İL MİLLİ EĞİTİM HAZİRANA KADAR KİMSEYİ GÖREVLENDİRMEM DİYOR

Kodla Büyü
Arkadaşlar il milli eğitim ben hazirana kadar öğretmeni dersten alıpta görevlendirme yapmam diyor. Madem yetki valiliklere verilmiş bende yetkimi kullanıp kimseyi atamayacağım diyor. Ne yapılmalı...

ben zannetmiyorum böyle birşey yapabileceklerini çünkü verilen görevlendirmeler bakanlığa gidecek belki de kısa süre içerisinde eğitimler gerçekleşecek. İllerin kendi çapında böyle birşey yapacağını sanmıyorum zaten bu yıl atamalarda çok zamansız oldu bu saatten sonra görevdeki öğretmeni görevden alsada farketmez diye düşünüyorum ki çoğu arkadaşımız 6-10 saat derse giren formatörlerdir büyük olasılık..

dus__sokagi' Alıntı:
Arkadaşlar il milli eğitim ben hazirana kadar öğretmeni dersten alıpta görevlendirme yapmam diyor. Madem yetki valiliklere verilmiş bende yetkimi kullanıp kimseyi atamayacağım diyor. Ne yapılmalı...
bence hangi milli eğitim yapıyorsa haklı.şimdi bazılarımıza yanlış gelicek ama,meb in yapmadığını yapmış.arkadaşlar,eğitim öğretim dönemi içerisinde yapılacak böyle değişiklikler bence eğitimi etkiler.
ama görev verseler gitmemek mi gerek.
onada hayır.çünkü ne olacağı belli değil.sonuçta
tüm ilde aynı karar uygulanıyorsa adaletli davranılmış sadece bunu söyleyebilirim.

Aslında olması gereken bu
Ben sırf suan görevlendiriyorum diye eğitim ve öğretimi hiçe saymalarından ötürü ilçede 1. olmama rağmen kabul etmedim ve İl'deki toplantıda da bunu dile getirdim.

600 tane bilgisayar öğretmeninin dersini 3 ay alikoyuyorsun öğrenciler, okulu zor durumda bırak ve amacında Bilisim teknoloji sınıflarını etkin kullandırmak olsun...
Saka gibi....

backir' Alıntı:

600 tane bilgisayar öğretmeninin dersini 3 ay alikoyuyorsun öğrenciler, okulu zor durumda bırak ve amacında Bilisim teknoloji sınıflarını etkin kullandırmak olsun...
Saka gibi....

:+1:

arkadaşlar bizim mili eğitimin düşünceside görevdirmeme yönünde. öğretmenleri dersten alıp derslerin boş geçmesini istemiyorlar. görev verilirse de derslere devam etmek şartıyla verebileceklerini söylediler. daha belli değil. bakalım ne olacak.

bizim ilde de aynı arkadaşlar, haziran sonuna kadar okulumuzda kalıcaz, ama görevlendirilmiş gibi olucaz, ilginç bir durum ancak bence de haksız değil, dönem ortasında böle bişi yapılırsa okulda büyük sorunlar olurdu zira 45 saat ders boş geçecekti. 8)

iide eğitek bunları göz önüne alarak sınav yapıyor. ve yine bunları göz önenü alarak projeleri için eleman istiyor,

YA İYİ DE OKULDA KALCAN DA PEKİ DÜZENLENECEK EĞİTİME KİM GİDECEK SEN OKULDA KALIRSAN ??????

iyi güzelde bakanlık gönderdiği yazıda cuma gününe kadar görevlendirilmeler yapılacak diyor. Her ne kadar İl mili Eğitimlerin bu fikri güzel olsa da bakanlığın yazısını yok sayamazlar

arkadaslar hadi okulda kaldık diyelim. hem tazminattan olucaz hem eğitimi büyük ihtimalle yaza bırakacaklar.. Bizim buradan kazancımız ne olacak ben goremedim.. Var mı bir fikri olan :?: :? :shock: :?:

Altında bakanın imzası olan bir görevlendirme yazısını hiç kimse hiçe sayamaz, yönergede belirtilen şartlar dışında kimse hiçbir gerekçeyle aksini yapamaz. Milli eğitim müdürünün canı ekşili çekmiş heralde.

Bizde de görevlendirmeler yapıldı. Nasipse salı günü başlıyoruz. Okullarımızı da bırakıyoruz. Yerlerimize başka görevlendirmeler yapacaklarını söylediler. İnşallah boş geçmez derslerimiz.

bende kabul ettim. Ancak bana da derslere gireceğim söylendi. Ayda 3-4 defa görevlendirildiğim ilçeye gideceğim söylendi. Zaten ilde bilg.öğretmeni sıkıntısı var. Eğitim öğretim tamamen aksayacak. bende bu yüzden kabul ettim zaten. Derslerime girerim dedim. Eğer bu 3 aylık sürede Ankarada herhangi bir kurs açılmaz ise hiç bir karımız olmayacak. Hatta denge tazminatı, yolluksuz gidiş gelişler epey zararımız olacak. Bir ihtimal kurs olur ve belge alabilirsek diye kabul ettim.

En doğrusu haziran sonunda görevlendirme yapılmasıydı. Ancak EĞİTEK in anlayamadığım bir acelesi var. Görevlendiripte okulda kalan arkadaşlar okulda kalsanız bile aldığım duyuma göre Nisan ortasında kursa çağrılacakmışsınız. Onun için eğitici formatörleri okulda bırakmakta çözüm değil. bence bir an önce yerlerine öğretmen bulsalar daha iyi olur

Nisan ayı için daha önceden bir kurs duyurulmuş eski ebitefolara. Ancak iptal edilmiş ve yeni gelenlerden alacaz kursa denmiş. İnşallah kurs olurda kimse boş yere düzenini bozmamış olur. 2 hafta dersler boş geçer. Artık onun çaresine de okul müdürleri bakacak.

ya arkadaşlar bizim meb müdür görev veriyor ama kontenjan olmasına rağmen kendi il.çemizde görev vermiyor. kontenjanımız üç. bir tane eski eğitici çalışıyor. adam ihtiyacım yok diyip duruyor.
bu keyfi uygulamaya naısl son verilir.

Ya hangi İl Böyle bir iş yapmış bilmiyyorum ama. Genel olarak görevlendirmeler de üst makamın dediği olur. Yani Milli Eğitim Bakanı diyorki hemen görevlendirin. (Resmi yazının altında imzası var) Onun adına iş yapan kurumlar yok olmaz diyor. Zaten tüm Ülke geneli hepsi 500 civarı kişi görevlendirilecek.

backir' Alıntı:
Ben sırf suan görevlendiriyorum diye eğitim ve öğretimi hiçe saymalarından ötürü ilçede 1. olmama rağmen kabul etmedim ....

:+1:

kabul etmeme dilekçemde de belirttim bunu.

backir' Alıntı:
Ben sırf suan görevlendiriyorum diye eğitim ve öğretimi hiçe saymalarından ötürü ilçede 1. olmama rağmen kabul etmedim ve İl'deki toplantıda da bunu dile getirdim.

Saka gibi....

Haklı olabilirsiniz yalnız bazen de olaylara kendi gelişiminiz açısından ya da daha genel düşüncelerle bakarsınız sizin durumunuzda olan arkadaşların niye bu görevi kabul ettiklerini sanırım anlayabilirsiniz ve şu var ,sanırım artık duygusal düşünceleri bir kenara itip daha profosyonel yaklaşmamız gerekmez mi?

Merkezin yerelle yetke ve yetki paylaşımının kötü bir sonucu..Ha alınan karar bence mantıklı o ayrı..

backir' Alıntı:
Saka gibi....
Bu mantıkla gidersek, okullarda idareciye de gerek yok. Yaparsın köy okullarındaki gibi müdür yetkili, dersten hiç öğretmen çekmemiş olursun.

crazyboss' Alıntı:
Haklı olabilirsiniz yalnız bazen de olaylara kendi gelişiminiz açısından ya da daha genel düşüncelerle bakarsınız sizin durumunuzda olan arkadaşların niye bu görevi kabul ettiklerini sanırım anlayabilirsiniz ve şu var ,sanırım artık duygusal düşünceleri bir kenara itip daha profosyonel yaklaşmamız gerekmez mi?

O zaman profesyonel bir şekilde sınav klavuzu hazırlayacaksınız.Şu tarihte görevlendirilecek öğretmenler diye önceden belirteceksiniz.

6 'ayda bir görevlendirmeler olduğu için ben 30 Haziranda görevlendirilecem diye sınava girdim. Yaptığım işleride yarım bırakmak gibi bir huyum yok. Suç kabul edenlerin değil herkesin profesyonellik ve Etik anlayışı farklıdır bu kismeyi bağlamaz. Suç NET bir şekilde açıklama yapmayan yönerge vermeyen EĞİTEK'in Kaldiki EĞİTEK'ten alacağım kurslarda da kendimi dahada geliştireceğimi zannetmiyorum. Bir çok kişide branş itibariyle öyle olmasını umuyorum. Sertifika olmadan Eğitim veremiyorsun mevzu bu sadece bu ülkede.

Kabul eden arkadaşlara görevledirinde başarılar diliyorum.

kazuo' Alıntı:
Bu mantıkla gidersek, okullarda idareciye de gerek yok. Yaparsın köy okullarındaki gibi müdür yetkili, dersten hiç öğretmen çekmemiş olursun.

Galiba ters Mantık kuruyorsunuz sizde. Ben varolan bir görevin bırakılıp derslerin sınıf öğretmeni yada başka bir öğretmen tarafından devam ettirilmesini yadırgıyorum. 3 ay sonra bu iş yapılabilinirdi.Herkes daha sağlıklı karar alırdı.

Anadolu lisesi sınavlarında kazanmış öğretmen olmuş arkadaşlar okullarda niye bekletiliyor o zaman. Burda bi durup düşünmek lazım.

Dersinin değerini anla arkadaşım o kadar daha ne diyeyim.

ii de bekir hoca. sonuçta bakanlık bu planı yapıyor. ve bunun için ne size ne bana yorum şansı bırakmıyor.

Hayırlısı. belkide bir sonraki görevlendirmede faydalanır senden eğitek.

Sonuçta EĞİTEK bu vardır bi bildiği... Belkide 30 Haziranda görevlendirmeleri yapsaydı eskilerinde görev sürüleri dolacağından herkesi sil baştan yapma zorunluluğundan kurtulmak içindir.

Yani 30 Hazirana bırakmayıp sadece şimdi yapması taktik ve stratejik bir uygulama olabilir :p

Faydalı olabilecek herkes için aynı şey geçerli olsun hocam
Herşeyin hayırlısı olsun...

Tekrar görevdeki tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Geri