İleri düzey siber güvenlik yeni security onion ova

Kodla Büyü

hgencer03

Aktif Üye
İyi günler. İleri düzey siber güvenlik kursunun final uygulama sınavı için gerekli olan yeni security onion. ova sanal makinesini indirmek için gerekli adresi biliyor musunuz? Kurs içeriğinde verilen eski ova bana yenisi gerekli

Arkadaşlar ben bu kursu tamamlamaktan vazgeçtim. Ödevleri zorla tamamladım zaten. Final sınavına girmemem bir sorun oluşturur mu? Hoca çok hızlı anlatım yapıyor. Dersleri olabildiğince takip ettim aslında. Ancak beni çok zorladı.

Son düzenleme:
Siz ne zaman aldınız hocam kursu, tekrar başvuru olacak mı acaba?
Yanlış hatırlamıyorsam Ekim ayında bir ön değerlendirme sınavı oldu. Kasım'da başladı. Tekrar başvuru olur mu bilmiyorum ama bir daha böyle bir işe bulaşmayacağımı biliyorum hocam.

Pyhton Eğitici Egitimi ve siber Güvenlik Eğitici eğitimlerinin bir daha uzaktan açılmayacağı söylendi. Açmasınlarda artık telegram kopya yuvasına dönüştü

Pyhton Eğitici Egitimi ve siber Güvenlik Eğitici eğitimlerinin bir daha uzaktan açılmayacağı söylendi. Açmasınlarda artık telegram kopya yuvasına dönüştü
Hocam telegram grubuna katılmadım. Ne olup bitiyor bilmiyorum doğrusu. Kendim halletmeye çalışıyorum ve çok zorlandım.

Hocam telegram grubuna katılmadım. Ne olup bitiyor bilmiyorum doğrusu. Kendim halletmeye çalışıyorum ve çok zorlandım.
Pyhton Eğitici Eğitimi final sınavında herhangi birşey olmadı hocam iyki kamera açık yaptılar. Ama kotlin, flutter, pyhton, siber güvenliğe giriş ...bütün kursların cevapları var.
Eğitici Eğitimlerinde iyki ödev, proje yaptırıyorlar.

Eğitimler tüm branşlara açıldığı için (nedenini anlamış değilim, çünkü bunlar EĞİTMEN eğitimi) seviye beklediğim gibi olmuyor, öğrenmek istiyoruz ama eğitmenler de haklı olarak sızlanan çoğunluğa göre hareket ediyor. O yüzden eğitimler amacına ulaşmıyor.(CISCO eğitimleri için)

Eğitimler tüm branşlara açıldığı için (nedenini anlamış değilim, çünkü bunlar EĞİTMEN eğitimi) seviye beklediğim gibi olmuyor, öğrenmek istiyoruz ama eğitmenler de haklı olarak sızlanan çoğunluğa göre hareket ediyor. O yüzden eğitimler amacına ulaşmıyor.(CISCO eğitimleri için)

Kesinlikle haklısınız. Siber Güvenlik Eğitici Eğitiminde çok güzel konular vardı. Ama baştan sona yok ödevler yok bilgisayarım yetersiz tartışmasından gereken verim alınamadı. Aslında eğitim içerik olarak çok iyiydi.

Katılıyorum. Bunun için mebbisteki kurs başvurusunda kursun ön yeterlilikleri, uygulamaların fazla olacağı, zorluk derecesi vs. belirtilmeli. Laylaylom eğitmen olacağım diye gelen fazlaydı, hatta çirkinleşenler bile vardı.

Arkadaşlar ben bu kursu tamamlamaktan vazgeçtim. Ödevleri zorla tamamladım zaten. Final sınavına girmemem bir sorun oluşturur mu? Hoca çok hızlı anlatım yapıyor. Dersleri olabildiğince takip ettim aslında. Ancak beni çok zorladı.
Hocam, kursu tamamlamak için finali yapmanız gerekiyor, bildiğim kadarıyla. Bugün de açık kurs. Finale girilebiliyorsa yapın derim. Bir şey kaybetmezsiniz. Toplam 60 soru var, süre 75 dk.
...
Hoca gerçekten çok hızlı anlatıyordu. Ben de derslere katıldım, modüllerden çalışıp öyle sınavları yaptım. Sadece uygulama videolarını tekrar dinledim.
Yukarıda hocalarımın dediği gibi, kurs öncesinde yeterlilikler belirtilirse en azından katılanlar bilinçli bir şekilde, durumu bilerek katılırlar. Zaten kısıtlı bir kontenjan var. En azından yapabilecek olanlar kursa başvururlar. Öbür türlü ön değerlendirme sınavını ezberleyip de geçebiliyorsunuz zaten. Sonrası ise verimsiz oluyor.

Hocam, kursu tamamlamak için finali yapmanız gerekiyor, bildiğim kadarıyla. Bugün de açık kurs. Finale girilebiliyorsa yapın derim. Bir şey kaybetmezsiniz. Toplam 60 soru var, süre 75 dk.
...
Hoca gerçekten çok hızlı anlatıyordu. Ben de derslere katıldım, modüllerden çalışıp öyle sınavları yaptım. Sadece uygulama videolarını tekrar dinledim.
Yukarıda hocalarımın dediği gibi, kurs öncesinde yeterlilikler belirtilirse en azından katılanlar bilinçli bir şekilde, durumu bilerek katılırlar. Zaten kısıtlı bir kontenjan var. En azından yapabilecek olanlar kursa başvururlar. Öbür türlü ön değerlendirme sınavını ezberleyip de geçebiliyorsunuz zaten. Sonrası ise verimsiz oluyor.
İlginiz için teşekkür ederim hocam. Sağolsun Hakan hoca beni cesaretlendirdi. Sınavdan 80 aldım hocam. Uygulamada çok zorlandım. Videoları tekrar tekrar izledim. Yine de düzgün olmadı ödev. Ben başlamakta gecikmekle hata yaptım hocam. Bir de öncesinde CCNA almak iyi olurmuş. Bu kurs özelinde konuşursak ön değerlendirme sınav linki bile Mebbisteki link değildi. Arkadaşlar burdan paylaşınca sınava girdik. Kursun ingilizce olduğu bilgisi olmalıydı başvururken. Benim için dil sorun değil. Çeviri de kullandım zaten. Ancak bundan şikayetçi olan çoktu. Dediğiniz gibi ön bilgilendirme iyi yapılmalı. Bir de kurslara katılım sayısı önemsendiği için alakasız kişiler alanı olmayan kursu alıyor. Youtubeda Eba kurs soruları zaten paylaşılıyor.

Geri