İl İl branşlara Göre Norm Fazla Sayıları

Kodla Büyü
Norm fazlası olanlar tayin mi edilecekler açık olan yerlere, ne olacak bu durumda? İL içi atama zaten geçti, ildışı,özür grubu,ilk atama..ee sonra? Mem ler norm fazlası durumunda olanları resen mi atayacak?

ilçenin en büyük okulunda çalışıyorum. mevcut ve şube sayısı olarak diğer okulları 3 e katlar ama ben norm fazlasıyım. nasıl oluyo bu iş anlamadım. müdür mü norm fazlası gösteriyor. ona da sordum benle ilgisi yok bakanlıktan kaynaklanıyor dedi.

umus1979' Alıntı:
ilçenin en büyük okulunda çalışıyorum. mevcut ve şube sayısı olarak diğer okulları 3 e katlar ama ben norm fazlasıyım. nasıl oluyo bu iş anlamadım. müdür mü norm fazlası gösteriyor. ona da sordum benle ilgisi yok bakanlıktan kaynaklanıyor dedi.
Bakanlığa normu okul müdürlerinin toplantısından sonra il ya da ilçe bölge ihtiyacına göre okulların norm oluşturulmasından sonra norm gönderiliyor bildiğime göre.

2. Kademede 16 şubenin bulunduğu bir okulda çalışıyorum.bende norm fazlası oldum.kontenjan.meb den baktım ders sayımı 0 girmiş mudur..ist kartalda çalışıyorum.18 kisi norm fazlası ve hepsinin ders sayısı 0 girilmiş...

bizim ikinci kademede 22 şube var hocam ben de norm fazlasıyım. şifreyi değiştirmişler o yüzden kontenjan meb bakamıyorum. ders sayısını müdür 6 saat girdiğini söyledi ben sorduğumda. yıllarca köydeki arkadaşlar 6 saat girerken ben 18 saat girdiğim oldu. anlamadım ben bu işten hiçbir şeyyyyyyyyyy............

Meslek lisesinde norm fazlası olduğumuzda ders paylaşımı nasıl oluyor. 3 öğretmen var. 1 kişi norm fazlası
aşağı yukarı 44 saat normal ders var + işletmeler.
Norm fazlası öğretmene ders verilmiyor mu şimdi?

meslek liselerinde ders nasil seciliyor bilmiyorum ama..bizde dersi kurul secer..mudur secmez.ama mudur seni tutmuyorsa bize olan olur yani ders sayiniz 0 girilir ve norm fazlasi olup resen atanmaniz itinayla beklenir..

survivor_0019' Alıntı:
Meslek lisesinde norm fazlası olduğumuzda ders paylaşımı nasıl oluyor. 3 öğretmen var. 1 kişi norm fazlası
aşağı yukarı 44 saat normal ders var + işletmeler.
Norm fazlası öğretmene ders verilmiyor mu şimdi?
Geçen yıl bizim okuldaki norm fazlası arkadaşa ders verilmişti. Eğer bir yere gitmiyorsa, idare koruyor vs., yerinde kalıyorsa mecbur ders de alacak ve dersler eşit paylaşılacak tabi. Yani herkesin ders sayısı biraz düşer bu durumda. Aslında norma fazlası olan mümkün mertebe ildeki boşluklar varsa eğer kaydırılmalıdır. Tabi bazı okul idareleri öğretmeni gitsin istemiyor, öğretmen okulda kalıyor ama bu kez herkesin ekdersi az oluyor.

arkasdaşlar bence bu norm işinde çok büyük bir yanlışlık yapılmış durumda. bir ilde en büyük okullarda bile bilişim teknolojileri öğretmeni norm fazlası duruma düşmüşse bizim branşımızın norm işlemlerinde hata yapılmış demektir. nasıl olduğunu anlamadım ama kesin bir yanlışlık var. bu durumu bir şekilde dillendirmemiz kamuoyuna dyurmamız lazım. sendikalarında bu işte rol oynaması lazım arkadaşlar. sendikalı olan arkadaşlar sendikalarıyla görüşme yapsın mutlaka ve mutlaka. eğitim öğretim başlamadan bu sıkıntının nasıl giderileceği,çözümü bulunsun.

Özür grubu için Milli eğitim müdürlüklerinin açık gösterdiği kontenjanların toplamlarını gösteren liste.

Ekli dosyalar

• bil.jpg
    bil.jpg
    160.8 KB · Görüntüleme: 507
Geri