öğretmen tableti nasıl kullanılır

Kodla Büyü

TheFalLen

Aktif Üye
Öğretmen TC no ve EBA şifresi ile giriş yapıyor. sonrasında tabletin kullanımında bi problem yok hocam.

herodot' Alıntı:
resim gönderemiyorum hocam

ekranı şöyle tasvir edebilirim

sol üstte resim simgesi
hemen altında ilk kullanım kayıt ekranı var
onun altında
ürün kodu
mac adresi var

sağ üstte internet, bulut ve yenile simgeleri var. internet ve bulut kırmızı daire içinde
sağ altta ortamda bulunan wifi modemler listesi var.

ekranın alt ortasında ise değişik şekillerde simgeler var. wifi lerden birini seçtik ve bağlantı sağlandı. ancak ekranın üstünde ağ bağlantısı yok. bekleniyor mesajı var

umarım anlatabildim

Hocam wifi seçtikten ve şifresini girdikten sonra cihazı yeniden başlatın. Bize gelen tabletlerde yeniden başlatınca tc no ve eba şifresinin girildiği kutular açıldı. Büyük ihtimalle sizin de öyledir.

herodot' Alıntı:
wifi bağlı gösteriyor.

0-ağ yok, bağlantı bekleniyor yazıyor
mdmibnisina.eba.gov.tr

yazıyor.

internet ve bulut simgesi hala kırmızı üçgen içinde.

ne yapabiliriz arkadaşlar
tableti bir yada bir kaç kez yeniden başlatın. o zaman wifi'den interneti görüyor ve tc kimlik ile eba şifresi istiyor. onları girince aktif oluyor.

Hocam bahsettiğiniz ekranın nedeni tabletin aktivasyonunun yapılmamış olduğu gösteriyor... Şu anda Fatih ağında ve sunucularda sorun var.. Aktivasyon işlemlerinde sıkıntı çıkıyor.. Yeniden başlatın olmadı resetleyin daha sonra tekrar deneyin.. Taa ki kullanıcı adı ve şifre ekranı gelene kadar..

bizim okula 159 tablet geldi geçen haftadan beri yaklaşık 110 tanesinin aktivasyonunu yaptım. tabletlere wifi şifresini girdikten sonra maalesef hemen aktivasyonunu yapamıyorsunuz, kapatıp yeniden açmanız lazım. 3 tablette de açılış esnasına ekranda dönen yazı sürekli dönüp duruyor, ve tablet açılmıyor. ona şimdilik bir çözüm bulamadım. birtanesinin şarjını bitirip yeniden açtım ama aynı sıkıntı devam etti

linuxx' Alıntı:
bizim okula 159 tablet geldi geçen haftadan beri yaklaşık 110 tanesinin aktivasyonunu yaptım. tabletlere wifi şifresini girdikten sonra maalesef hemen aktivasyonunu yapamıyorsunuz, kapatıp yeniden açmanız lazım. 3 tablette de açılış esnasına ekranda dönen yazı sürekli dönüp duruyor, ve tablet açılmıyor. ona şimdilik bir çözüm bulamadım. birtanesinin şarjını bitirip yeniden açtım ama aynı sıkıntı devam etti
hocam bizde bir tablette de aynı problem vardı bir kaç defa üst üste format atınca ekran geldi, normale döndü.

herodot hocam girdiğiniz eba şifresinin doğru olduğundan ve internetin problemsiz olduğundan emin misiniz? tüm öğretmen tabletleri aynı hatayı veriyorsa bence ağda bir problem vardır.

tc kimlik yazma ekranı gelmiyorsa internete veya eba sunucusuna bağlantı sağlanamamış demektir. zaten 2 haftadır fatih ağı durduruldu. eba da yanıt vermiyor. e-tab4 ve e-tab5 ler de aktivasyon yapamıyor. sunucu düzelene kadar beklemedeyiz. bu arada aktivasyonu olup ekranda general mobile yazısı dönen veya siyah-lacivert ekranda kalan tablet sayısı da fazla. güncellemelerden sonra düzelmiyorlar. kapanmıyorlar. fabrika ayarları ekranı gelmiyor. bunlar için de beklemedeyiz.

Geri