İşletmelerde Beceri Eğitimi Başlıyor

Kodla Büyü

bilisim43

Aktif Üye
Son gelen yazıya göre 28/09/2020 tarihinden itibaren İşletmelerde Beceri Eğitimi başlayacak.
SmartSelectImage_2020-09-25-14-04-45.png

Biz bir ara eski okulumda yapıyorduk. Staj yeri azken not sıralamasına göre son 8 öğrenci okulda derse giriyordu. Kalan öğrencileri işletmeye gönderiyoruk. İşletmede sorun çıkartan olursa onu derse çekeriz dersteki öğrenciyi staja göndeririz diyorduk. Not işin içinde olunca 10 ve 11 de çocuklar derse asılıyordu. Stajda da okula gelmemek için çocuk çalışıyordu.okuldaki öğrencilere 1 öğretmen giriyordu 24 saat dersi oluyordu. İsterse diğerlerinden de alıp ek dersi arttırıyorum.

İşletmede beceri eğitimi okulda yapılırsa 24 saat ders olarak yapılır. Işletme gibi değil.

E tamam fark nedir. Okulda yap örneğin 25 kişilik sınıfın var. 3 grup yapar çarp 24 ile 72 saat ders yükü. Maaş karşılığıdan artan ek ders
Yapılabilir zaten hocam. Staja tüm okullar görderemiyor zaten. Bu durumda mecbur okulda ders olarak işleniyor. Misal bir kasabada bilişim, muhasebe alanları var. Bu çocukların hepsi staja gidemeyecektir yeterli iş yeri olmayınca.

İşletmesini ayarlayan öğrenciler işletmeye başlayacaktır sanırım. Okulda yapılacaktır şeklinde bir zorunluluk yok
Evet hocam yazıya göre zorunluluk yok. Gerekli şartları sağlayan iş yerlerine ailesi izin veren öğrenciler işletmeye gidebilir ancak aile izin vermezse okulda yapacak.

E tamam fark nedir. Okulda yap örneğin 25 kişilik sınıfın var. 3 grup yapar çarp 24 ile 72 saat ders yükü. Maaş karşılığıdan artan ek ders
Fark şu hocam. 24 saati okulda ders olarak yapıyorsun. Bu durumda 24 saate 3 ogretmen tanımladın. Kalan öğretmenler ne olacak. Bir kısmı işletmeye giderken bir kismi okulda ders yapacak.

Okulda ders olarak yapacağız büyük ihtimalle, sınıfın üçte biri staj yeri bulamadı. Bu durumda 24 saatin içine veritabanı dalı için hangi dersleri koyabiliriz arkadaşlar. Ders listesinden 24 saate tamamlayacak kadar istediğimiz gibi koyabiliyor muyuz?

Öğrencilere işletmeye meslekî eğitime gönderirsen bu 72 saatlik ders yüküne şeflik saatlerini de ekleyebilirsin. Dolayısıyla ek ders saati artar. Fakat bu dersi okulda verirsen sadece 72 saat üzerinden hesaplama yapılır.

Fark şu hocam. 24 saati okulda ders olarak yapıyorsun. Bu durumda 24 saate 3 ogretmen tanımladın. Kalan öğretmenler ne olacak. Bir kısmı işletmeye giderken bir kismi okulda ders yapacak
Okulda yapılan işletmelerde meslekî eğitim dersi tek başına müstakil bir ders olduğu için eğer sınıf tek grupsa bu derse sadece bir öğretmen girebilir. Okulda yapılan bu dersin haftalık saatinin fazlalığı sizi yanıltmasın.

Velinin izni kısmını anlamadım ben. Izin vermezse veli, çocuk okula ya da işletmeye gitmeyebiliyor mu?

Velinin izni kısmını anlamadım ben. Izin vermezse veli, çocuk okula ya da işletmeye gitmeyebiliyor mu?
Normalde öğrenci 18 yaşından küçükse ime sözleşmesini veli imzalar. 18 den büyükse öğrenci reşit kabul edildiğinden kendi imzalayabilir. Fakat her halükârda veliyi muhatap alıp, onun izni ve rızasını almak lazım. Aksi hâlde öğrenciyi meslekî eğitim için işletmeye göndermek okul adına sıkıntı doğurur.

MAT
Normalde öğrenci 18 yaşından küçükse ime sözleşmesini veli imzalar. 18 den büyükse öğrenci reşit kabul edildiğinden kendi imzalayabilir. Fakat her halükârda veliyi muhatap alıp, onun izni ve rızasını almak lazım. Aksi hâlde öğrenciyi meslekî eğitim için işletmeye göndermek okul adına sıkıntı doğurur.
MATBUU VARMI ARKDASLAR

okulda ime yapan öğrencilerin yaz stajı yapması gerekiyor diye biliyorum.İME dersini modül modül öğretmenlere dağıtabiliyoruz benim bildiğim kadarıyla.

Öğrencilere işletmeye meslekî eğitime gönderirsen bu 72 saatlik ders yüküne şeflik saatlerini de ekleyebilirsin. Dolayısıyla ek ders saati artar. Fakat bu dersi okulda verirsen sadece 72 saat üzerinden hesaplama yapılır.

Okulda yapılan işletmelerde meslekî eğitim dersi tek başına müstakil bir ders olduğu için eğer sınıf tek grupsa bu derse sadece bir öğretmen girebilir. Okulda yapılan bu dersin haftalık saatinin fazlalığı sizi yanıltmasın.
Hocam biliyorum arkadaş 3 grup üzerinden örnek verdiği için öyle yazdım.

okulda ime yapan öğrencilerin yaz stajı yapması gerekiyor diye biliyorum.İME dersini modül modül öğretmenlere dağıtabiliyoruz benim bildiğim kadarıyla.
Ben de ibe planı ders ders yapılıp dersler farklı öğretmenlere veriliyordu diye bir şeyler hatırlıyorum ama. Okulda daha önce verenler bilgi verebilir.

Geri