İlk dönem 2. sınavı Google forms ile yaptım

Kodla Büyü

elitbote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlk dönem 2. sınavı 16 bilgisayarlı BT sınıfında yaptım .

Öğrencilerimin çok hoşuna gitti , anında sonucu öğrenmeleri en güzeli ...

Bu dönem de sınavı google forms üzerinden istiyorlar.

Yanlız meb hattının ne zaman google forms a engel olacağı şüpheli ...

Buna rağmen google formsu kullanmak istiyorum .

Bi hafta öncesinden deneme sınavı yapıyorum , ertesi hafta benzer sorulardan google forms üzerinden sınavı yapıyorum .

Sizlere de tavsiye ederim ..

Örnek hazırlık sınavım : https://goo.gl/forms/UqxxPP1UdlOfexaq1

Online sınavım : https://goo.gl/forms/rqdFlWSQBIz4kyzH2

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık. O kadar çok soru var ki, bakmak bile çok zaman alınca vaz geçtim. Birde soruları boş bırakamıyormuşuz. O yüzden bitiremedim.

Moodle kullanmayı öğrenirseniz, Yerel ağınızda örneğin öğretmen bilgisayarını ana bilgisayar gibi kullanarak çok daha güzellerini yapabilirsiniz.

tebrikler. anında sonuç öğrenme hakkında bilgi verir misin hocam? nasıl oluyor?

Emeğinize sağlık. O kadar çok soru var ki, bakmak bile çok zaman alınca vaz geçtim. Birde soruları boş bırakamıyormuşuz. O yüzden bitiremedim.

Moodle kullanmayı öğrenirseniz, Yerel ağınızda örneğin öğretmen bilgisayarını ana bilgisayar gibi kullanarak çok daha güzellerini yapabilirsiniz.
Bu hazırlık , sınav öncesi deneme şeklinde. Moodle kullanmadım ama denenebilir , socrative ,biquiz ,quiziz tarzı uygulamalar da var ama denemedim henüz. Netsupport 'un da test konsolu var bildiğim kadarıyla. Tavsiyeniz için Teşekkürler.
Çocuklar sınav esnasında bazı soruları atlıyorlar o yüzden her soru için cevap gerekli şeklinde ayarladım.

tebrikler. anında sonuç öğrenme hakkında bilgi verir misin hocam? nasıl oluyor?
Google forms 'u incelemenizi tavsiye ederim. Kullanımı çok basit . Sorulara puan değeri atıyorsunuz , cevap anahtarı oluşturuyorsunuz , en son sınav bittiğinde çocuklar formu gönder deyince kaç puan aldıkları anında önlerine yansıyor , hangi soruları doğru hangileri yanlış ve doğru cevapları o anda öğrenebiliyorlar.
Kopya çekmemeleri için soruları karıştır özelliği var her öğrenciye soru farklı sırada geliyor .

Sonuçta bütün sınıfın sonuçlarını e-tablolar (google ) da size excel formatında veriyor.

Uygulama yapmadan önce idareye bilgi vermek ya da zümre de e sınav kararı almak gerekir .

ben bir kaç yıldır sınavın bir tanesini bu şekilde yapıyorum. Sınavın yapılması da okunması da çok pratik.

teşekkürler hocam. bir kopya alabilir miyi
ben bir kaç yıldır sınavın bir tanesini bu şekilde yapıyorum. Sınavın yapılması da okunması da çok pratik.
hocam okunması konusunda yardıma ihtiyacım var. sınıfın not olarak liste alacağım yeri bulamadım. yani sınıf isim karşısında not şeklinde

İlk dönem 2. sınavı 16 bilgisayarlı BT sınıfında yaptım .

Öğrencilerimin çok hoşuna gitti , anında sonucu öğrenmeleri en güzeli ...

Bu dönem de sınavı google forms üzerinden istiyorlar.

Yanlız meb hattının ne zaman google forms a engel olacağı şüpheli ...

Buna rağmen google formsu kullanmak istiyorum .

Bi hafta öncesinden deneme sınavı yapıyorum , ertesi hafta benzer sorulardan google forms üzerinden sınavı yapıyorum .

Sizlere de tavsiye ederim ..

Örnek hazırlık sınavım : https://goo.gl/forms/UqxxPP1UdlOfexaq1

Online sınavım : https://goo.gl/forms/rqdFlWSQBIz4kyzH2

Hocam mevzuat açısından online sınav yapmanın bir engeli var mı? Örneğin sınav evrakı 2 yıl saklanması gerekiyor ve öğrenci sınavda verdiği cevaplar ile form sonucundaki cevapların farklı olduğunu iddia ederse ne olacak? Online sınav yapmak çok pratik ve güzel ancak bu sorular da aklıma takıldı .

Hocam mevzuat açısından online sınav yapmanın bir engeli var mı? Örneğin sınav evrakı 2 yıl saklanması gerekiyor ve öğrenci sınavda verdiği cevaplar ile form sonucundaki cevapların farklı olduğunu iddia ederse ne olacak? Online sınav yapmak çok pratik ve güzel ancak bu sorular da aklıma takıldı .
Aynı cekingeler bende de var...

ben daha önceden yapmıştım ama sonucu anında vermiyordu yanıtları indirip excele formül yazmıştım öyle okumuştum.anında sonuç olayını bende merak ettim

teşekkürler hocam. bir kopya alabilir miyi

hocam okunması konusunda yardıma ihtiyacım var. sınıfın not olarak liste alacağım yeri bulamadım. yani sınıf isim karşısında not şeklinde

İlk defa form hazırlayacak arkadaşlar : https://support.google.com/docs/answer/7032287?hl=tr faydalanabilirsiniz

Bazı ekran görüntülerini paylaşıyım yardımcı olur umarım :

1.JPG 2.JPG 3.JPG 5.JPG 7.JPG

Forumda ve çevremde bu şekilde sınav yapan arkadaşım çok. Bildiğim kadarıyla resmi bir engel yok. Dersimiz bilişim ve uygulama gerektiren kazanımlar var , dijital vatandaşlık konusun işleyip kağıtta sınav yapmak tezat bana kalırsa.
İşgüzar işin bilmeyen idareciler problem çıkarabilir belki. Siz zümrede uygulama kararı alırsanız idareye bir dilekçe verirseniz uygulama yapacağınız yönünde sıkıntı olmaz . Daha sağlamcı olma adına sonuçları ve öğrenci cevaplarını gösteren e tablo dan çıktı alıp imzalayıp idareye teslim edebilirsiniz.
7.JPG

ben ikinciyi netsupprt üzerinden yapıyorum... iyi oluyor.. geçen yıl bir iki site denedim 15 öğrenciyle çökünce yuh be dedim

Geçmiş yıllarda Google formlar üzerinden sınav yapmıştım ama excel puanlama kısmını kendim halletmek zorunda kalmıştım.
Ya bu özellik yoktu 3 sene önce ya da ben farkedemedim.
O yüzden Quiz Creator programına geçmiştim. Ama görüyorum ki hiç gerek yokmuş.
Bundan sonra yeniden rotam Google Formlar olacak gibi duruyor. Meb engelleyene kadar.
Detay için teşekkürler hocam.

Soruların sırasını karışık olarak gönderme şansımız var mı arkadaşlar?

Geri