İlk Defa Scracth anlatmayı düşünüyorm bir yardımcıolabilir misiniz?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
2 yıl aradan sonra bu dönem görevlendirme ile ortaokula gittim ve yıllık plana bakarken problem çözme süreci var ve yaklaşık iki ay sürüyor,ayrıca bu konuda da pek notlarım yok. Ben bu konuyu 1 ayda bitirip hemen SCRACTH geçmeyi düşünüyorum,sizce uygun mu?
Ayrıca sizler neler yapıyorsunuz bu konuda ?

hocam neden bilmiyorum ama bizim derse ne müfettiş geliyor nede müdür, bütün okulu dolaşıyorlar ama bizim derse gelmiyorlar ne hikmetse, bu yüzden çocuklara neyin yararlı olacağını düşünüyorsan öyle yap.
eğri yada doğru ben şöyle yapıyorum:
5. sınıf 1. dönem : temel bilgisayar bilgisi
5. sınıf 2. dönem : ana konu code.org, isteklerine bağlı algo dijital.
6. sınıf 1. dönem : scratch
6. sınıf 2. dönem : mblok + arduino + 1 adet app inventor kumanda uygulaması.

Ben 5. ve 6. sınıflara Scracth anlatmayı düşünüyorum ama kararsızım.
#hastasıyız dede hoca ben code.org inceledim ama bir türlü kavrayamadım, ayırca site liselere uygun ortaokula kullanamayız ki.

Ben 5. ve 6. sınıflara Scracth anlatmayı düşünüyorum ama kararsızım.
#hastasıyız dede hoca ben code.org inceledim ama bir türlü kavrayamadım, ayırca site liselere uygun ortaokula kullanamayız ki.
code.org ortaokula uygun.
bilgisayar bilimi ders1, ders2, ders3, ders4 kullanabilirsiniz.
öğretmen hesabı açıp öğrencileri sınıf sınıf eklersiniz. öğrenci kendi hesabına girip kendisi ilerler.

kesinlikle code org çok uygun code org da hızlandırmış kurs ile başlayabilirsiniz daha sonra Scratch e geçebilirsiniz.

code.org ortaokula uygun.
bilgisayar bilimi ders1, ders2, ders3, ders4 kullanabilirsiniz.
öğretmen hesabı açıp öğrencileri sınıf sınıf eklersiniz. öğrenci kendi hesabına girip kendisi ilerler.

Hocam bu hesap açma olayını youtube da biraz baktım öğrenci girişlerini yapmak için mail mi yoksa resim şeklinde mi giriş yapmayı tavsiye edersiniz

E-okuldan öğrencileri excele veya word e at hocam oradan kopyala yapıştır yap yani toplu olarak ekle

Benim tüm öğrencilerim code.org da şuan gayet iyi gidiyoruz.Yapamadıklarını ben göstererek yapıyorum. Eğlenceli geçiyor şimdilik.Sertifikalarını da yazdırıp Scratch 'a geçeceğim 1,2 hafta içinde.

E-okuldan öğrencileri excele veya word e at hocam oradan kopyala yapıştır yap yani toplu olarak ekle
Tamam hocam ben de acaba xml şeklinde dosyamı yükleyeceğiz diye düşünmüştüm de :) Peki birşey soracağım da çocuklara kelime şeklinde vereceğim giriş kısmını çocuklara kelimeleri çocuklara yazdıracak mıyız her hafta?

Tamam hocam ben de acaba xml şeklinde dosyamı yükleyeceğiz diye düşünmüştüm de :) Peki birşey soracağım da çocuklara kelime şeklinde vereceğim giriş kısmını çocuklara kelimeleri çocuklara yazdıracak mıyız her hafta?
Her hafta yazdırmayacaksın hocam. Şifre gibi düşün bir defa vereceksin kelimesini çocuğa hep o kelimeyi kullanacak giriş yaparken. Ben şahsen kelimeyi hatırlaması zor olur diye 5. sınıflara resim seçeneği ile girişi seçtim. Minecraft Adventurer'da gidebileceğimz yere kadar gideceğiz, daha sonra Buz Devri'nde gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz.
Kendi hazırladığım video var Buz Devri'de isteyen inceleyebilir :

Geri