İşemci Yanmışsa Anakart Açılış yapar mı?/ *Devam*

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Voltaj dalgalanmasından power , anakart, ekran kartı ve tv kartım yandı.3 ram den biri yandı. power ve anakart aldım. İşlemci ve ramleri taktım , düğmeye basınca açılış yaptı yani , kasa fanları ve cpu fanı çalıştı.Ancak ekran kartım olmadığı için görüntüyü alamıyorum.İşlemcinin yanıp yanmadığından emin değillim. Yanmış olsa düğmeye basınca fanlar çalışır mı? Bilgisi olan var mı?
Devamı:
Bugün Ekran kartım geldi ve görüntü aldım. İşlemci yanmamış.Ancak windows kurmaya başlıyorum 5 dk. içinde görüntü gidiyor. Ekranın ışığı yanıp sönmeye başlıyor.Bilgisayar açık ayrıca.Hemde cdyi okumaya devam ediyor. Şimdiki sorun ne sizce?

Re: İşemci Yanmışsa Anakart Açılış yapar mı?

Çalışır hocam işlemcisiz.

çalışır bence de fakat bios ekranını göremezsin sanırım

pc de sadece güç olmuş olur.

işlemci yansada fanlar çalışır hocam.ekran kartınız yoksa ve işlemci ile anakart calısıyor ise,anakart üzerindeki hoparlörden ekran kartı olmadığına dair 3-4 kez ard arda hata sesi almanız lazım. bu şekilde anlayabilirsiniz calısıp calışmadığını

hadi ya inşallah oda bozuk değildir :) , ramleri sökünce ram hatası veriyor anakart. Bu işlemcinin sağlam olduğuna işaretmidir? :?

aydansiii' Alıntı:
işlemci yansada fanlar çalışır hocam.ekran kartınız yoksa ve işlemci ile anakart calısıyor ise,anakart üzerindeki hoparlörden ekran kartı olmadığına dair 3-4 kez ard arda hata sesi almanız lazım. bu şekilde anlayabilirsiniz calısıp calışmadığını
evet hocam arızalı ekran kartını taktığımda 1 uzun 2 kısa biip geliyor. Yada tam tersi hatırlamıyorum şimdi. Ekran kartı hatasını algılıyor yani.

işlemciyi söküp bi deneyin bakalım hata mesajını alıyormusunuz yine ? bence sağlamdır. işlemci bozuk olduğunda anakart hiç tepki vermez

Anakartın ekran kartı yok mu? hocam, onun üzerinden denerseniz sonuç alırsınız...

cevaplarınız için teşekkürler.

dervisahmet' Alıntı:
aydansiii' Alıntı:
evet hocam arızalı ekran kartını taktığımda 1 uzun 2 kısa biip geliyor. Yada tam tersi hatırlamıyorum şimdi. Ekran kartı hatasını algılıyor yani.

su durumda işlemciniz de sorun yok bence,

ekrandaki herçeşit görüntü işlemci sayesinde vardır varsa görüntü yanmamıştır bios dahil

Çalışır. işlemci ve ram çakıyı yese de çalışır. :roll:

ekran kartı yarın geliyor sonucu söylerim.

Hocam işlemci kolay kolay o dalgalanmalardan yanmaz diye biliyorum.ama işlemcisiz yanlış hatırlamazsam fanlar çalışmaz(güç fanı hariç)

Bugün Ekran kartım geldi ve görüntü aldım. İşlemci yanmamış.Ancak windows kurmaya başlıyorum 5 dk. içinde görüntü gidiyor. Ekranın ışığı yanıp sönmeye başlıyor.Bilgisayar açık ayrıca.Hemde cdyi okumaya devam ediyor. Şimdiki sorun ne sizce?

Geri