İl dışından sonra eş özrü

Kodla Büyü

Muallime_bil

Site Gezgini
Merhaba hocalarım. X şehrine il dışı isteyip olmadığı takdirde yine X şehrine eş özrü isteyebilir miyim? Kılavuzu okudum ancak bu durumu karşılayan bir madde göremedim. Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

İl dışındaki okulunuza kaydınızı yaptıktan sonra isteyebilirsiniz yalnız ikisi arasındaki süre çok az hızlı olmalısınız

Hocam, il dışı ile yerleşemezsem eş özrü istemeyi düşünüyorum. Yerleşirsem eş özrüne gerek kalmayacak.

Merhaba hocalarım. X şehrine il dışı isteyip olmadığı takdirde yine X şehrine eş özrü isteyebilir miyim? Kılavuzu okudum ancak bu durumu karşılayan bir madde göremedim. Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Tabiki olur hocam, ikisi birbirinden farklı şeyler. Zaten il dışı olma ihtimali çok düşük, eş durumu garanti gibi...

Hizmet süreleri dolduktan sonra il içi istediniz çıkmadı, il dışı isteyebilir bu süreçte diyelim eşiniz de tayin istedi il dışı çıktı peşinden eş durumu bile isteyebilirsiniz.

Peki arkadaşlar il dışı tayin istedim(Merkeze uzak bir ilçe) çıktı. Ardından ilişik kesmeden eş durumuna başvurabilir miyim?

Geri