İlçe Milli Eğitimde ya da Ar-Ge görevlendirme bitiyor mu?

Kodla Büyü

serkanozen1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Haziranın 15 inde il-ilçe mem lerde çalışan Ar-Ge vb. formatörlerin görevlendirmelerinin sona ereceği konusunda bir söylenti var.
Gerçek mi söylenti mi? ne kadar doğru bu?

ben ılcedeyım ama boyle bırsey soz konusu degıl sımdılık ama benım gorevlendırme zaten 18 ıne bıtıyor. bende bundan memnunum acıkcası

argede çalışna öğretmenler hariç tutulmuş . ankara mem yazı yazmış bu konuda.

Bakanın yazısının üstüne yazı olmaz ama...
Bakanın demesine göre: artık görevlendirme yok.
Şartların gerektirdiği: Geörevlendirme var :D

Antalya'da da parantez içinde a-rge öğretmenleri hariç diye yazılmış. Ben buna kısaca "yemedi" derim.. Öyle basın önünde atıp tutmak kolay. İşleri yapacak amele nasıl bulunacak sorusu sorulunca, böyle parantez açtırırlar adama ... bilerek konuşulmasında fayda var diye düşünüyorum. Önce denetle, sonra konuş ve yürürlüğe koy...

bozkuhal' Alıntı:
Antalya'da da parantez içinde a-rge öğretmenleri hariç diye yazılmış. Ben buna kısaca "yemedi" derim.. Öyle basın önünde atıp tutmak kolay. İşleri yapacak amele nasıl bulunacak sorusu sorulunca, böyle parantez açtırırlar adama ... bilerek konuşulmasında fayda var diye düşünüyorum. Önce denetle, sonra konuş ve yürürlüğe koy...
aynen katılıyorum ....

arkadaşlar bizim ilçede de ar-ge ve bilgisayar formatörlüğü görevlendirmeleri tekrar yapıldı. benim anladığım bakanlıkça bir ilden bir ile görevlendirmeler yada kurumlar arasındaki görevlendirmeler sona erecekmiş.. valilik onayı ile yapılan devam edecekmiş..

osy' Alıntı:
arkadaşlar bizim ilçede de ar-ge ve bilgisayar formatörlüğü görevlendirmeleri tekrar yapıldı. benim anladığım bakanlıkça bir ilden bir ile görevlendirmeler yada kurumlar arasındaki görevlendirmeler sona erecekmiş.. valilik onayı ile yapılan devam edecekmiş..

geçen aylarda zaten tüm görevlendirmeleri valiliklere vermişlerdi, ozamn hepsi gene devam :? sanmıyorum böyle olacağını...

AR-GE için istisna yapılabilir, İnsan kaynakları genel müdürü uzaktan eğitim sırasında argeyle alakalı bir örnek vermişti zaten...

Görevlendirmeler 30 haziranda bitiyor mu? Bir gelişme var mı? Yeni görevlendirmeler yapılacak mı? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Ona göre tatile çıkacağız ya...

ben geçen hafta ARGE görevlendirmemin iptal edilmesi için dilekçe yazdım daha iptal olmadı. :( ek ders de vermediler. küllen zarardayım hem hizmet puanım eksiliyo hem de il içi yer değiştirme konusunda 1 yıl kaybım oldu... :verymad: ne yapsam bilmiyom... :(

İstanbul ilinde il müdürümüz tüm arge çalışanlarını il-ilçeler çağırdı ve teşekkür etti, çalışmalarından ötürü bu bir ayrılık değil okullarınızda olacaksınız ama eğitime katkı anlamında yapmak istediğiniz birşey olursa herzaman sizlere destek olmak isteriz dedi.
Ben bunu gittiğiniz yerde başarılar mesajı olarka algıladım, İstanbul gibi bir yerdeki Ar-Ge personeli okullarına dönerken diğer illerde kalırsa bu hiç hoş karşılanmaz hemde hiç.

http://istanbul.meb.gov.tr/www/istanbul-il-ve-ilce-ar-ge-birimleri-toplantisi/icerik/80

bozkuhal' Alıntı:
amele kelimesi buralarda layıkıyla görev yapan arkadaşlar için ağır olmamışmı hocam?

bence söz artniyetli söylenmemiş sadece çok iş yüklenildiğini anlatmak için kullanılan bir söz.

Buarada herkes sahnedeyken seyirci koltuğunda oturan kişi yani bu sahneye tek seyirci benim :)

ist_koord' Alıntı:
bence söz artniyetli söylenmemiş sadece çok iş yüklenildiğini anlatmak için kullanılan bir söz.
art niyetle söylenmemiş bir söz olduğu için hocamı uyardım sadece,
sadece amacı aşan, ar-ge de çalışan arkadaşlar için haksız bir kelime olduğunu düşünüyorum,
bir yeri yaparken bir yeri yıkmamak lazım.

celikumit' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
art niyetle söylenmemiş bir söz olduğu için hocamı uyardım sadece,
sadece amacı aşan, ar-ge de çalışan arkadaşlar için haksız bir kelime olduğunu düşünüyorum,
bir yeri yaparken bir yeri yıkmamak lazım.
:+1:

Görevlendirmeler 30 haziranda bitiyor mu? Bir gelişme var mı? Yeni görevlendirmeler yapılacak mı? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Ona göre tatile çıkacağız ya...
Biten iller var bitmeyen iller var ne neye göre yaaaaaa

aydın da 30 haziran itibari ile arge görevlendirmeleri sonlandırıldı. şube müdürümüz bir gelişme olursa size bilgi veririm dedi. pazartesi argeye gitmiyoruz

bundan sonra Ar-Ge veya benzeri bir yapı tekrar kurulursa ve çalışacak personel için iktisat-işletme ve hukuk fak. mezunu şartı aranırsa hiç şaşırmam.

olması gereken bu zaten bence işletme ve hukuk alanında çalışan kişiler bu alanda çalışmalı bu grup gerektiğinde öğretmenlere görüş sormalı geliştirdiklerini kontrol ettirmeli.

ist_koord' Alıntı:
olması gereken bu zaten bence işletme ve hukuk alanında çalışan kişiler bu alanda çalışmalı bu grup gerektiğinde öğretmenlere görüş sormalı geliştirdiklerini kontrol ettirmeli.
hocam yoksa sizde öğretmen sadece sınıfında olmalıdır görüşünü savunanlardan mısınız? Ama bu düşünce sadece öğretmenlerle ilgili sanırım çünkü bu saydığımız bölümlerin ülkemizde girmediği kurum yok. Mesela hayatında bir gün bile öğretmenlik tecrübesi olmayan bazı eğitim uzmanlarımız birkaç sene sonra bize işimizi öğretmek için seminerler vermeye başlarlar. Ama sınıf ortamına girip ders anlatmış mı, zorluklarla karşılaşmış mı? Hayır.
Bende Merkez bankasına girmek istiyorum ama almıyorlar, neden eğitim fak. mezunlarını almıyorlarmış, eğitim uzmanlığı açılıyor büyük çoğunluğu iktisat-işletme-hukuk adamlar bize yakında ekmek,su vermeyecek neredeyse, ben bu mantığa karşıyım hocam bu işleri bizde yapabiliriz. Atla deve değil, giren arkadaşarı da görüyoruz. Örnek benim matematik mezunu arkadaşım merkez bankasına girdi yüksek lisansı yok, benim var, yabancı dil puanı ise benden 15 puan düşük, biz başvuramadık adam işe girdi bile.

computing' Alıntı:
hocam yoksa sizde öğretmen sadece sınıfında olmalıdır görüşünü savunanlardan mısınız? Ama bu düşünce sadece öğretmenlerle ilgili sanırım çünkü bu saydığımız bölümlerin ülkemizde girmediği kurum yok. Mesela hayatında bir gün bile öğretmenlik tecrübesi olmayan bazı eğitim uzmanlarımız birkaç sene sonra bize işimizi öğretmek için seminerler vermeye başlarlar. Ama sınıf ortamına girip ders anlatmış mı, zorluklarla karşılaşmış mı? Hayır.
Bende Merkez bankasına girmek istiyorum ama almıyorlar, neden eğitim fak. mezunlarını almıyorlarmış, eğitim uzmanlığı açılıyor büyük çoğunluğu iktisat-işletme-hukuk adamlar bize yakında ekmek,su vermeyecek neredeyse, ben bu mantığa karşıyım hocam bu işleri bizde yapabiliriz. Atla deve değil, giren arkadaşarı da görüyoruz. Örnek benim matematik mezunu arkadaşım merkez bankasına girdi yüksek lisansı yok, benim var, yabancı dil puanı ise benden 15 puan düşük, biz başvuramadık adam işe girdi bile.
Ben de @computing hocamla aynı görüşteyim. Çoğu sözde uzman geçinen kişiye göre daha fazla eğitimliyiz, daha kalifiye işler yapabilecek durumdayız.

benim için okul formatörlerinin durumu sallantıdayken sesini çıkarmayan eğitici zümresi, dersler kaldırıldığında ayrı bir kimliğe bürünen teknik taktik taktuk öğretmenler BİTMİŞTİ zaten

böyle görevlere de sınavla seçim yapılmalı ve ünvanı değiştirilerek kadro verilmeli.

omd' Alıntı:
computing' Alıntı:
Ben de @computing hocamla aynı görüşteyim. Çoğu sözde uzman geçinen kişiye göre daha fazla eğitimliyiz, daha kalifiye işler yapabilecek durumdayız.
Hocam her zaman yapılan bir hatadamısınız bakalım şimdi,

yukarıda yazdığınız sözler AR-Ge vb. birimlerde görevlendirilen sınıf öğretmeni, branş öğretmenlerinin tamamı için mi geçerli yoksa genel üzerinde bahsedilen bir konuyu şahsileştirip kendiniz adına mı cevap veriyorsunuz.

ist_koord' Alıntı:
omd' Alıntı:
computing' Alıntı:
Hocam her zaman yapılan bir hatadamısınız bakalım şimdi,

yukarıda yazdığınız sözler AR-Ge vb. birimlerde görevlendirilen sınıf öğretmeni, branş öğretmenlerinin tamamı için mi geçerli yoksa genel üzerinde bahsedilen bir konuyu şahsileştirip kendiniz adına mı cevap veriyorsunuz.
Hocam öncelikle alıntı yaptığım mesajınıza bakarsanız, siz genelleme yapmışsınız. Yani bazı öğretmenler bu işin altından kalkamıyor vb. bir şekilde görüş belirtseydiniz, zaten ben bu mesajı hiç yazmayacaktım.
Hocam, Ar-Ge vb. birimlerde görevlendirilen bütün öğretmenleri neden savunayım ki, ben sadece, öğretmenlerin ar-ge de olmaması gerektiği gerekirse hukuk, iktisat vb. bölüm mezunları tarafından görüşlerine başvurulması gerektiğini belirten mesajınıza bir eleştiri olarak yazdım. Yani bu Ar-Ge lere eleman seçerken tamamen objektif kriterlere göre seçim yapılırsa biz büyük bir camiayız bu işin altından kalkabilecek, kendini yetiştirmiş öğretmenler var demek istedim. Ama bu Ar-Ge ye nasıl eleman alınıyor onu bile bilmiyoruz, haliyle torpil ile gelen kişi ister öğretmen olsun ister mühendis ister hukukçu onlardan zaten bir iş çıkmaz.

Peki kendini yetiştirmiş ve geliştirmekte olan öğretmenler sınıftamı olmalıdır yoksa il ve ilçe milli eğitimlerde mi görev yapmalıdır.

ist_koord' Alıntı:
Peki kendini yetiştirmiş ve geliştirmekte olan öğretmenler sınıftamı olmalıdır yoksa il ve ilçe milli eğitimlerde mi görev yapmalıdır.
..
arada çatışsakda seviyorum senin bakış açını hocam. :+1:
.
üstüne bende ekleyeyim. FORMATÖR yapınca TAMİRCİ olduk diye isyan edip öğretmenliği isteyen biz değilmiyiz.

AR-GE ye alınca da PROGRAMCI / PROJECİ / ARAŞTIRMACI olduk diye seviniyormuyuz. nerde kaldı BEN ÖĞRETMENİM diye haykırışlar?
.
Not : Bireysel anlamda kendini yetiştiren, geliştiren, belkide birçok mühendisten çok daha iyi ve nitelikli projeler çıkartabilecek bilgisayar öğretmeni arkadaşlarım var. Ama bu vasıflarımız var diye bizi AR-GE ye alın demek DERSİMİZİ GERİ VERİN diye bağırmalarımızla bir tezat oluşturmuyormu?

ist_koord arkadaşımızın da dediği gibi böyle nitelikli öğretmen arkadaşlar öğrencileriyle projeler geliştirse ve yarışmalara hazırlansa çok daha yararlı olmazmı?

Geri