İL MİLLİ EĞİTİM HAZİRANA KADAR KİMSEYİ GÖREVLENDİRMEM DİYOR

Kodla Büyü
hocm yanılmıyorsam bakanlığın yazısına göre görevlendirme valiliklerce yapılacak bakanlıkça değil.yada ben yanlış biliyorum

karamanda gorevlendırme yazısıs cıktı pazartesı mem deyım herkese hayırlı olsun

backir' Alıntı:
Aslında olması gereken bu
Ben sırf suan görevlendiriyorum diye eğitim ve öğretimi hiçe saymalarından ötürü ilçede 1. olmama rağmen kabul etmedim ve İl'deki toplantıda da bunu dile getirdim.

600 tane bilgisayar öğretmeninin dersini 3 ay alikoyuyorsun öğrenciler, okulu zor durumda bırak ve amacında Bilisim teknoloji sınıflarını etkin kullandırmak olsun...
Saka gibi....

Arkadaşlar!
Devlet yönetiminden ve geleneğinden bihaber yaşadığınızı farkediyorum. EMİR DEMİRİ KESER! Bakan, bir emir göndermiş, ne cüretle bu emiri dinlememezlik yapabilirler? Ve bunu hangi mantıkla açıklayabilirler?

Gelelim 3 ay öğretmenin alıkoyulma durumuna. Doğru ama başka çözüm de yok. Bir plan program yapılmış, yeni görevlendirilecek arkadaşların yapacakları işler belirlenmiş. Önümüzdeki üç aylık dönemde yapmaları gereken işler var. E bunu yapmazlarsa, tamam öğretmeni almamış oluyorlar dersinden ama bu kez de makro düzeyde planlanmış başka bazı işler aksamış olmayacak mı???

Olaylara sadece bir yönünden bakılmamalı. Ayrıca ilçede birinci olup da görev kabul etmemek bir meziyetmiş gibi sunulmuş, komik... Bunu yapan sırf benim şehrimde 3-5 kişi var, biri de yakın arkadaşım. Eminim bir çok yerde bunlar yaşanmıştır. Çeşitli gerekçeleri de vardır görevi kabul etmeyenlerin. Ama, eğitim öğretim aksamasın diye görevi kabul etmedim demek, sanki birşeylerin arkasına sığınmak gibi geliyor bana...

backir' Alıntı:
kazuo' Alıntı:
Bu mantıkla gidersek, okullarda idareciye de gerek yok. Yaparsın köy okullarındaki gibi müdür yetkili, dersten hiç öğretmen çekmemiş olursun.

Galiba ters Mantık kuruyorsunuz sizde. Ben varolan bir görevin bırakılıp derslerin sınıf öğretmeni yada başka bir öğretmen tarafından devam ettirilmesini yadırgıyorum. 3 ay sonra bu iş yapılabilinirdi.Herkes daha sağlıklı karar alırdı.

Anadolu lisesi sınavlarında kazanmış öğretmen olmuş arkadaşlar okullarda niye bekletiliyor o zaman. Burda bi durup düşünmek lazım.

Dersinin değerini anla arkadaşım o kadar daha ne diyeyim.

Anadolu lisesi sınavını kazanıp bekleyenler, neden bekliyor??? Çünkü, gideceği yerde zaten bir öğretmen var şu anda. Yani o gittiğinde yapması gereken işi şu anda zaten biri yapıyor. Ancak eğitici görevlendirmesi öyle değil, yeni alınacak arkadaşları bekleyen işler var. Bence de düşünmek lazım :D

3 aylık görevlendirme suanki egiticilerin görev süresi dolmadığı için aralara serpiştirme olarak görüyorum acikcasi. Ben 30 Haziran olsaydı zaten kabul edecektim. Bana ilcenin yazısı bile 30 Haziranda görevlendirilmek üzere geldi hatta şaşırmıştım. Ölee gittim.

İl MEM'de o gün toplantıda daha "Biz ne yapacaz" , "Kaç para alacaz" vs...diyen eğitici adayları vardı. Eğitici Bilişim Formatörü olacak ancak internette zahmet edipte araştırmamış orda angarya olarak birde görevleri okuttular sağolsunlar...

Diğer bi konu ben istemiyerek meziyet olduğunu da savunmadım. o senin anlamanla ilgili bir durum. İstanbul'daki İlçelerde bir çok ark. öyle olduğunuda gördüm. Ben EĞİTEK'in yaptığı uygulama hakkında yorum yapıyorum. Bana sınava girmeden Nisan'da görevlendirilmek üzere diyecekti o zaman.

2.Ben'de okul müdürü olsam görevlendirme biriyle değil anadolu lisesini kazanmış daha tecrübeli bir öğretmenle çalışmayı isterim o zaman. Yani eğitim öğretim aksasa ne olcak öğretmen gitse başka biri gelse ne olacak demi!

Türkiyede'de atanmış bilgisayar öğretmen bolluğu varda bir anda 600 tane yerleştirdin yerine.... 3 ayda sanliysalar kim girecek yerine tahmin et bilgisayarı dahi acamayan sertifikası olan herkes...

Arkadaşlar bugün Koordinatör bir arkadaş ile görüştüm dediki zaten eğitek bugun onay yazıları gitmeyince illere tek te ksorarlar diye. Yazıyormuş iç hatta şu şu şu iller niye göndermedi falan. ona göre yazmak zorunda kalırlar

enginniyazi' Alıntı:
backir' Alıntı:
kazuo' Alıntı:
Bu mantıkla gidersek, okullarda idareciye de gerek yok. Yaparsın köy okullarındaki gibi müdür yetkili, dersten hiç öğretmen çekmemiş olursun.

Galiba ters Mantık kuruyorsunuz sizde. Ben varolan bir görevin bırakılıp derslerin sınıf öğretmeni yada başka bir öğretmen tarafından devam ettirilmesini yadırgıyorum. 3 ay sonra bu iş yapılabilinirdi.Herkes daha sağlıklı karar alırdı.

Anadolu lisesi sınavlarında kazanmış öğretmen olmuş arkadaşlar okullarda niye bekletiliyor o zaman. Burda bi durup düşünmek lazım.

Dersinin değerini anla arkadaşım o kadar daha ne diyeyim.

Anadolu lisesi sınavını kazanıp bekleyenler, neden bekliyor??? Çünkü, gideceği yerde zaten bir öğretmen var şu anda. Yani o gittiğinde yapması gereken işi şu anda zaten biri yapıyor. Ancak eğitici görevlendirmesi öyle değil, yeni alınacak arkadaşları bekleyen işler var. Bence de düşünmek lazım :D

Hocam üsküdardan şile kaç dakika sürüyor? Hayır ilçedeki şube müdürleri 5-10 dakkanın hesabını yapıyolar.

Walla yolluk vermiyolar Üsküdardan gidip gelmek epey epey masraf olacaktır.
Herkes icin tekrar hayırlısı olsun
Sonucta karari veren bizleriz....

Geri