İl İl branşlara Göre Norm Fazla Sayıları

Kodla Büyü
yaa bir ortaokulda veya lisede beden eğitimi normu 0 olabilirmi? bu liste doğru mu? bu listeeye göre bizden daha fazla beden eğitimi öğretmeni norm fazlası :?

_*G_S*_' Alıntı:
yaa bir ortaokulda veya lisede beden eğitimi normu 0 olabilirmi? bu liste doğru mu? bu listeeye göre bizden daha fazla beden eğitimi öğretmeni norm fazlası :?

benim bulunduğum ilçede mesele lisede beden eğitimi normu yok :D

norm durumu= Norm 0 (Sıfır) norm fazlası= 1
norm durumu= Norm Var 1 norm fazlası= 1

bu 2 si tam olarak ne anlama geliyor??yani farklı okullardaki norm durumlarından ne anlamamız gerekiyor??

Liste 23 temmuz tarihli. Bu tarihten sonra il içi yapıldı, il dışı yapıldı. Sonrada alan değişikli yapılacak ve norm fazlası iyice azalacaktır.

serdeniz' Alıntı:
norm durumu= Norm 0 (Sıfır) norm fazlası= 1
norm durumu= Norm Var 1 norm fazlası= 1

bu 2 si tam olarak ne anlama geliyor??yani farklı okullardaki norm durumlarından ne anlamamız gerekiyor??

1.si okulda norm yok ama dersin öğretmeni var
2.s. dersin normu 1, 2 öğretmen var 1 i fazla

1 - Evet liste il içinden önce hazırlanmış olan bir liste.
2 - Bilişim Teknolojilerinde dersler seçilince yani ders sayısına göre güncelleme yapılınca normu olmayan özellikle bağımsız tek şubeli okullarda bt normu açılacak. ( 5 ler 2 saat , 6,7,8 ler 1 er saat ve 2 saat rehberliği de ekleyince 7 saat ile norm oluşuyor.)
3 - Bu liste neden il içi atamalardan veya il dışı atamalardan önce yayınlamadı çok merak ediyorum...

Exceli biraz kurcalayınca ilk 3te olduğumuz ortaya çıktı.

Ekli dosyalar

• bt.jpg
    bt.jpg
    159.2 KB · Görüntüleme: 2,777
nasıl bukadar rehber öğretmen norm fazlası oluyor deli gibi atama yapılıyor rehberlikten hala

piyade' Alıntı:
nasıl bukadar rehber öğretmen norm fazlası oluyor deli gibi atama yapılıyor rehberlikten hala
bana da mantıklı gelmedi. ingilizce norm fazlası en fazla olan 2. branş gözüküyor....

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
piyade' Alıntı:
bana da mantıklı gelmedi. ingilizce norm fazlası en fazla olan 2. branş gözüküyor....

Arkadaşlar bunun sebebi okullar ilkokul ortaokul olurken bazı okullarda ilkokuldaki rehber öğretmenleride ortaokulda göstermişler ilkokulda ihtiyaç belirirken ortaokulda fazla görünmüş. Yoksa rehber öğretmenlerde norm fazlalığı geçici. Bilişimde ise kalıcı :)

Çalışmalarımız sürüyor hiç kimse norm fazlası olmayacak.Öğretmenlerimiz içlerini ferah tutsunlar.......

meslek lisesindeyim, mayısta norm fazlasıydım şimdi değilim, çünkü zümrelerden biri doğum iznine ayrılacak. Yani aslında hala norm fazlasıyım ama o izne ayrılacak diye idare işi kılıfına uydurup bu yıl okulda kalmamı sağlamış anlaşılan. Demekki bu yapılabiliyor madem öyle mayısta ne diye norm fazlası duruma düşürülmüştüm :verymad:

YA ARKADAŞLAR ANTALYADA 32 TANE NORM FAZLASI VAR BEN NASIL EŞİMİN YANINA GELECEM ÖZÜR GURUBUNDAN BUNLAR NERELERİ AÇACAK BU SEÇMELİ DERSLER NE ZAMAN SEÇİLECEK Bİ CEVAP VERİN BANA MORALİM ÇOK BOZUKK

pneuma_ex' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
piyade' Alıntı:

Arkadaşlar bunun sebebi okullar ilkokul ortaokul olurken bazı okullarda ilkokuldaki rehber öğretmenleride ortaokulda göstermişler ilkokulda ihtiyaç belirirken ortaokulda fazla görünmüş. Yoksa rehber öğretmenlerde norm fazlalığı geçici. Bilişimde ise kalıcı :)
ya ingilizce?

arkadaşlar bu iş o ismi geçen okulların seçmeli derslerde kesin bir bildirim yapmamasından kaynaklanmasın,
seçmeli ders olarak seçilirse sorun yok.

Olmaması gereken branşlarda dahil (rehberlik vb.) bu kadar norm fazlası olmasının sebebi 4+4+4 sistemine geçiş. Atamalar oldukça bu fazlalar boş yerlere gidecek ve fazlalık eriyecek.

Arkadaslar bu tablolarda hata vardır. Çünkü kendimden biliyorum, Anadolu kadrosunda çalışıyorum ve norm fazlası değilim ama öyle gosterilmisim. Ayrıca bu tabloyu kim nasıl ve be zaman hazırladı. Bizi bağlayıcı noktası nedir anlamadım. Benim normumla ilgili hata varsa diğerlerinde de olabilir. Onun için ben pek umursamadim. İyi günler dilerim.

Geri