İş Bankası Kredi Kartından İzinsiz İşlem

Kodla Büyü
radicalbrain' Alıntı:
kredi kartımdan europcar france firmasından 1,943.96 eur ve passport inn 01 firmasından ise 7.5 usd bilgim disinda cekilmesine izin vermis is bankasi.

batman'da yasiyorum kredi kartimi sadece n11, gittigidiyor, hepsiburada, yemeksepeti gibi sitelerde kullaniyorum ve kesinlikle kart bilgileri kaydetmiyorum. bilgisayarimi gayet temiz kullaniyorum. hatta alis veris islemlerimi sadece office ve driverlarin yuklu oldugu bilgisayarimdan yapiyorum. yurt disi sitelerde ise sanal kart kullaniyorum. gerci sanal kart kullansam da kulllanmasam da bu dolandiricilik gerceklesirdi.

harcama ve gelen mesajlar:

http://i.hizliresim.com/qEVlJQ.png

isin garip tarafi bankanin boyle bir mesaj gondermesine ragmen islemleri onaylamasi. en azindan musteri hizmetlerini aradigimda oyle denildi. simdi benden itiraz formu faxlamam isteniyor. durduk yere insanin basina dert. itirazin ne zaman degerlenecegi de muamma.

daha once basina boyle bir sey gelen yahut nasil sonuclanabilecegi hakkinda bilgisi olan var mi?

On the 29th of October at about 23.10 a process of buying a product of 1.040,66 INR was made with my credit card. But it was not me who did this shopping. I am a victim of credit card fraud. I called the bank and cancelled my credit card and started a judicial process by taking legal actions. The buying process is on the provision/authorization hold in the bank. So I request you to cancel the shopping and to return the money to my credit card. The first 4 digits of the card are xxxx and the last ones are xxxx. Card is visa. My name is isim soyisim. Thanks in advance.

Firmanın Facebook adresine mesaj at ve kendine uyarla.xxxx lerin ilki kartın ilk 4 hanesi sonra ki xxxx son 4 hanesi, sonrada alış veriş e ait detayı ekran görüntüsünü resim olarak ekle(bankanın uygulamasından)....

29 ekimde 3200 tl ye yakın para kullanılmış 5 işlemde 3000 tl si geri geldi.

İlk önce firmaların sitelerindeki iletişim kanallarını denedim dönen olmadı. Ama Facebook dan msj ararsan hemen parani yatırıyorlar. Bankaya itirazinida yap ama bu gece kesin dedigimi yapmayı unutmayın sabaha paranın bir kısmının geri yattığını görürsün. Geçmiş olsun

emrah1023' Alıntı:
benimde başıma geldi
vodafone fatura adı altında 800 tl işlem vardı
iptal dilekçesş verdim
savcılığa suç duyurusunda bulundum, sonuçta kimin adına fatura ödendiğini bilmiyorum, para geri yattı,iş bankası
aynen hocam geçen hafta benim de başıma geldi bu olay. 140TL vodafone fatura adında. Ziraat maximum. acaba maximum kartta mı sıkıntı var ki?

İş bankası durup dururken benim kartımı değiştirdi. değişimine iki yıl vardı daha. sorduğumda güvenlik çip falan dediler. bende kıllandım kartımı mail order a kapattırdım. işlemlerimi zaten sanal kart üzerinden yapıyorum.

arkadaşlar.
Ablamın iş bankası kredi kartından walmart isimli firma parça parça toplamda 13 milyarlık alışveriş yapmış. ABD kaynaklı.
ablam en çok n11, gg ve hb kullanıyor.

Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.

arkadaslar bu arada dun itibariyle kartimdan cekilen 6500 tl'lik islem iptal olmus. suan kredi karti limitim duzelmis ve de donem ici hareketlerinde de gozukmuyor. yeni kartim gelince ilk isim limit dusurmek, mail orderi ve internet bankacigilini kapatmak. olay cozuluyor cozulmesine ama insana stres ve gereksiz is yuku.

finasbank için kardeşimin de başına geldi bu yaz.
kendisi de bu konularda epey bilgili ve dikkatlidir.

bilişimcilerin de başına bu kadar çok geldiğine göre adı geçen firmanın db çaldırma durumu sanırım gerçek.

Re: Ynt: İş Bankası Kredi Kartından İzinsiz İşlem

beyazgolge' Alıntı:
İş bankası durup dururken benim kartımı değiştirdi. değişimine iki yıl vardı daha. sorduğumda güvenlik çip falan dediler. bende kıllandım kartımı mail order a kapattırdım. işlemlerimi zaten sanal kart üzerinden yapıyorum.
SANAL KART
Tamam bende kullanıyorum ama, ne kadar güvenli?
Limitini sonuna kadar bitirdiklerinden ancak ekstre geldiğinde haberim olurki, mutlaka bitirirler.Hergün kredi kart hesabıma netten giriş yapıp, onay bekleyen harcamaları kontrol edememki.

internet bankacılığında ki risk banka sitesinin hacklenmesidir, telefona gelen onaylama kodunu kendi telefonlarına yönlendirilmesidir bunun dışında internet bankacılığında bir risk var mıdır?
Banka hesap kartlarında ve kredi kartlarındaki en büyük tehlike şifreye ve 3d hariç telefon onayına gerek duyulmadan yapılabilinen internet alışverişidir.
Eksiğim varsa ekler misiniz.

COBOL' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:
SANAL KART
Limitini sonuna kadar bitirdiklerinden ancak ekstre geldiğinde haberim olurki, mutlaka bitirirler.Hergün kredi kart hesabıma netten giriş yapıp, onay bekleyen harcamaları kontrol edememki.
ben internetten alışveriş yapacağım zaman sanal kartın limitini alışveriş tutarı kadar ayarlayıp alışverişten sonra limiti 1 kuruşa indiriyorum. yani sanal kart bilgileri ele geçse de içinde 1 kuruş var.

COBOL' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:
SANAL KART
sanal karta saatlik limit verebildiğiniz için sorun olmaz. İki üç saatlik alışveriş yapacağınız kadar limit açarsanız süre dolunca harcanabilecek limiti sıfırlıyor. İsterse ulaşsınlar bilgilere :idea:

Geçen ay yapı kredinin kartından toplamda 7 bin civarında alışveriş yapıldı, ulaşabildiklerimi arayıp iptal ettirdim, harcama itirazı da yaptım ekstreye yansıtmadılar ama inceleme devam ediyor. Kartı iptal edip yenisini göndermişlerdi. Gelen kartı ilk iş internet harcamalarına ve mail order a kapattırdım. Ama daha yeni kartı ben bile kullanamadan yine alışveriş yapılmış, uyduruk hiçbir siteden alışveriş yapmadığım halde hadi ilkini anladım bir şekilde, yeni kartla bu iş nasıl oluyor onu anlayamadım, kartı daha cüzdandan çıkarmadan :-1:

netame' Alıntı:
Geçen ay yapı kredinin kartından toplamda 7 bin civarında alışveriş yapıldı, ulaşabildiklerimi arayıp iptal ettirdim, harcama itirazı da yaptım ekstreye yansıtmadılar ama inceleme devam ediyor. Kartı iptal edip yenisini göndermişlerdi. Gelen kartı ilk iş internet harcamalarına ve mail order a kapattırdım. Ama daha yeni kartı ben bile kullanamadan yine alışveriş yapılmış, uyduruk hiçbir siteden alışveriş yapmadığım halde hadi ilkini anladım bir şekilde, yeni kartla bu iş nasıl oluyor onu anlayamadım, kartı daha cüzdandan çıkarmadan :-1:
hocam o zaman bankada sıkıntı var. bence ilk işiniz bankaya dava açmak olsun. eğer kendiniz hiç kullanmadıysanız ya kurye firmasında ya da bankada sıkıntı var.

omd' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:
SANAL KART
sanal karta saatlik limit verebildiğiniz için sorun olmaz. İki üç saatlik alışveriş yapacağınız kadar limit açarsanız süre dolunca harcanabilecek limiti sıfırlıyor. İsterse ulaşsınlar bilgilere :idea:
Maalesef Yapı Kredi World-
SanalKart da öyle bir seçenek yok hocam

1-2 banka var onun seçenekleri çok güzel
1- ip sınırlaması
2- şu saatler arası işlem yapacağım seçeneği
oldukça güvenli

işbankasının sanal kartı süre sınırlamalı o güzel oluyor.

Arkadaşlar aynı olay geçen ay başıma geldi. 1000 liralık işlem yapıldığı telefonuma gelen mesajla anladım. Kartı iptal ettirdim. Harcama itiraz formu gönderdim henüz sonuçlanmadı. Finansbank kartıydı. Kesinlikle çok ciddi durum. Anlaşılan kredi kartı olan herkes dolandırılıyor. Veri tabanı çalınma olayı bana da gayet mantıklı geliyor. Fakat emniyetteki polis bankaların personelleri tarafından bu bilgilerin satıldığını düşünüyorum dedi. Bakalım sonumuz ne olacak.

Hepinize geçmiş olsun. bunca örnekten sonra bende internet bankacılı ve mail order ı kapattım

COBOL' Alıntı:
1-2 banka var onun seçenekleri çok güzel
1- ip sınırlaması
2- şu saatler arası işlem yapacağım seçeneği
oldukça güvenli
Yukarıda saydıklarım kredi kartı için geçerlidir.Sanal kart ise, yurtdışı alışverişlerinde mail order olarak kullanılıyor.Yani sms onayı yok.
Ama lakin banka şubesi, sanal kart harcaması için (sms onayı ile olanlar hariç)onam vermeden önce, işlemi sms ile müşterisine bildirirse ve her işlemi 2 gün itiraz için askıya alır ise; şüpheli işlemlere müşteri anında itiraz edebilecektir.
Bu opsiyonu her banka sunmalı ve mutlaka olmalı
omd' Alıntı:
işbankasının sanal kartı süre sınırlamalı o güzel oluyor.
Basit olsa da, buda bir önlem.

evet artık hiç şüphem kalmadı. ilgili web sitesinin db'i konusunda.

bu konularda paranoyak derecesinde dikkatliyimdir. buna rağmen az önce kartımdan doğrulama için 0 usd tutarında çekimler yapılmaya çalışıldı. asıl çekime geçmeden kapattırdım hemen kartı.

geçen gün eşimi maaş şubesinden müşteri temsilcisi aramış, ünlü bir web sitesinin bilgileri çalındı, sanal kartınızı iptal ediyoruz, dediler. site adı vermediler. ama sanal kartı sadece aliexpress de kullandık. orayla ilgili bir sıkıntı olabilir. sanal kartın limiti yoktu, sorun olmadı ama, yurt dışı işlemlere dikkat!!!

İsbankasi kredi kartimdan 1200 dolarlik canada usa harcamalari yapildi park cezalari odenmis pahali dagci montlari alinmis falan. İsbankasi chargeback doldurdum bir aydan fazla oldu donuste yapilmadi bu isbankasi cok sikintili kullanmayin kullandirtmayin

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün benim de başıma geldi avusturaya dan işlem yapılmaya çalışılmış iş bankası kredi kartımla. Allahtan daha önceden bu başlığı okuyup kredi kartımı mail order ve internet alışverişine kapatmıştım. Durum ciddi hocalarım sanal karta geçiş yapın ve asıl kartınızı internet işlemlerine kapatın.

aynen arkadaşlar ben denizbank bonus kullanıyorum. yazın kredi kartımdan 12,99 usd çekilmiş gözüküyordu. hesap kesilmeden başvuruda bulundum. dilekçe faksladım. sorunu çözdüler. dikkatli olmak lazım.

3 gün önce abimin başına geldi. Steam üzerinden 100$ tutarında peş peşe çekim yapmışlar, harcama itirazı yaptı ama inşallah bir olumsuzluk yaşamaz. Normalde o da bilinçli birisi. Ne kadar dikkatli olsan da başa gelebiliyor demek ki.

İş bankasından arayıp kartımı önlem olarak kapattiklarini söylediler arkadaşlar. Hangi site oldugunu sordum, Dava süreci devam ettiği icin site ismi veremediklerini soyledi.

23 Aralık - Gittigidiyordan alışveriş yapmak istediğimde (Maximum Kart) 3D Secure izin vermedi. 2. Kez denedim yine izin vermedi. Ayrıca İş Bankası'ndan "İşlem bilginiz dahilinde ise ....... kod numarasını 4402'ye yazıp gönderiniz" şeklinde her iki işlem denememde de mesaj geldi. 4402 İş Bankası'na ait. Müşteri Hizmetlerini aradım. Ses tonu inanılmaz berbat gerçekten bir kelimesini anlasanız üçünü anlamak için telefonu kulağınıza sokmanız gereken biri çıktı telefona. Dalga geçmiyorum gerçekten sesi duysanız operatör yapmazsınız. Neyse Kartımın bilgilerinin çalınma şüphesi nedeniyle kapatıldığını ve adresimi verdiğim taktirde yeni kart geleceğini söyledi. Ben, "Ayın 20'sinde alışveriş yapmıştım, eğer bugün tekrar alışveriş yapmam gerekmeseydi bu durumdan nasıl haberim olacaktı? Neden haber vermediniz peki ve şimdi acil bir alışveriş yapmam lazım. 10 dakika içinde alışverişimi yapıp kod numaramı alacağım. Şu an başka bir şekilde almam mümkün değil, (Cuma günü oluyor bu konuşma) pazartesi dışarı çıkıp alma şansım da yok, daha da önemlisi başka kredi kartım da yok. Ha tamam güvenlik nedeniyle kapttınız iyi de neden haber verip tekrar kart istememi sağlamıyorsunuz. Eğer 3 gün önce yeni kart isteme işlemi yapsaydık, kartım 3 gün daha erken gelirdi" dedim. Bunların bi anlamı yok tabii ki onlar için. Yapıp yapmadıklarıyla mağdur edip etmediklerini hem bilmiyorlar hem de düşünemiyorlar. Kartımda 55 TL maxi puan vardı. Ayrıca İş Bankası'nın bmüşterilerini bu şekilde arayıp kart değiştirtmeye çalıştığı ile ilgili bir sürü şikayet okumuştum. Sonuçta ne oldu? Yeni kart gelecek ama 1 Ocaktan sonra, gitti maxipuanlar. Başka kartım yok Allah'tan Finanstan Akbanka kredi transferi yapıyordum da Axess çıkarmak aklıma geldi. Yeni kart gelince İş Bankası aranacak. "Kartım İnternet Bankacılığı'na kapalı mı kardeşim?" diye sorulacak, kapalı ise "Eyvallah" değilse kapattırılacak. Maximum taksitler bitene kadar kullanılmayacak. Ben 1 ay sonra arasam demek ki o zaman haberim olacakmış, aramak zahmetinde bile bulunmuyorlar kartı kapatırken. İş Bankası ile işim bitti. Daha bir kez bile bankayı arayıp Yıılık Kart Ücreti İadesi talep etmedim. Bu ocak'ta yine almaya çalışacaklar hemen iade isteyeceğim. Bu olayı anlatacağım ayrıca okuluma bilgisayar gönderme sözlerini tutmadıklarını.
İşin ilginç tarafı ben ayın 20'sinde alışveriş yapmıştım demeden önce veya sonra adam 20'sindeki alışveriş nedeniyle kapatılmış dedi. Şimdi alışverişlerimi ve taksit miktarlarını yazdığım notlarıma baktım ve son dört alışveriş tarihlerim :
16 Aralık Hepsiburada
16 Aralık Gittigidiyor
17 Aralık Gittigidiyor
19 Aralık n11

Hatırlamaya çalıştım ancak bu dördünden sonra başka alışveriş yapmadım. Ama aklımda sonuncusu 20 Aralıktı diye kalmış. Acaba adam ben 20 dedim diye mi dedi ki. Acaba alışveriş yapmasam da mı kapanacaktı. 55 TL maxipuanım onları korkuttu mu yoksa?

mdio' Alıntı:
23 Aralık - Gittigidiyordan alışveriş yapmak istediğimde (Maximum Kart) 3D Secure izin vermedi. 2. Kez denedim yine izin vermedi. Ayrıca İş Bankası'ndan "İşlem bilginiz dahilinde ise ....... kod numarasını 4402'ye yazıp gönderiniz" şeklinde her iki işlem denememde de mesaj geldi. 4402 İş Bankası'na ait. Müşteri Hizmetlerini aradım. Ses tonu inanılmaz berbat gerçekten bir kelimesini anlasanız üçünü anlamak için telefonu kulağınıza sokmanız gereken biri çıktı telefona. Dalga geçmiyorum gerçekten sesi duysanız operatör yapmazsınız. Neyse Kartımın bilgilerinin çalınma şüphesi nedeniyle kapatıldığını ve adresimi verdiğim taktirde yeni kart geleceğini söyledi. Ben, "Ayın 20'sinde alışveriş yapmıştım, eğer bugün tekrar alışveriş yapmam gerekmeseydi bu durumdan nasıl haberim olacaktı? Neden haber vermediniz peki ve şimdi acil bir alışveriş yapmam lazım. 10 dakika içinde alışverişimi yapıp kod numaramı alacağım. Şu an başka bir şekilde almam mümkün değil, (Cuma günü oluyor bu konuşma) pazartesi dışarı çıkıp alma şansım da yok, daha da önemlisi başka kredi kartım da yok. Ha tamam güvenlik nedeniyle kapttınız iyi de neden haber verip tekrar kart istememi sağlamıyorsunuz. Eğer 3 gün önce yeni kart isteme işlemi yapsaydık, kartım 3 gün daha erken gelirdi" dedim. Bunların bi anlamı yok tabii ki onlar için. Yapıp yapmadıklarıyla mağdur edip etmediklerini hem bilmiyorlar hem de düşünemiyorlar. Kartımda 55 TL maxi puan vardı. Ayrıca İş Bankası'nın bmüşterilerini bu şekilde arayıp kart değiştirtmeye çalıştığı ile ilgili bir sürü şikayet okumuştum. Sonuçta ne oldu? Yeni kart gelecek ama 1 Ocaktan sonra, gitti maxipuanlar. Başka kartım yok Allah'tan Finanstan Akbanka kredi transferi yapıyordum da Axess çıkarmak aklıma geldi. Yeni kart gelince İş Bankası aranacak. "Kartım İnternet Bankacılığı'na kapalı mı kardeşim?" diye sorulacak, kapalı ise "Eyvallah" değilse kapattırılacak. Maximum taksitler bitene kadar kullanılmayacak. Ben 1 ay sonra arasam demek ki o zaman haberim olacakmış, aramak zahmetinde bile bulunmuyorlar kartı kapatırken. İş Bankası ile işim bitti. Daha bir kez bile bankayı arayıp Yıılık Kart Ücreti İadesi talep etmedim. Bu ocak'ta yine almaya çalışacaklar hemen iade isteyeceğim. Bu olayı anlatacağım ayrıca okuluma bilgisayar gönderme sözlerini tutmadıklarını.
İşin ilginç tarafı ben ayın 20'sinde alışveriş yapmıştım demeden önce veya sonra adam 20'sindeki alışveriş nedeniyle kapatılmış dedi. Şimdi alışverişlerimi ve taksit miktarlarını yazdığım notlarıma baktım ve son dört alışveriş tarihlerim :
16 Aralık Hepsiburada
16 Aralık Gittigidiyor
17 Aralık Gittigidiyor
19 Aralık n11

Hatırlamaya çalıştım ancak bu dördünden sonra başka alışveriş yapmadım. Ama aklımda sonuncusu 20 Aralıktı diye kalmış. Acaba adam ben 20 dedim diye mi dedi ki. Acaba alışveriş yapmasam da mı kapanacaktı. 55 TL maxipuanım onları korkuttu mu yoksa?
Maxi puanlarınızı büyük bir ihtimal geri yüklerler, aktif bir kullanici iseniz aidat ücretlerini de geri ödüyorlar. Beni arayıp iptal ettik yenisini göndereceğiz diye bilgilendirdiler ama ne zaman iptal ettiler onu tam bilemiyorum , belkide sizin hesap 3-5 gün olmuştur. Ben maximil kart kullanıyorum. Sorun yaşadığım kampanyalar oldu gönderdiğim istek maillerini hep olumlu sonuçlandırdılar. Benim son alışverişim Trendyoldan olmuş. Yanılmıyorsam bayağıda hata vermişti işlem güç bela ödemeyi yapmıştım.

kendir_li' Alıntı:
mdio' Alıntı:
16 Aralık Hepsiburada
16 Aralık Gittigidiyor
17 Aralık Gittigidiyor
19 Aralık n11

Maxi puanlarınızı büyük bir ihtimal geri yüklerler, aktif bir kullanici iseniz aidat ücretlerini de geri ödüyorlar. Beni arayıp iptal ettik yenisini göndereceğiz diye bilgilendirdiler ama ne zaman iptal ettiler onu tam bilemiyorum , belkide sizin hesap 3-5 gün olmuştur. Ben maximil kart kullanıyorum. Sorun yaşadığım kampanyalar oldu gönderdiğim istek maillerini hep olumlu sonuçlandırdılar. Benim son alışverişim Trendyoldan olmuş. Yanılmıyorsam bayağıda hata vermişti işlem güç bela ödemeyi yapmıştım.
Hocam kart bi gelsin puan ve aidat için arıyacağım, umarım olumlu olur. Kimi aylar 4000 TL'ye varan aylık taksit ödemişliğim var yapsınlar bir güzellik.

Geri