İlÇE milli eğitime zorunlu olarak bizi alabilirlermi ?

Kodla Büyü

bilisimcih

Aktif Üye
okulumda formatörüm
İlçe Şefi kendine amele arıyor, ısrar ediyor,
zorunlu görevlendireceğim diyor
Formatörlüğüm kendi okulumda, okulun son iki ayı için ne yapabilir de bu adam bizi alabilir? alabilir mi?

zencefil58' Alıntı:

Ben asker öğretmen olarak küçük bir ilçede çalışmıştım.
Oradan deneyimlerimle şöyle bir tanım yapayım.Şef:O ilçede kraldan daha kralcı,muhtemelen oranın yerlisi,ilçe müd.akrabası veya garanti kankası,genelde üst düzey ukala,öğretmeni adam yerine koymayan,uzaktan bakınca sana bana benzeyen bir canlı.

Not:Tanım geneli değil özeli tanımlamaktadır.

Ferhat' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:

Ben asker öğretmen olarak küçük bir ilçede çalışmıştım.
Oradan deneyimlerimle şöyle bir tanım yapayım.Şef:O ilçede kraldan daha kralcı,muhtemelen oranın yerlisi,ilçe müd.akrabası veya garanti kankası,genelde üst düzey ukala,öğretmeni adam yerine koymayan,uzaktan bakınca sana bana benzeyen bir canlı.

Not:Tanım geneli değil özeli tanımlamaktadır.

ya hocam şef memlerde çalışan memur değil mi hangi yetkisiyle bir öğretmene seni buraya alacam der ya bu mebden nasıl kurtulunur yeter artık diyorum.

o değil de seneye hepimizin belki de en sık karşılaşacağı durumlardan birisi olabilir
ders olmayınca bizim turşumuzu mu kuracaklar?
merak ettiğim bu görevlendirmeyi istemesek ne yapmamız lazım?

Görevlendirmenin geliş tarzına göre (bu tarz olayının ucu açık), tarşı atak yapılabilir.Ancak küçük yerlerde amirler tarafından yapılacak olan kontör atakla formatör gölü yer.En iyi 1-0 yenilir.

Eğer karşılıklı bir anlaşmanız yoksa ve eğer havadan sudan sebeplerle soruşturma yemekten korkmuyorsanız kimse sizin görev yerinizi görevlendirmeyle falan zorla değiştiremez. (Eğer işinizi düzgün yapan bir öğretmenseniz soruşturma yemekten korkmayın zaten)

İtiraz edin, sözlü olarak tartışın. Her söylenene "tamam müdür bey" demeyin. (Zaten işi bu seviyeye getirirseniz sizle çalışmak istemezler, kısa yoldan kurtulmuş olursunuz.)

İş inada binerse gidin dava açın. Sendika üyesi değilseniz bir sendika üyesi olun. Ordan destek bulmaya çalışın.

Nası dava açıcaksınız? Size görev yazısı ulaştığı anda itiraz içeren dilekçenizi yazıp verin. Görevlendirildiğiniz görev sizin kanunla yapmak zorunda olduğunuz işler arasında değildir. Yani kanunsuzdur. Dilekçenize bunu yazın. Red cevabı gelince de doğru İdare mahkemesine. Artık iki ayda mı sonuç gelir, on iki ayda mı gelir onu bilemem. Ama sendikadan hukuki yardım alabilirseniz işleriniz kolaylaşır illaki.

Bakanlık sizi o okula öğretmen olarak atamış, görev yeriniz o okul. Milli Eğitim Müdürlüğünün haddine mi sizin rızanız olmadan atandığınız okuldan başka yerde çalıştırmak, hem de öğretmenlik dışında bir işte çalıştırmak?

Koyun olanı güden çok olur. Koyun olmayın.

Dolmuşum ben de :/

bu kaymakamlık oluru nasıl bir şey arkadaş?
ne yani kaymakamlık oluruyla okulunda hizmetli olacaksın derseler evet mi diyeceğiz?
bunun sınırları ne?

hay ben bu ilçedeki kralların !!!! ben ilçe arge de gorevlendırmeyle calısıyorum. kaymakamın ısı gucu yok 16:55 te gelıp orda olmadıgımıza daır tutanak tutmus. bugun uyarı yazısı geldı. Seneye gelsınlerde gorevlendırsın benı !!!

şef kimmiş yahu? orada çalışan memurların şefi. ama ne hikmetse kendilerini bi halt zannederler (benim gördüklerim öyleydi). bence muhatap bile olma.

beni formatör olduğum ilk gün aldılar. Küçük bi ilçeydi Milli Eğitim Müdürü sadece sözlü olarak ben seni ilçeye almak istiyorum dedi. olayın ne olduğunu da anlamadım. Kaymakamlık onaylı 1 aylık görevlendirdiler. Hiç bi iş yapmadım bu sefer şube müdürü taktı bana. sadece gelen evrak kaydı yapıyordum. ama lanet ettim. tehdit etmeye kalktılar falan illa resmi yazı yazmayı öğreneceksin dediler. yapamıyorum öğrenemiyorum dedim. burdaki ilkokul mezunları bunu yapıyo sen neden yapamicaksın dediler. üstelik bana resmi yazıyı öğreten kişi de ortaokul mezunu biriydi. kimseyi küçümsemem ama boşuna mı okudum ben diye çok saydım içimden. 1 ayın sonunda 30 ekimdi ve tatildi o gün. ben de sevk alıp memleketime gidecektim ama şube müdürü o sevkimi bile öğle tatili bitene kadar imzalamadı. Yani özellikle küçük yerlerde ne isterlerse yaparlar ve yaptırırlar. ama şu var siz dikkatli olun gözü açık olun. ben bilmemezliğimin kurbanı oldum. valilik onayınız var okulda görevlendirildiğiniz. böyle yaparak kaymakam da milli eğitim müdürü de suç işlemiş olmuyor mu?

abi ben ne zaman arasalar anlamam bilmiyorum diyorum müd. yard.larda saolsunlar bizim hoca bi halttan anlamaz modundalar boyle olunca kimse rahatsiz edemiyor angarya isleri icin ilceden :)
askerden tecrübelerden kaynaklaniyor :)

Geri