İ.B.E. SEN SONU NOTU GİRİŞİ

Kodla Büyü

ilter1081

Site Gezgini
Arkadaşlar. İşletmelerde beceri eğitimine gönderdiğimiz öğrencileri bugun itibari ile;
a)beceri sınavına
b)uygulama sınavına aldım
c) işletme defterlerine not verdim. ----> Ve bu sayede Yıl Sonu Beceri Sınavı Puanı elde ettim.

*idarecilerimiz bunun e okul tarafından notları girerek otomatik olarak yapılabileceğini söylediler.Girdikte gerçekten oldu.

Fakat ikinci dönem işletmelerden gelen notların ortalamasını T.P.U ya girince bizim sen sonu sınav notunun hiçbir önemi kalmadı.Çünkü sistem sadece birinci dönem notu ve ikinci dönem T.P.U ya girdiğimiz notların ortalamasını gösteriyor.

Yorum ve yardım bekliyorum....

hocam zaten öyle olması gerekiyor. ancak beceri eğitimi sınav sonucunda elde edilen not 45'ten küçük ise ortalaması 3 de görünse o öğrenci işletmede beceri eğitimi dersinden başarısız görünür. Bir de sınav notlarını işletmede beceri eğitimi not girişi kısmından yapmanız gerekiyor.

Hocam yöntem mes. tek. eğt. yönetmeliğinin 81,82,83. maddelerinden birinde anlatılıyor.Şu şekilde;
((1. dönem işletme puanı+2.dönemişletme puanı)/2+yılsonu beceri sınav puanı)/2
açıklayacak olursak ilk önce işletme notlarının 1.ve 2. dönem aritmetik ortalaması alınıyor. Sonra Yıl sonu beceri sınavı puanı ile işletme puanı ortalamasının ortalaması alınıyor.
YılSonuBeceri Sınav puanıda şöyle hesablanıyor;
Sınav puanı*%80+İş Dosya puanı*%20
Yıl sonu beceri sınav puanı 45 den küçük ise öğrenci işletme notu ne olursa olsun bütünlemeye kalıyor. Bütünleme sınavında ise iş dosyası(senin işletme defteri dediğin) değerlendirilmiyor. 100 üzerinden sınav yapıyorsun. E-okulda sadece yöneticilerin girebildiği sınav puanı ve dosya puanının girildiği bölüm var. sistem kendisi hesaplıyor.
Gerçi 2 gün geçmiş, halletmişsindir.
Yalnız benim de sormak istediğim şu arkadaşlar;
Yıl Sonu Beceri Sınav Puanı 44,8 olan öğrenciye e-okul başarısız diyor. bir de mesela 54,9 gibi bir puana notunu 3 yerine 2 veriyor. yani yukarıya tamamlamıyor. Benim bildiğim 44.5 ve yukarısı geçer. 54,9 da 3 düşer. Bu bir programlama hatası mı yoksa böyle mi olması gerekiyor.

Geri