İdarenin bilgisayarlarını alt üst eden bir virüs hakkında yardım

Kodla Büyü

tehabatu

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar idarenin bilgisayarlarına bir virüs bulaştı ağda sürekli geziyor. ağı kapattım antivirüsle temizleyeyim dedim ilginç olan antivürüsü kurmayada izin vermiyor bu virüsten nasıl kurtulabilirim format atamıyorum datalar var. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı yardım edermisiniz?

ağdan geçen bir virüsle karşılaştım ağdan bilgisayarları çekip format attık, tabi aynı anda atılmadığı için yine geziyordu... başka bir yol bilmiyorum... dataları yedekleme imkanı yok mu???

idare formatlamasak dedi dataları yedeklemeyi deneyeceğim son ihtimalde. Asıl olan şu virüs programını neden kurdurtmuyo ne menem bi virüsmüş onu haletmek istiyorum bilgi sahibide olmuş olurum o açıdan bi yolu varmı diye araştırıyorum

amvo, ravmon türevleri virüsler de antivirüs programlarını devre dışı bırakabiliyor, yeniden kurdurmuyor ve gizli dosyaları göstermiyor. İşin kötüsü formattan sonra da tekrar bulaşıyor (D sürücüsünden, belleklerden, ağdan). ne virüsü olduğunu bulup temizlemeni tavsiye ederim. Amvo diye aratırsan birçok yol bulursun.

Virüsten Kurtul

Xp cd'sini tak format atma sadece yükselt seçeneğini kullan.Benim de başıma gelmişti bir kere ben böyle hallettim. Yalnız bir de dracula virüs temizleme programını kullan

Eğer sorunu çözemezsen bir yol da ben önereceğim. Önereceğim yolla bir çok bilgisayarı kurtardım. Dediğiniz gibi antivirüs programını çalıştırmıyor ya da başlangıçta çalışmasını engelliyor. Kolay gelsin.

zeguj' Alıntı:
Eğer sorunu çözemezsen bir yol da ben önereceğim. Önereceğim yolla bir çok bilgisayarı kurtardım. Dediğiniz gibi antivirüs programını çalıştırmıyor ya da başlangıçta çalışmasını engelliyor. Kolay gelsin.

Hocam çözüme ulaşamadım önerin nedir? öğrenebilirmiyim?

zeguj hocam önereceğin diğer yöntemi bekliyorum çünkü halledemedim format atmadan olmayacak gibi görünüyor senin önerini bekliyorum onuda denemek istiyorum

2 gün önce staj da biz de bütün pc lere format çekmiştik ağ da dolaşan virüs foool.exe dir kesin bizde bu virüsle birlik autorun.inf var otomatik olarak çalıştırıyor bilgisayarları çk kasıyor. . . :x

Hirens boot cd veya xpminipe gibi boot cdleriyle bilgisayarı açıp virüs taraması yaptırın.Autorun.inf veya copy.exe gibi virüsleride linuxun live cdleri ile silmesi çok kolay oluyor.

hocam ağa başka sağlam bir bilgisayar ekle ağ üzerinden tarama yaptır bilgisayarları yalnız hepsi birbirini görmesin ilk önce sağlam PC ile virüslü bir tanesini hallet sonra bütün hepsine aynısını yap. Ama pek kurtabileceğini zannetmiyorum ilçe memde olmuştu haftasonu kasperle halletmiştim böyle

arkadaşım en kolay yol başka bir bilgisayara (temiz virüssüz )takacaksın slave olarak yedek hdd olarak taratacaksın işi bitireceksin ama bu dracula temizleyicisini deneyeceğim paylaşım için teşekkürler...... :alkis:

Geri