İLçe Milli Eğitimde Mebbis yöneticisi olmak

Kodla Büyü
arkadaşlar bir büyükşehirin merkez ilçe MEMden MEBSIS görevlendirme teklifi geldi. teknik öğretmenim. ek dersim ful fakat okul ortamı ve öğrenciler çok sorunlu. bazen öğretmenlikten de sıkıldığımı hissediyorum. kararsızım. merkez ilçede mebsis yöneticisi olanlar yazabilirmi? işler nasıl yürüyor?

uzak dur hocam
ilçe ye gidersen herkes senin amirin
çünkü onlar kadrolu
sen geçicisin
9 sene eğiticilik yaptım
şimdi okulumdayım
kafam rahat

Ilce mebbis görevlendirmesi yapilmaktamidir yoksa farklı bir isim altinda ilçe memlerde bilgisayar öğretmeni görevlendirmesi mi yapilmaktadir

10 büyük şehrin ilçelerinde MEBBİS Yöenticisi görevlendirmesi yapılmaktadır. Görevlendirmeleri Bakanlık yapacaktır.

Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, İstanbul, İzmir, Sakarya, Samsun illerinin ilçelerininde Pilot olarak Mebbis Yöneticisi Görevlendirmesi yapılacak. Merkez ilçelere 2, diğer ilçelere 1 kişi olmak üzere yapılacak görevlendirme.

habibocak' Alıntı:
10 büyük şehrin ilçelerinde MEBBİS Yöenticisi görevlendirmesi yapılmaktadır. Görevlendirmeleri Bakanlık yapacaktır.

Sayın hocam gorev süresi ne kadar olmaktadir

hemenyardim' Alıntı:
Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, İstanbul, İzmir, Sakarya, Samsun illerinin ilçelerininde Pilot olarak Mebbis Yöneticisi Görevlendirmesi yapılacak. Merkez ilçelere 2, diğer ilçelere 1 kişi olmak üzere yapılacak görevlendirme.

Bu illerin tüm ilçeleri bu uygulamaya dahil midir.
Mebbis ilçe yönetici görevlendirilmesi daha önceki zamanlarda yapılmıyordu ki şimdi pilot il /ilçeler belirlenmiştir

aydınDr' Alıntı:
habibocak' Alıntı:

Sayın hocam gorev süresi ne kadar olmaktadir

hemenyardim' Alıntı:

Bu illerin tüm ilçeleri bu uygulamaya dahil midir.
Mebbis ilçe yönetici görevlendirilmesi daha önceki zamanlarda yapılmıyordu ki şimdi pilot il /ilçeler belirlenmiştir

Bu illerin tüm ilçeleri dahildir. Daha önce de planlanmasına rağmen bazı sorunlardan dolayı yapılamamıştı. Şimdilik pilot olarak denenecek. Uygulamada başarı elde edilirse devam edilecek. Yoksa bir daha yapılmayacak.

iş bilmeyen adamların çok olduğu küçük ilçelerde yapılmaz.
MEBBİS yöneticisi yapmaz yaptırır. Gitmeden bu sınırlar çizebiliyorsanız gidin derim.
e-okul ve mebbis destek görevlisidir. Sorunları anlamaya, çözebiliyorsa çözmeye çalışır.
çözemiyorsa il mem e iletir

celikumit' Alıntı:
iş bilmeyen adamların çok olduğu küçük ilçelerde yapılmaz.
MEBBİS yöneticisi yapmaz yaptırır. Gitmeden bu sınırlar çizebiliyorsanız gidin derim.
e-okul ve mebbis destek görevlisidir. Sorunları anlamaya, çözebiliyorsa çözmeye çalışır.
çözemiyorsa il mem e iletir

İlce mebbis yöneticisi koordinesinde çalışan başka birim veya kişiler mi var :eek: :?

öğretmen olarak çalışan birinin memur zihniyetine uyum sağlaması zor bir süreç.
ilçe protokolünde çevren olur ama bir o kadar da angarya işle uğraşmak zorunda kalırsın.
şube müdürünün arkasında projeksiyon taşıyanları çok gördük :)
yapılacak iş değil arkadaşım

MEBBİS YÖNETİCİSİ diye isim vermişler ki bişey sanıp başvurulsun. İşin aslı teknoloji operatörüdür. İçinde teknoloji olan herşeyin ameleliği kitlenir.Yazıları çıktı al.Okullardan toplanacak verileri excele aktar konferans ve toplantılarda laptop ve projektör kur.Bilgisayarından mail gönderemeyen şube müdürlerine memurlara git destek ol hatta o işlerini yap v.s v.s sonra da çocuklarının senden daha iyi bilgisayar kullandığını söyleyip seni ezerler dersini ve seni gereksiz görürler sizin asıl işiniz onlara amelelik olmalıdır.

ACİLLL

ilçede beni de gaza getirip ilçe mebbis yönetici yapacaklarını söylediler. bende telefonla görüşmemizde kabul etmek durumunda zorunda kaldım. ilçedeki diğer bt öğretmenleri istememişler.
Acilen öğrenmem gereken konular:

Görevlendirme Sınırsız süreli mi belli süreyle mi oluyor.?
Okulumdaki bt kadrosunda norm açılığı oluşup yerime bu sene başka birisini atarlar mı?
1. dönem sonunda rahat istifa edebilir miyim?

Arkadaşlar bu işin bir standardı yok
ilçeden ilçeye ilden ile şartlarınız farklılık gösterebilir.
Gitmeden önce şartlarınızı öğrenin yapabiliyorsanız çalışma koşullarınızı baştan belirleyin.
mevzuatı burada
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/mebbisyo ... yon_1.html
belli olan bişey var 18 saat ek ders, 8-5 mesai,
varsa ayrı bir klimalı oda (sistem odası) yoksa talep edin.
Yatış bekleyenler gitmesin, ancak gittiği yeri düzene koyup minimum angarya ile işlerinizi yürütebilirsiniz.
Bu da bir memlekete hizmettir.
Giderseniz ağırlığınızı hissettirmezseniz bir süre sonra angaryalar gelmeye başlar.
Özetle başta söylediğim gibi
bu işin standartı yok, çalışma şartlarını gidin görün

King of The Sky' Alıntı:
ACİLLL

ilçede beni de gaza getirip ilçe mebbis yönetici yapacaklarını söylediler. bende telefonla görüşmemizde kabul etmek durumunda zorunda kaldım. ilçedeki diğer bt öğretmenleri istememişler.
Acilen öğrenmem gereken konular:

Görevlendirme Sınırsız süreli mi belli süreyle mi oluyor.?
Okulumdaki bt kadrosunda norm açılığı oluşup yerime bu sene başka birisini atarlar mı?
1. dönem sonunda rahat istifa edebilir miyim?
Sayın Hocam,

1. Görevlendirmeler Bakanlık tarafından belirli aralıklarla yenilenmektedir.

2. Kadronuz okulunuzda durur. Siz görevlendirmeyle çalışırsınız. Yani yerinize birini atamazlar.

3. İstifa diye bir kavram yok. Sadece görevlendirmenizin iptali için dilekçe verirsiniz. İlçe Kabul ederse İl MEM'e, İl MEM'de Bakanlığa gönderir. Bakanlık iptal eder. Bu süreç içerisinde çalışırsınız.

İyi çalışmalar.

celikumit' Alıntı:
Arkadaşlar bu işin bir standardı yok
ilçeden ilçeye ilden ile şartlarınız farklılık gösterebilir.
Gitmeden önce şartlarınızı öğrenin yapabiliyorsanız çalışma koşullarınızı baştan belirleyin.
mevzuatı burada
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/mebbisyo ... yon_1.html
belli olan bişey var 18 saat ek ders, 8-5 mesai,
varsa ayrı bir klimalı oda (sistem odası) yoksa talep edin.
Yatış bekleyenler gitmesin, ancak gittiği yeri düzene koyup minimum angarya ile işlerinizi yürütebilirsiniz.
Bu da bir memlekete hizmettir.
Giderseniz ağırlığınızı hissettirmezseniz bir süre sonra angaryalar gelmeye başlar.
Özetle başta söylediğim gibi
bu işin standartı yok, çalışma şartlarını gidin görün

Ümit Hocam,

Size ek olarak bu iş biraz gönül işidir. İstemeyenin yada yatmayı planlayanların yapabileceği bir işi değildir. Pek rahat bırakmazlar.

Arkadaşlar başka bir bilgisayarcı yoksa teknik eleman gibi ağ sisteminden başka diğer bilgisayar tamirleri de sizin üzerinize kalır. Öncelikli olarak il ya da ilçe mem in merkez maillerini sen alırsın. ki her bölümün zati kendi mail hesabı vardır. onun dışında yerel ağ dışında e-okul, mebbis gibi sorunları çözebildiğini çözersin kullanıcı yetkilerini sen verirsin çözemediğini bakanlığa iletirsin. Sınav komisyonunda yer alırsın 8-5 çalışırsın. Anlayışlı idarecin ve güzel bir iş ortağın varsa seni arada idare de eder.

teknik öğretmenin ne işi olur ilçe memde boş ver hocam harcama kendini...

Merhabalar

Bu başlık altında ilçe mebbis yöneticisi görevini hakkında meslektaslarimizdan deneyimlerini ve görüşlerini paylasmalarini bekliyoruz.

Saygilar.

Tef mezunu bir öğretmenin bu görevlendirme sonrasında maaş inda düşüş olmakta mıdır

aydınDr' Alıntı:
Tef mezunu bir öğretmenin bu görevlendirme sonrasında maaş inda düşüş olmakta mıdır
18 saat ekders alırsın. Ekdersin ciddi düşer kaldı ki hocam yukarıda geyik muhabbeti yapmadım ne işin var ilçe mem de. Kendini geliştirmek istiyorsan her yer kaynak her yer imkan. Ücret konusunda başlı başına zarardasın. Okulunda kralken ilçe memde dilediğin kadar bana angarya iş yaptıramazlar de illaki bir yerden bulaşırsın. Evliysen yanına bile yaklaşma derim. Yazılım bilgin varsa mümkünse il - ilçe memin sokağından geçme. Hayat okulda güzel inan bana. İlçede 3-4 sene eğiticilik yaptım. il memde 2 sene eğiticilik 1 seneyede mebbis yöneticiliği yaptım gerek yok. He sevenler vardır bu işi ama okulun tadı bambaşka.

Tekrar ediyorum.
Maksadın para kazanmaksa zararda olursun, boş zamanın olmaz özele iş yapamazsın.
Maksadın kendini geliştimekse kimse sana ekstra iş öğretmez, boş zamanın olmaz ekstra çalışamazsın.

Af buyur ilçe memde çalışacağına BTR ol 10 kere bile daha iyi. Ama tavsiyem kal meslek lisesinde bak keyfine ruhun dinlensin...

togius' Alıntı:
aydınDr' Alıntı:
18 saat ekders alırsın. Ekdersin ciddi düşer kaldı ki hocam yukarıda geyik muhabbeti yapmadım ne işin var ilçe mem de. Kendini geliştirmek istiyorsan her yer kaynak her yer imkan. Ücret konusunda başlı başına zarardasın. Okulunda kralken ilçe memde dilediğin kadar bana angarya iş yaptıramazlar de illaki bir yerden bulaşırsın. Evliysen yanına bile yaklaşma derim. Yazılım bilgin varsa mümkünse il - ilçe memin sokağından geçme. Hayat okulda güzel inan bana. İlçede 3-4 sene eğiticilik yaptım. il memde 2 sene eğiticilik 1 seneyede mebbis yöneticiliği yaptım gerek yok. He sevenler vardır bu işi ama okulun tadı bambaşka.

Tekrar ediyorum.
Maksadın para kazanmaksa zararda olursun, boş zamanın olmaz özele iş yapamazsın.
Maksadın kendini geliştimekse kimse sana ekstra iş öğretmez, boş zamanın olmaz ekstra çalışamazsın.

Af buyur ilçe memde çalışacağına BTR ol 10 kere bile daha iyi. Ama tavsiyem kal meslek lisesinde bak keyfine ruhun dinlensin...
Sayin hocam

Yaptığınız yorumlar ve paylaşmış olduğunuz tecrübeleriniz icin teşekkürler.

Geri