İlginç Web Site Fikirleri Olan ?

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar bir web sitesi açacağım yanlız piyasadakilerden çok farklı olsun istiyorum sizlerin fikirlerini almak istiyorum.Ne sitesi açmalıyım .. ne ilgi çeker ?

hocam işin kolay tarafı site tasarlama,zor kısmı fikir..orjinal fikrimiz olsa tasarlarız bizde..2006 yılında kampanyaburda.com gibi bir fikir ortaya attım,bilgisayarmuhendisleri.com'a kaça yaparsınız diye sazan gibi fikrimi de söyledim.adamlar yüksek fiyat çekti,yapmadık..birde baktım benim fikrimi hayata geçirmişler..selamlar..

yapacak bişey kaldı mı ki? kaldıysa da onu ben bulabilir miyim ki?

yılbaşı anneler günü doğum günü vb özel günlerde ne alsam diyenlere para yaş gibi özellikler girilerek alınabilecek şeyler gösteren bir site yapın. üstelik sonradan reklam almakta kolay. yapabilsem ben yapardım.

esenordelarthe' Alıntı:
yılbaşı anneler günü doğum günü vb özel günlerde ne alsam diyenlere para yaş gibi özellikler girilerek alınabilecek şeyler gösteren bir site yapın. üstelik sonradan reklam almakta kolay. yapabilsem ben yapardım.
Bu fikir güzel hocam biraz araştırayım ben bunu.

Site fikri var ama hocam içini doldurmak çok zahmetli. Komple bir okul otomasyonu kurabilirsin mesela.

Örnek olarak ingilizce hocası test yapıcak, wordle felen uğraşmicak. Bir listeye öğrenci isimlerini girecek, soruları girecek, şıkları girecek (klasikse şıkları boş bırakacak) yazdır dediğinde öğrenci sayısı kadar kağıt önüne gelecek, soruları kendisi yazabildiği gibi senin ingilizce soru arşivinden de sorulardan faydalanabilecek, resimli sorular ekleyebilecek vs..

Hazır yıllık planlar zümre toplantıları bulunacak sitende, sadece öğretmenler okul adını, tarihleri konuları vs.. girdiğinde plan şablonuna aktarılıp yazıcıdan çıkartacak vs..

bir sürü eklemeler yapılabilir...

Şu siteden sms göndermeyi başarabilirsem süper bişey var ama...

@fluent hocamın fikride güzelmiş... :+1:

s_kajmeran' Alıntı:

Hocam ben de arıyorum onu, online kurs kayıt sistemine eklicem, kursa başvuran kursiyerlere kurs açıldığında otomatik olarak mesaj göndermek için, tek tuşla :D Ama nasıl yapıcaz bilmiyorum..

hocam benim aklımda bir tane var ama paylaşamam :lol: çünki aklımda olan sitenin ne türk,yede nede dünyada içerik ve hizmet olarak bi benzeri var. bu projemi hayata geçirebilmem için sağlam bi ekip kurmam gerekiyor. şimdilik sadece 3 kişiyiz, en az 10 kişiye daha ihtiyacım var!!!

m32m' Alıntı:
hocam benim aklımda bir tane var ama paylaşamam :lol: çünki aklımda olan sitenin ne türk,yede nede dünyada içerik ve hizmet olarak bi benzeri var. bu projemi hayata geçirebilmem için sağlam bi ekip kurmam gerekiyor. şimdilik sadece 3 kişiyiz, en az 10 kişiye daha ihtiyacım var!!!

Yapabilirsek dahil olalım :D:D

fluent' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Hocam ben de arıyorum onu, online kurs kayıt sistemine eklicem, kursa başvuran kursiyerlere kurs açıldığında otomatik olarak mesaj göndermek için, tek tuşla :D Ama nasıl yapıcaz bilmiyorum..
onu mail servisi sağlayan sirketler var paketlerden alarak yapabilirsiniz hocam

:idea: Sahibinden.com un tersini yap hocam. Alıcılar şartlarını sunduğu ilan versin. Satıcılar teklif sunsun

fluent' Alıntı:
Site fikri var ama hocam içini doldurmak çok zahmetli. Komple bir okul otomasyonu kurabilirsin mesela.

Örnek olarak ingilizce hocası test yapıcak, wordle felen uğraşmicak. Bir listeye öğrenci isimlerini girecek, soruları girecek, şıkları girecek (klasikse şıkları boş bırakacak) yazdır dediğinde öğrenci sayısı kadar kağıt önüne gelecek, soruları kendisi yazabildiği gibi senin ingilizce soru arşivinden de sorulardan faydalanabilecek, resimli sorular ekleyebilecek vs..

Hazır yıllık planlar zümre toplantıları bulunacak sitende, sadece öğretmenler okul adını, tarihleri konuları vs.. girdiğinde plan şablonuna aktarılıp yazıcıdan çıkartacak vs..

bir sürü eklemeler yapılabilir...
hocam eşim ingilizce öğretmeni, ileride hem onun için hem de kendim için yapmayı düşünüyorum :)

Okul ortamında ve Yurt nöbetinde dek gelen diğer okuldaki, her türlü branştan öğretmenden gelen en önemli ihtiyaç:

yazılı kağıtlarını okuma sıkıntısı, çok zaman alması.

Bunun için her öğretmenin soru yükleyip, havuzda soru biriktirmesi. Ve bu sorular: öğrencilere sınav anında online ortamda rastgele sunulması. Sınav sonunda, sınav sonucunu, puanını, sınıf ve okuldaki başarı durumu gibi istatistiğe döken bir şey yapılabilir. (Moodle da buna benzer bir şey olduğunu duydum ama araştırmadım)

Böyle bir şey yapılabilir.

Diyeceksiniz:
Edebiyatçı yazısına da not vermeli, sayfa düzenine de;
Matematikçi gidiş yoluna ve kaldığı adıma kadar da puan vermeli;

ÖSS, LGS, KPSS her sınav, TEST usulü. Hem hazırlık olur. Ne bileyim, sadece fikir.

İlkokul da devam etseydim, bunu kendim yapacaktım ama. Şuan İŞİTME ENGELLİ MESLEK LİSESİ'nde görev yapıyorum. Burada daha farklı ihtiyaçlar var. Ona yönelik çalışma yapıyorum. Yine bir web sitesi, ihtiyaçlara her yönden hitap edebilmesi için HTML5 de hazırlanması gerekiyor. İçeriği de yoğun emek istiyor. Zaman alacak. Yavaş Yavaş vakit buldukça ekliyorum bir şeyler. Bittiğinde haberdar ederim ;)

azizerkut' Alıntı:
developer' Alıntı:
azizerkut' Alıntı:
fikir arayanlar imzamdaki bloğumu ziyaret etsinler, bolca fikir mevcut
hocam siteni sürekli takip ediyorum zaten :)

Teşekkürler, şu sıralar pek aktif yazamıyorum ama, eğer param var ve kodlama konusunda uzmanım diyenler varsa özel fikirler verebilirim.

bu aralar bir proje başlatmak istiyorum yıllardır kafamda farklı farklı projeler oldu ama fazla hoşuma gitmedi onlar. yazılım konusunda kendime güveniyorum eğer gerçekten iş görecek bir proje olabilirse hem para hem zaman hemde yazılım olarak çaba sarf edeceğim.... buradan paylaşmak istemezseniz ö.mesaj atabilirmisiniz?

Geri