İlce arasi tayin Yolluk

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaslar ilceler arasi tayin isteyecem 30 km mesafe var ben evi tasimiyacam gidis gelis yapacam adres degistirmesem de yolluk alabilirmiyim alirsam sirasi ile ne yapmam lazim sirun cikaran olursa (evi tasimamissin) gibi bir belge yonetmelik var mi yardimci olurmusunuz

Merhaba arkadaslar ilceler arasi tayin isteyecem 30 km mesafe var ben evi tasimiyacam gidis gelis yapacam adres degistirmesem de yolluk alabilirmiyim alirsam sirasi ile ne yapmam lazim sirun cikaran olursa (evi tasimamissin) gibi bir belge yonetmelik var mi yardimci olurmusunuz

Hocam, yolluk alamazsın hiç uğraşma boşuna.

İkimetgah adresinizde bulunan ilçede çalışıyorsanız başka bir ilçeye tayininiz çıktı ise yolluk ödeniyor yolluğu artık gittiğiniz ilçe yapıyor bu yüzden taşıma durumunu sorabilirler göreve başlarken yolluk almak istiyorum deyin artık gerisi nasip ilçenin işleyişine göre ödeyede bilir ödemeyede bilir...

Simdiki okuluniz ikamet adresindeyse tayininiz çıkarsa yolluk alirsiniz.

İkimetgah adresinizde bulunan ilçede çalışıyorsanız başka bir ilçeye tayininiz çıktı ise yolluk ödeniyor yolluğu artık gittiğiniz ilçe yapıyor bu yüzden taşıma durumunu sorabilirler göreve başlarken yolluk almak istiyorum deyin artık gerisi nasip ilçenin işleyişine göre ödeyede bilir ödemeyede bilir...
Bunun herhangi bir yonetmeligi vs yok mu herkes biseydiyor anlamadim dediginiz gibi ikametgahim calistigim ilcede baska olceye gidecem evi tasimiyacam gidis gelis yapacam

iki ilçe arası tayin olduysan yolluk verirler hocam. sen belediye değiştiriyorsun 30 km 1 km farketmez. Tek şart büyükşehir belediyesi kapsamında olan yerler hariç mesela istanbul beşiktaş tan istanbul kadıköy e tayin olursan büyükşehir belediye kapsamında yolluk verilmez ama yozgat sorgun yozgat boğazlıyan arasında tayin olursan yolluk alırsın.

özetle büyükşehir dışında belediye değiştiriyorsan yolluk alırsın nerede oturduğun kimsenin soracağı şey değildir.

Farklı ilçeler arasında görevlendirme yapılması:

Örnek 1. Ankara’nın Çankaya İlçesinin İlker Mahallesinde görev yapan memura; Yenimahalle İlçesinin Ostim Mahallesinde bir yerde görevlendirilmesi halinde bu yerin yerleşim özellikleri bakımından İlker mahallesi ile bütünlük arz etmesi ve bu yerin devamı niteliğinde olması nedeniyle kendisine harcırah ödenmemesi, aynı memurun yerleşim özellikleri bakımından İlker Mahallesi ile bütünlük arz etmeyen Yenimahalle İlçesinin Karacakaya Mahallesinde bir yerde görevlendirilmesi halinde ise harcırah ödenmesi,

Örnek 2. Adana’nın Seyhan İlçesinin Yeşiloba Mahallesinde görev yapan memura; Sarıçam İlçesinin Balcalı Mahallesinde bir yerde görevlendirilmesi halinde bu yerin yerleşim özellikleri bakımından Yeşiloba mahallesi ile bütünlük arz etmesi ve bu yerin devamı niteliğinde olması nedeniyle kendisine harcırah ödenmemesi, aynı memurun yerleşim özellikleri bakımından Yeşiloba Mahallesi ile bütünlük arz etmeyen Sarıçam İlçesinin Kılıçlı Mahallesinde bir yerde görevlendirilmesi halinde ise harcırah ödenmesi,
Bunlara gore odeme yapilmasi gerekir cunku bulundugum il buyuksehir ama cok farkli ilcede gidecegim yer 30 km

Ben de bunun mantığını hiç çözememişimdir büyükşehirse neden ödenmiyor hele ki İstanbul'da yaka değiştirmek il değiştirmek gibi

iki ilçe arası tayin olduysan yolluk verirler hocam. sen belediye değiştiriyorsun 30 km 1 km farketmez. Tek şart büyükşehir belediyesi kapsamında olan yerler hariç mesela istanbul beşiktaş tan istanbul kadıköy e tayin olursan büyükşehir belediye kapsamında yolluk verilmez ama yozgat sorgun yozgat boğazlıyan arasında tayin olursan yolluk alırsın.

özetle büyükşehir dışında belediye değiştiriyorsan yolluk alırsın nerede oturduğun kimsenin soracağı şey değildir.

İki ilcede gittigin ve ayrildigin okullarin mahalleleri birbirinin devami değilse yolluk verilir. Yani iki ilce birinin komsusuysa ve ayrildigin okulun mahallesi ile tayin oldugun okulun mahallesi birbirinin devamiysa yolluk alamazsin
Evini tasiman veya tasimaman kimseyi ilgilendirmez.
Ancak okulunla evin farkli ilcelerde ve evinin bulundugu ilceye tayin olursan yolluk alamazsin.
İki yıl once benim de benzer bir durumum olmustu. Baya araştırmıştım.
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-17.htm

6245 sayılı Harcırah Kanununun 10 uncu maddesinde, yurt içinde görev yapmakta iken başka bir memuriyet mahalline sürekli bir göreve naklen atanan memur ve hizmetlilere yeni görev yerlerine kadar sürekli görev yolluğu olarak yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer değiştirme masrafı verileceği hükme bağlanmıştır.

Yani yollukta işin özü taşınma durumundaki masraflar için yapılan devlet yardımıdır.Siz de taşınmayacağınızı söylüyosunuz.Cevap basit taşınmayan biri yolluk alamaz alırsa da işin özüne aykırı hareket etmiş olur yasal olmayarak haksız çıkar kendine sağlar kanun ve yönetmeliklere aykırı çıkar sağlayan diğer çalışanlar gibi.

Şimdi büyükşehirdekiler alabiliyor mu alamıyor mu ben anlayamadım sendikalar itiraz etmiş yönetmelik değişmiş gibi birşey okudum İstanbul'da Sarıyer to Üsküdar alabilir mi

Hocam büyükşehirlerde adres değiştirmediğiniz sürece yolluk alamıyorsunuz. Benim başıma geldi. Ben adres değiştirmeden ilçe değiştirdim. İlçe MEM yolluk alabilirsin deyip yolluk işlemleri yapıldı. Para hesaba yattı. 1,5-2 sene sonra eski okul müdürü aradı. İlçe Mal Müdürlüğü'nü teştife gelmişler ve benim adres değişikliği yapmadığım için yolluk alamayacağımı söylemişler. 2 sene sonra faiziyle geri ödeme yaptım. Bu işlemler ancak Mal Müdürlüklerinin teftişlerinde ortaya çıkıyor. Onlarda 5-10 senede bir teştif ediliyor. Geriye dönük yasal faiziyle geri ödenmesini istiyorlar. Size tavsiyem adres değiştirmiyorsanız hiç yolluk işine girmeyin.

Hocam ben taşındım evi de taşıdım ama o dönem büyükşehirlerde ödenmiyor dediler 1 yıl oldu bu arada arabalı ben de üstüne düşmedim

QUOTE="ok_series, post: 1903618, member: 866"]Hocam büyükşehirlerde adres değiştirmediğiniz sürece yolluk alamıyorsunuz. Benim başıma geldi. Ben adres değiştirmeden ilçe değiştirdim. İlçe MEM yolluk alabilirsin deyip yolluk işlemleri yapıldı. Para hesaba yattı. 1,5-2 sene sonra eski okul müdürü aradı. İlçe Mal Müdürlüğü'nü teştife gelmişler ve benim adres değişikliği yapmadığım için yolluk alamayacağımı söylemişler. 2 sene sonra faiziyle geri ödeme yaptım. Bu işlemler ancak Mal Müdürlüklerinin teftişlerinde ortaya çıkıyor. Onlarda 5-10 senede bir teştif ediliyor. Geriye dönük yasal faiziyle geri ödenmesini istiyorlar. Size tavsiyem adres değiştirmiyorsanız hiç yolluk işine girmeyin.[/QUOTE]

Geri