İşlemci Fanı Uçak gibi ses çıkarıyor, susmuyor? LAPTOP

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar laptopumun fanı çok gürültülü çalışıyor pcyi açar açmaz başlıyor ve hiç durmuyor. Komple Antivirüs taraması yaptım, güç ayarlarını tasarruf moduna aldım ama sonuç aynı. Görev Yöneticisi penceresini açarsam susuyor fan. Sorun ne olabilir?

Fan tozlanmış hocam. Söküp kompresörle veya elektrik süpürgesiyle temizleyip tekrar macunlayıp takmanız gerekir

Fan temizliği ve termal macun yenilemek bayağı rahatlatır. Birde dizüstülerde bataryanın artık ömrünün bitipte, şarj aleti ile kullanımlarda ısınmaya bağlı olarak fan çok daha fazla çalışıyor.

Fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapın hocam.. Ayrıca yüklediğiniz bir program veya windoes güncellemesi de buna sebep olabilir.. windowsu yeniden yükleyebilirsiniz..

Bir oto lastikçiye gidip fana yandan tazyikli hava tutturun.
olmadı youtube'dan laptop modelinizin söküp takma videosunu bulup seyrederek işlemci fanının altına termal macun yenileyin.

kolay gelsin.

Bir ekleme de ben yapayım, şu haliyle kullanmaya devam ederseniz yakın zamanda bilgisayarın elinizde kalma olasılığını da göz önünde bulundurun. Yani yukarıdaki tavsiyeleri vakit geçirmeden yapın derim.

Yukarıdaki tavsiyeler güzel. Fakat bir ayrıntı var
Görev yöneticisini açınca susuyormuş ?
Sorun fanın sesinden çok sürekli yüksek devirde çalışması mı acaba ?

lenovoda bios güncellemesi gelince böyle oluyordu. Eğer lenovo ise müşteri hizmetlerini arayın güncelleme için yardımcı olacaklar. lenovo değil ise harddiskten kaynaklanır ömür tamamlamaya yakın bu sorun oluşur ayrıca yukarıda arkadaşların önerilerini de dikkate alın.
Buda benim çektiğim video.

lenovoda bios güncellemesi gelince böyle oluyordu. Eğer lenovo ise müşteri hizmetlerini arayın güncelleme için yardımcı olacaklar. lenovo değil ise harddiskten kaynaklanır ömür tamamlamaya yakın bu sorun oluşur ayrıca yukarıda arkadaşların önerilerini de dikkate alın.
Buda benim çektiğim video.
bende de aynı ses var PC 1 senelik geçen bios güncellemesi yap diye bir uyarı çıktı tamam yerine iptal e bastım bir daha da çıkmadı o uyarı ama fandan çok ses geliyor bios güncellemesi için ne yapmak lazım hocam

bende de aynı ses var PC 1 senelik geçen bios güncellemesi yap diye bir uyarı çıktı tamam yerine iptal e bastım bir daha da çıkmadı o uyarı ama fandan çok ses geliyor bios güncellemesi için ne yapmak lazım hocam
Markanın müşteri hizmetlerini arayın yardımcı oluyorlar.

Bu tarz sorunların en temel nedeni fan kirliliği ve ısı iletkenliği düşük kalitesiz termal macun kullanımıdır. Temizlik sonrası en az 8w/k termal macun kullanırsanız sorun çözülüyor.

Geri