öMER DİNÇER: bilişim sınıfları tekrar açılacak.

Kodla Büyü
Bu adamda bizle kafayı buluyor, ne olacak. :mrgreen:

Hüseyin Çelik'e o kadar laf söyledik Allah bize Nimet Çubukçu'yu gönderdi. Göreceksiniz birkaç yıl içinde Nimet Ç.'yu mumla arayacağız.

yenidenmi açılacak :scared:
ne yani bizim bt leri kapalımı biliyordu yoksa şimdiye kadar meb? dersleri de o yüzden kaldırmış olmasın bunlar.
dünyadan haberi yok bunların.

yoka hiç lab yoktu da biz zihnimizde mi uydurduk bütün o eziyetleri. amaniiinn :scared: :eek: :(

ne kadar beleşçisiniz ya yarın kıyın paraya bir milliyet alın

sabreden dervişin hikayesini biliyormusunuz siz :lol:

Yeni bakanın konuyu bilmemesi bence doğal ama konuyu soruyu sorandamı bilmiyor be kardeşim yuh yaaaa yuhhh :verymad:

inanakyol' Alıntı:
Yeni bakanın konuyu bilmemesi bence doğal ama konuyu soruyu sorandamı bilmiyor be kardeşim yuh yaaaa yuhhh :verymad:

biliyormu bilmiyormu yarın görecez hocam

sabretmekten gebermezsek tabi

Fatih Projesi

Fatih projesi ve bilgisayar destekli eğitim projesi, bilişim öğretmenlerine olan ihtiyacı artırır mı? Artırması gerekir diyor ve bilişimcilere neden sırt çevrildiğini anlamaya çalışıyor. Teknoloji ile barışık ve önlerinin açılması gerektiğine inanıyor.

Bilişim sınıfları

"Bunu nasıl başaracaksınız? Bilişim Teknoloji sınıflarını kapatarak, bilgisayar derslerini kaldırarak, yeni bilişim sınıflarına ihtiyacımız yok diyerek mi?" sorusunu yönelttiğimizde, yüzü biraz düştü. Her ne kadar hiç birisi de kendisiyle alakalı olmasa da, olup bitenlere mana ve ihtimal vermese de, söz konusu krizi anında çözdü.

Hemen ilgili genel müdürlükleri arayıp, öğretim yılı açılmadan bilişim sınıflarının gözden geçirilmesini, sürekli açık tutulmalarını, başlarında ilgili öğretmenlerin bulunmasını ve öğrencilerin ders dışı saatlerinde de bu bilgisayarları istedikleri zaman kullanabilmeleri talimatı verdi.

"Yazılım var mı, öğretmenler bu konuda yeterince donanımlı mı, daha fazla bilişim öğretmeni alınacak mı? İş sadece her öğrenciye tablet bilgisayar vermekle bitecek mi?" diye sorduğunuzda, nasıl zor bir işe soyunduğunu görse de hiç bozuntuya vermedi.

verdiği talimat zaten olacak şeyler, sınıflar gözden geçirilip, ilgili öğretmenler başlarında durup her zaman bt sınıfını acık tutacak, yeni bir şey söylemiyor ki, ders sayısının artırılması gibi, formatör normlarının belirlenmesi gibi ,4-5 sınıflardaki derslerin geri verilmesi gibi.
sanırım kimse bt öğretmenlerinin durumunu bilmiyor bilmek istemiyor.

Sorunumuz çözüldü... Ders dışı saatlerde de okullarda internet kafecilik oynarız...

İşte bakan dediğin böyle olur... Keşke gören biri gelseydi.. :(

Hani formatörlük için yanıp tutuşan arkadaşlar vardı ya onlar dikkatli okusun, ders dışı saatlerde de çocuklar bt sınıfından yararlanacakmış. Zaten böyle bir genelge vardı, bilenler bilir. Öğrenci bilgisayarı kullanacak ama internette araştırma yapmayı bilmiyor, tarayıcıda google gelmeyince (anasayfa yapılmadığından) internet yok sanıyor. Bilgisayar ve bilişim eğitimi şart! Facebook, messenger, oyun oynamanın bilgisayar kullanmak olmadığını artık MEB ve özellikle de Talim ve Terbiye Kurulu anlamalı iş işten geçmeden.
deftones' Alıntı:
Hemen ilgili genel müdürlükleri arayıp, öğretim yılı açılmadan bilişim sınıflarının gözden geçirilmesini, sürekli açık tutulmalarını, başlarında ilgili öğretmenlerin bulunmasını ve öğrencilerin ders dışı saatlerinde de bu bilgisayarları istedikleri zaman kullanabilmeleri talimatı verdi.

bizi hiç sormasa daha iyiydi. hemen talimat verilmiş bt sınıflarını gözden geçirilip ilgili öğretmen başında kalarak okul ders saatleri dışındada öğenciler kullanacakmış. 8-5 çalışma saatleri kesinleşecek galiba bu gidişle :( ...

Abbas Güçlü de nedense bi "Bilişim sınıfları kapatılıyor" bilinçaltı oluşmuş. Bizim bütün sıkıntımızı bundan ibaret sanıyor halbuki böyle bişey de yok. Bu bilinçaltının oluşmasını sağlayan kim bilmiyorum ama yeni bakan da böyle bi soru gelince "açık vermiyim lan" diyerek "e kapalıysa açaruk" karşılığnı vermiş. Mevzu bundan ibaret. Malesef Abbas Güçlü de olaya ısrarla vakıf olamadı. Can alıcı soruları bi türlü soramadı ki zaten bakanın bi cacıktan haberi yok. Böyle geldi böyle gider arkadaşlar. Benim artık en ufak bi umudum kalmadı. Neysek oyuz. Kendimize neyi yakıştırdıysak tam olarak oyuz ve bu değişmeyecek. Eskiden sözleşmeliler bunalmıştı şimdi de yeni atanan BT öğretmeni "stajyer formatör olamaz" mevzusu ile şaşkın vaziyette. Norm olayını hiç açmıyorum bile. Aynen devam Ağustos da bitti değişen bişey yok. Çok yaşa Eğitek, Çok yaşa PGM, Çok yaşa TTKB.

zaten BT sınıflarının halka açılması ile ilgili eski bir genelge vardı. bakana haksızlık etmeyin arkadaşlar bakan her şeyi bilemez ki. bu bakan yeni ki eski de olsa bilmez. açar genel müdüre sorar. genel müdür de bir şey bilmez o da açar genel müdür yardımcısına sorar oda bilmez açar daire başkanına sorar o da açar telefonu şube müdürüne sorar, o da bilmez açar şefe sorar. bakanlıkta, il milli eğitim müdürlüklerinde ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bütün işleri şefler memurlar yapar, yazıları yazar üsttekiler de okumadan imza atar. ha okuyan , işe müzahir olan idareci yok mu var ama çok az. siz de saydırın bakana eğitek müdürüne bilmem ne şube müdürüne. az biraz çalışın bakanlıkta ya da il milli eğitimde bana hak verirsiniz.

Çözüm harika :idea: açın BT leri boş öğrencileri de yollayın başlarına... Böylece problem bitmiştir :alkis: :alkis:

haydi abbas vakittamam

akşam diyordun işte oldu akşam

biz eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur

Cemal TANER' Alıntı:
zaten BT sınıflarının halka açılması ile ilgili eski bir genelge vardı. bakana haksızlık etmeyin arkadaşlar bakan her şeyi bilemez ki. bu bakan yeni ki eski de olsa bilmez. açar genel müdüre sorar. genel müdür de bir şey bilmez o da açar genel müdür yardımcısına sorar oda bilmez açar daire başkanına sorar o da açar telefonu şube müdürüne sorar, o da bilmez açar şefe sorar. bakanlıkta, il milli eğitim müdürlüklerinde ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bütün işleri şefler memurlar yapar, yazıları yazar üsttekiler de okumadan imza atar. ha okuyan , işe müzahir olan idareci yok mu var ama çok az. siz de saydırın bakana eğitek müdürüne bilmem ne şube müdürüne. az biraz çalışın bakanlıkta ya da il milli eğitimde bana hak verirsiniz.

en azından mfk ile ben yeni geçtik kadroya. bu sene bi formatör öğretmenlik yapalım da ek dersimiz tam yatsın bari :D

Artık 8-5 mi tutarlar yoksa daha geç saatlere kadar mı belli değil. Bilişim öğretmenlerinin sorunlarını kim bakanlara aktarmaya çalıştı ise hep yanlış aktarıyor. Bizim asıl sorunumuz Bt sınıflarının kapatılması değil BT dersinin kaldırılması. İş gene dönüp dolaşıp internet kafecilik yapmaya geliyor.

Hizmet süresi yeten Bt öğretmenine müdür yardımcılığı sınavına girmek farz oldu.

Meslek Liselerinin orta kısmı neden açılmıyor?

Arkadaşlar bizim asıl bu konu üzerinde durmamız gerekiyor. 4+4+4 ün amacı mesleki alana daha küçük yaşta yönlendirmek değil miydi? Bu konudan hiç söz edilmiyor.

Geri