İşletmeye gitmeyen öğrencilerin değerlendirilmesi

Kodla Büyü

berker2004

Aktif Üye
Malumunuz işletmelerde beceri eğitimi isteğe bağlı yapıldı ya da yapılmadı.
İşletmelerde beceri eğitimi sene sonu sınavı için ne gibi bir yol planlıyorsunuz?
Giden gitmeyen yarı yarıya...

Bir ya da iki dönem işletmeye gidenlere yapılır.
En az bir dönem gitmeyenler 40 gün staj yaptıktan sonra sınava alınır.

İsteğe bağlı staja gitmeyen veya 1 dönemi tamamlamadan ayrılan öğrencilerimizi 320 saatlik(40 iş günü) okulda eğiteme aldık. Haziran sonunda da işletmeye giden diğer öğrencilerle beraber beceri eğitim sınavına alacağız.

İsteğe bağlı staja gitmeyen veya 1 dönemi tamamlamadan ayrılan öğrencilerimizi 320 saatlik(40 iş günü) okulda eğiteme aldık. Haziran sonunda da işletmeye giden diğer öğrencilerle beraber beceri eğitim sınavına alacağız.
Ayrıca işletmeye gitmeyen öğrencilerinize ikinci dönem için 1 sınav, 2 performans notu vermeniz lazım.

işletme ne zaman bitecek hocam
Daha önce gelen yazıya göre 21 Haziran 2 Temmuz arasında sorumluluk sınavları yapılacak ve 12. sınıfların da başarısız oldukları derslerden bu sınava girebilecekleri yazıyor. Bu nedenle 21 Hazırandan önceki hafta biz beceri sınavı yapacağız. 21 Haziran itibariyle de işletmeyi bitireceğiz. O zamana kadar yeni bir yazı gelirse ona göre haraket ederiz.
upload_2021-5-30_11-50-29.png

Son düzenleme:
Daha önce gelen yazıya göre 21 Haziran 2 Temmuz arasında sorumluluk sınavları yapılacak ve 12. sınıfların da başarısız oldukları derslerden bu sınava girebilecekleri yazıyor. Bu nedenle 21 Hazırandan önceki hafta biz beceri sınavı yapacağız. 21 Haziran itibariyle de işletmeyi bitireceğiz. O zamana kadar yeni bir yazı gelirse ona göre haraket ederiz.
Ekli dosyayı görüntüle 69828
Bu yazı nerede geçiyor acaba. Bizim idare il milli eğitimin yazısı var deyip 26 Mayısta beceri sınavını yaptırdı bize.

26 mayısı belirtir yazı ortaöğretim gen. Müdürlüğünün yazısı idi. Çalışma takviminde ikinci dönemin 18 haziranda tamamlanacağı duyurulmuştu. Takvimde herhangi bir değişiklik yok ayrıca bugün yapılan açıklamada yine 18 Haziranda karne verileceği belirtildi. Biz beceri sınavlarını yönetmelik gereği son haftaya yani 14-16 Haziran arasına planladık. 18 haziranda da tüm öğrencilerimizin sigorta çıkışlarını yapıp İBE yi tamamlayacağız.

Geri