İlçe Meis Koordinatörü

Kodla Büyü

asksel

Üye
İlçe Meis koordinatörü olarak görevlendirildim. Okulumda 20 saat dersim var. Beraber yürütüyorum. Verilen görev için ek ders alınır mı? Başka ilçede arkadaşlarım hem tam zamanlı okula gitmeden bu işi yürütüyor hem de full ek ders alıyor. Bu işin doğrusu nedir acaba bilen var mıdır?

böyle bir şeyi ilk defa duydum. görevlendirilme olur evrakınızın tüm eklerini çıkartın okuyun orada yazar karşılığı.

MEİS Modülü, Bakanlık birimleri tarafından yürütülen iş ve işlemlere ait dönemsel istatistiki verilerin giriş ve raporlanması amacıyla kullanılmaktadır

Ilce fatih sorumluları ve ilce mebbis yöneticileri okula gitmez 18 saat ekders alir ama meisi ilk kez duydum hem okula gideceğim hem ilçeye gideceğim hemde ekstra ekders almayacağım süpermiş arada da cay dağıtayım ilcede o zaman

Öyle bir görevlendirme çeşidi yok. Mebbiste görevlendirme giremeyecekler. Meis modülü karışık bir modül dairedeki şef ve memurlar uğraşmak istememiş ordan uyanık birisi bir bilgisayar öğretmeni gorevlendirelim de memurun memurluğunu yapsın demiş. Müdürün de işine gelmiş. Sizi gorevlendirmisler. Ama dediğim gibi mebbiste öyle bir görevlendirme unvanı yok. Ben olsam itiraz bile etmem göreve de gitmem.

Sadece kaymakamlık oluru var. Onun içeriğinde tam zamanlı olma ve ek ders ile alakalı bir yazı yok. Sadece görevlendirilmiştir yazıyor.
Kaymakamlık onayı ile ücret alamazsınız. Boşa angarya iş vermisler hocam. Bir ara bize de internet kafe kontrol görevi verdi kaymakamlık ama ücret falan yok fahri olarak yapılan bir görev. Sizinki de buna benziyor.

Ilce fatih sorumluları ve ilce mebbis yöneticileri okula gitmez 18 saat ekders alir ama meisi ilk kez duydum hem okula gideceğim hem ilçeye gideceğim hemde ekstra ekders almayacağım süpermiş arada da cay dağıtayım ilcede o zaman
Üstüne çalıştığın birimde ki arkadaşların ve onların yan odalarındaki arkadaşlarının da sorunlu pc'leri, artı üstlerinizin isteyeceği sunumlar grafikler vs ellerinizden öper.

Bu görevlendirme işinde sıkıntı var, bence sendikanız ile görüşün. Siz öğretmensiniz sizi eğitim ile ilgili görevlendirebilirler Meis ilçe milli eğitimde ki memurların görevidir.

yazı yazılırken ilgi tutarlar en üste, ona bakın orada hangi yönetmelik , genelgeye istinaden verildiği yazar . İlgi tutmadan yazdılarsa belki unutmuş olma olasılıklarına göre sorarsınız neye istinaden diye..İlgili maddeyi söyleyin kimin göreviyse üstüne düşeni yapar kafayı takmayın deyin geçin gitsin

İşinize belki yarar

MEBBİS'te MEİS Modülü var. Genelde Strateji birimine tanımlanır ve onlar sorumlu olur. Meis koordinatörü diye bir şeyi ilk kez duydum. MEİS Modülüne bilgilerin çoğu Bina Bilgileri Modülü ve Devlet Modülünden gelir. Kurumdaki şefler, memurlar da rahatlıkla MEİS modülünü takip edebilir.

MEİS modülünde çalıştım hocam bir kaç sene ilçede fakat o zaman ben zaten formatördüm ve full ek dersimi yine alıyordum.
Ama okula gitmiyordum. Sadece ilçeye git gel yaptım.
Bu tamamen memurların yapacağı işler aslında onlar beceremedikleri için her zaman oldugu gibi! işleri Bilgisayar Öğretmenlerinin üzerine atmada aşırı yetenekliler.

benim anlamadığım o ilçenin hiç mi akıllı bir şube müdürü, ilçe MEM müdürü yok,
kendi memuruna şefine diyemez mi sizin yapacağınız işi ben okulumdaki bt öğretmenine neden yaptırayım.

Geri