğretmenimiz vardı, doğru düzgün ders anlatmazdı.
Konuları böler, bizlere anlattırırdı.
Üniversiteye geldim hocaların çoğu aynı zihniyet.

ayakkabımın içindeki hamam böceğini fark etmeyip bir günde ayağım mı büyümüş diye diye okula gidip öyle bi saat derse girdikten sonra ayakkabımın içinden çıkartmamla tüm okulun başıma toplanmasını unutmam:) nerde büyütmüşler bunu diyerek merakla izlemeleri olaydı :)

Çok güzel anılar oldu elbette ama;
sınıf başkanı iken sınıftan para toplamadığım için (çok fakir arkadaşlarım vardı) müdürün attığı tekme ve tokatla kendimi tuvalette bulduğum anı hiç unutmam

***not:hala tenhada karşılaşmayı bekliyorum:)

andımızı okumak için erkenden yer kapardık bizde:)))leblebi tozü şu ağızda patlayan şeker kırmızı taytım:)) falan filan güzel günlerdi çocukluk

aliantep27' Alıntı:
5. sınıfta iken yaşlı bir öğretmenimiz vardı, doğru düzgün ders anlatmazdı.
Konuları böler, bizlere anlattırırdı.
Üniversiteye geldim hocaların çoğu aynı zihniyet.

:puhaha:

İkbal Konya isminde bir müdür yardımcımız vardı. İlkokul 3. sınıftayım. O zamana kadar ismini duymamışım. Öğretmen yanına çağırdı ve bir kağıt uzatarak bunu İkbal Konyaya götür dedi. Kafamı kaldırıp 'ama öğretmenim ben bunu şimdi konyaya götüremem ki' demiştim ve öğretmenim çok gülmüştü. Derhal konyaya götür gibi anlamıştım. İlkokul öğretmenim Nihat Semiz'e saygılarımı sunuyorum. Çok iyi bir öğretmendi.

bi kız vardı düşünüyorum adı aklıma gelmiyor unutmuşum iyimi :mrgreen:

1. sınıfta müzik dersinde sadece karadeniz türküleri ve mustafa topaloğlundan seçmeler söyletiroydu öğretmen. benim payıma da, parmağında yüzükler kolunda bilezikler oy sana dolanayım oy oy eminem düştü:) türküyü yanlış söyledim. tahtaya kaldırdı. zuladan kumaş satanların kullandığı uzun tahta metresini çıkardı, elime öyle bir geçirdi ki Allahın belası. acaip dövdü türküyü nasıl yanlış söylersin diye. çok ağladım. ertesi gün okula gitmedim. elim şişti, morardı. 1 gün moladan sonra okula gidince, dün niye gelmedin diye gene dövdü. bir de sınıfın en iyisiydim. hani matematik dersinde falan yesem dayağı gene bi nebze de, bu aptal türkü yüzünden yemek çok zoruma gitti. gene ağlayasım geldi ya:)

İlkokul 2-4 arası öğretmenim babamdı, diğer çocuklarla ayrımcılık olmasın diye paso beni döverdi kötü söyleyecemde babam işte:) Kardeşimde aynı kaderi yaşadı ama o kayışı erken kopardı babam hemen başka öğretmene gönderdi.

eskiden psikopat öğretmen çoktu yauv tabi öğretmenin gölgesine basamıyorduk şimdi takan yok :)

şiir okuyacaktım törende. öğretmen kağıdı yanına al unutursun sonra dedi. bende unutmam öğretmenim ezberledim şiiri dedim. tabiki unuttum :oops:
öğretmenin yüzüne iki gün bakamadım.

Geri