İşletim Sistemi Temelleri ve Gelişmiş Özellikleri

Kodla Büyü

mclaren

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar başlangıç düzeyinde olan kursiyerlere bu iki modülü nasıl anlatıyorsunuz, gerçekten anlamakta çok zorlanıyorlar, nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz ?

Onun yerine daha yararlı şeyler başka bir tabirle anlayabilecekleri konular anlatıyoruz.

Hocam modülleri mot-a-mot uygulaman gerekmiyor. Modüller sana sadece genel yol gösteren bir yol haritasıdır ve sadece o kadardır. Sen denetim masasına gir şöyle yüzeysel olarak bahset biraz. Fare ayarları, yazıcı tanıtma, masaüstü resmi değiştirme, ekran koruyucu falan. Bir de internetten program indirip kurma, antivirüs kurma, program kaldırma, flash belleğe dosya kopyalama falan. Bilgisayarın tarihini saatini değiştirme ....

Hocam anlatmak istediğim zaten herkes işletim sistemi temelleri modülünü işlemiyor veya daha yararlı olacak seviyeye uygun şeyler anlatıyor, bu modülü neden bu kurs kapsamına dahil etmişler, bunun için bişeyler yapılamaz mı

Peki elinde basite indirilmiş işletim sistemi temel ve gelişmiş özellikleri özellikleri notları olan var mı?

ya bırak hocam at gitsin tam bir komedi zaten o modül :lol: planda göster yeter. bilgisayarın b'sini bilmeden gelen adama yerel güvenlik ilkelerini, bileşen hizmetlerini, COM+ uygulamalarının yapılandırılmasını mı anlatacaksınız :) ben sadece önemli denetim masası öğelerini anlatmıştım şahsen. yararlı da oldu tavsiye ederim

bu modül hakkat saçma ben onun yerinde sd kartları falan anlattım en azından güncel ve günlük kullanılan kartlar ya da arkadaşların dediği gibi denetim masası vbs..

Bu modülü kim seçmiş, neden seçmiş, yalnızca 160 saat dolsun diye seçilmiş ama içerik ne anlatıyor nedir bakılmamış bile :-1: Bu yanlışı nasıl düzeltebiliriz arkadaşlar, sizce nereye yazmak gerekir

fluent' Alıntı:
Bu modülü kim seçmiş, neden seçmiş, yalnızca 160 saat dolsun diye seçilmiş ama içerik ne anlatıyor nedir bakılmamış bile :-1: Bu yanlışı nasıl düzeltebiliriz arkadaşlar, sizce nereye yazmak gerekir

Hocam hiç bir yere yazmak gerekmez. Herkesin planlar vs. hazır. Yazıcıdan çıkartıp imzalatıyorlar müdüre. toplam 1 dk. Yeni yeni işler çıkarmayalım. Cemaat ne derse desin imam bildiği duayı okurmuş. Ben de öyle yapıyorum. Müfredatta yazanı değil gerekecek şeyleri anlatıyorum. Üstelik herkes farklı işletim sistemi kullanıyor. Mesela ben win7 kullanıyorum. Başka birisi vista. Başka birisi XP.

Hocam bilgisayar kullanımı modülünün son kısmı ile son modül içeriği aynı, windowsta masaüstü arka plan ayarları var, gelişmiş özelliklerde yine arka plan ayarları var. Bunun haricinde word ve excelde işlenmemiş değinilmemiş o kadar çok konu var ki, sizce de birşeyler yapmak gerekmiyor mu yani

İşletim sistemi temelleri modülünde anlayabilecekleri dilde not tutturuyorum ve açıklamaya çalışıyorum. Not aldırdığım yerlerden sınav yapıyorum. Gelişmiş özelliklerden ise Yönetimsel Araçlar kısmını sınava dahil etmiyorum. diğer konular zaten normal

bende iilk defa halk eğitimde kuurs veriyorum ve bu konuyu es geçtim,,denetim masası,program ekle kaldır falan filan la geçirdiö haftayı,,,anlatsam nasıl anlayacaklar, :S

Bu konu başa bela... 2 yildir kurs veriyorum, şu modüller kadar gereksiz başka birşey görmedim. Hazırlanan modül belgeleri bile çok baştan savma. 2 dakka google'da araştırma yapsam daha iyisini çıkartırım.

Ama asıl sorun bu modüllerin sınavları... Nasıl soru hazırlayacağım hala çözemedim. 2 modül birarada sınav yapmıştım geçtiğimiz sene, modül değişti şimdi, windows 7 kurulum ve gelişmiş özellikleri şeklinde. Geçen sene yine soru hazırlayacak kadar içerik vardı, şimdi 25 soruluk bir test hazırlayacağım ama 5 10 sorudan fazla çıkmıyor 2 modülden... Ne içerik var, ne soru sorulabilecek 3 5 cümle.

Geri