İçerik Üretim ve Medya Yönetimi Eba Başvurusu

Kodla Büyü

selen-tec

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba, şöyle mesaj geldi, bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi, daha önceden başvuran oldu mu neler yapılıyor?? 🙏
Değerli meslektaşım, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Eğitim Yayınları ve Medya Yönetimi Daire Başkanlığında, içerik üretim ve denetim süreçlerinde görev alacak ekip arkadaşlarına ihtiyaç duymaktayız. Başvuru için https://basvuru.eba.gov.tr/ tıklayınız.

Doğrusu lojman veya kalacak yer ayarlasalardı düşünürdüm. Kurulu düzenimi bozup, katlanmış kira parası vermek istemediğim için; düşünmedim bile...

Ne yaptınız başvuran var mı? Uzaktan çalışma programı nasıl acaba? Nerden bulabiliriz?

Bu ne biçim başvuru sistemi, verilecek ücret belli değil, yapılacak iş belli değil, koskoca bakanlık yayınlamasa phishing derdim.

bakanlığa (Ankara) gidilmediği ve çalışmaların aralıklarla görev alma süreci olduğunu açık yazmamış ancak, fikrimce öyle olmalı, yine de detay'a bakacağım.

Bu konuda deneyimli olanlar lütfen bilgi verebilir mi? Nedir, ne iş yapılacak, nerede,nasıl hiçbiri belli değil

Klasik bakanlık yaklaşımı. Daha iyi açıklama yapılsa belki çok yetenekli kişiler başvuracak ama bu şekilde kimler başvurur?

"Uzaktan" ibaresi geçiyor ama bakanlığın uzaktan çalışma kavramına nasıl baktığı muamma. Uzaktan deyince benim aklıma verilen işi verilen sürede evinde halledip göndermek, olursa online toplantılara katılmak geliyor. Şimdi görevi verdik adama deyip müsteşarın bilgisayarına virüs girdi uzaktan bak, yazıcı kağıt sıkıştırdı(!) uzaktan bak derler diye bi geriliyorum. Gün boyu derse girip akşam da bu işleri yapacaksam hiçbir anlamı yok. (Olur mu öyle şey demeyin her türlü absürdlüğü beklerim müdür idareci yönetici amir tayfasından)

Bu başvurunun esası EBA ağına dijital içerikler üretmek ve/veya Dijital içeriklerin denetimini yapmak. Arkadaşlar saat ve mekan sınırlaması olmayan, gerektiğinde 7/24 çalışılabilecek bir iş. Bazen 5,10,15 gün günde 3-5 saat uykuyla sürekli çalışırsınız, bazen 3-5 gün yapacak iş olmaz (Denetim süresince) ama genel olarak EBA içerikleri olduğu için yoğun olacağı kanısındayım. Ayrıca istenilen programları başlangıç seviyesinde bilmeniz yeterli olmayacaktır. Senaristlerin verdiği yada oluşturduğu metinleri animasyona, etkileşimli içeriğe dönüştürebilme yeterliliğine sahip olmanız gerekir. Zaten açıklamada üretim yapmanızın bekleneceği yazılmış. kodlama bilgisi ve sabrı olanlar daha avantajlı olacaktır. Ama her ihtimale karşı uzun ve sürekli çalışma temposuna hazır olun derim.

Bu başvurunun esası EBA ağına dijital içerikler üretmek ve/veya Dijital içeriklerin denetimini yapmak. Arkadaşlar saat ve mekan sınırlaması olmayan, gerektiğinde 7/24 çalışılabilecek bir iş. Bazen 5,10,15 gün günde 3-5 saat uykuyla sürekli çalışırsınız, bazen 3-5 gün yapacak iş olmaz (Denetim süresince) ama genel olarak EBA içerikleri olduğu için yoğun olacağı kanısındayım. Ayrıca istenilen programları başlangıç seviyesinde bilmeniz yeterli olmayacaktır. Senaristlerin verdiği yada oluşturduğu metinleri animasyona, etkileşimli içeriğe dönüştürebilme yeterliliğine sahip olmanız gerekir. Zaten açıklamada üretim yapmanızın bekleneceği yazılmış. kodlama bilgisi ve sabrı olanlar daha avantajlı olacaktır. Ama her ihtimale karşı uzun ve sürekli çalışma temposuna hazır olun derim.
Hocam bu işin ücreti var mıdır? Kendi alanımda Türkiye'deki sayılı profesyonellerden biriyim. Başvurmak isterim ama karşılığını da almak isterim. Şu anda dışarıya iş yaparak zaten para kazanıyorum. O vaktimi bakanlığımıza verebilirim. Ama her işin bir karşılığı olmalı.

Geri