İl içi yer değiştirme

Kodla Büyü

nazzan

Site Gezgini
Okulumda normum sıfır görünüyor. İl içi yer değiştirmelerde norm fazlası öğretmnelerin bulunduğu okulda çalışma yılı önemli değilmiş tayin isterken 3 yıl şartı aranmıyormuş. Benim normum sıfır olduğu için ben norm fazlası mıyım ve il içi yer değiştirmelerede tayin isteyebilir miyim?Bir bilgisi olan var mı?

nazzan' Alıntı:
Okulumda normum sıfır görünüyor. İl içi yer değiştirmelerde norm fazlası öğretmnelerin bulunduğu okulda çalışma yılı önemli değilmiş tayin isterken 3 yıl şartı aranmıyormuş. Benim normum sıfır olduğu için ben norm fazlası mıyım ve il içi yer değiştirmelerede tayin isteyebilir miyim?Bir bilgisi olan var mı?
Eğer il içinde 3 yılını tamamlamamışsan bile tercihini yapıp alttan norm fazlasını işaretleyip il içi tayin isteyebilirsin hocam.

nazzan' Alıntı:
Peki hocam 3 yılımı aynı okulda tamamlamadığım için sistem bana açılır mı?
Sistem herkese açılıyor. Tayin yerlerini görüyon sadece onay kutusuna bastığın zaman il içi süreni tamamlamadığın için uyarı veriyor, ancak norm fazlasını işaretlediğin anda başvurun onaylanıyor. Sonra sorun yoksa norm fazlasıysan okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri başvurunu onaylıyor hepsi bu kadar. Diyelim il de de norm fazlasısın bu kez il dışı tercih bile yapabiliyorsun.

peki norm fazlası olduğum için isteğimin dışında beni yazmadığım başka bir okula atayabilirler mi?

teşekkür ederim bir sorum daha olacak.başka ilçeyi isteyebilirmiyim peki ya da ilçede mi norm fazlası olmam gerekiyor başka ilçe istemem için

her ilçeye isteme özgürlüğünüz var eğer norm fazlasıysanız. işin bir güzel tarafı daha var il dışı isteme hakkınızda var

şuan tek kafama takılan tercih dışı atayıp atamadıkları o da ilçeye göre değişiyormuş sanırım

Norm fazlasıyım bende.Ama işin garip gelen tarafı.Norma fazlası arkadaş çok.Her yere tayin isteyebilsek bile açık yer bulmak mümkün olacak mı orası gerçekten muamma ve de zor.

lion26' Alıntı:
Norm fazlasıyım bende.Ama işin garip gelen tarafı.Norma fazlası arkadaş çok.Her yere tayin isteyebilsek bile açık yer bulmak mümkün olacak mı orası gerçekten muamma ve de zor.
siz tayin istediniz mi hiç hocam norm fazlasıyken?

Hayır bu sene norm fazlası oldum ilk defa.Tayin istemeyi düşünüyorum.Ancak boş yer olacağını açıkçası sanmıyorum.Martta boş kadrola yayınlanmıştı.Hemen hemen hiç boş yer görünmüyordu.Ne olur son durum bilmiyorum artık.

Geri