öğrenciler için gmail hesabı nasıl alıyor sunuz?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar bulut depolama, mail vb uygulamaları öğretmek ve dosya alış verişleri yaparak öğrencilerin kullanımını pekiştirmesini istiyorum. Aynı zamanda bir dosya üzerinde ortak çalışabilecekleri e-döküman tarzı bölümleri de göstermek istiyorum. Ancak her sene öğrenciler için hesap açmakta sorun yaşıyorum

Doğrulama e postaları ya da telefon ile doğrulama en büyük problemler oluyor.

Siz nasıl çözümlüyorsunuz bu sorunu

Gmail tam bir iskence hocam. Ben odev veriyorum eve. Mynet te karsimiza ne cikacagi belli olmadığı icin orasi sakincali.

chrome üzerinde oturum açma bölümü var yani gmail adresimizi gireceğimiz yer
oturum açına tıklayınca orada alt tarafta hesap oluşturun var oradan istediğiniz kadar mail adresi alabilirsiniz telefon isteğe bağlı girilir

ben cep telefonu olanları buluyorum birkaç kişiye aynı numarayı girdiriyorum. bazen de cep telefonu ile doğrulamayı kaldırıyorsunuz. ikincil eposta yeterli oluyor

yandex vb alternatif olamaz. birçok site gmail ile giriş yapmayı kabul ediyor

bende sıkıntı çekiyorum bu konuda. 6. sınıflara mail aldırdım geçen sene perişan oldum gmail belli bi sayıdan sonra telefın istiyor. yandex de istemiyor ama o da aşırı yavaş k. adı ve şifreyi giriyosun 10 dakika bekletiyor..

chrome üzerinde oturum açma bölümü var yani gmail adresimizi gireceğimiz yer
oturum açına tıklayınca orada alt tarafta hesap oluşturun var oradan istediğiniz kadar mail adresi alabilirsiniz telefon isteğe bağlı girilir
hocam kendi bilgisayarımda 1 adet oluşturdum. Okuldaki bir bilgisayardan yine tam 3 adet oluşturdum. Fakat diğer bütün bilgisayarlar telefon doğrulama kodu istedi.

Sadece 4 öğrenciye oluşturabildim. Bunun bir sırrı mı var acaba. aynı ip üzerinden belli bir sayıda oluşturmak gibi

hocam kendi bilgisayarımda 1 adet oluşturdum. Okuldaki bir bilgisayardan yine tam 3 adet oluşturdum. Fakat diğer bütün bilgisayarlar telefon doğrulama kodu istedi.

Sadece 4 öğrenciye oluşturabildim. Bunun bir sırrı mı var acaba. aynı ip üzerinden belli bir sayıda oluşturmak gibi

Sırrını bilmiyorum hocam bende 7 öğrencime almıştım 3 ayrı bilgisayardan telefon numarası istememişti şuan gmail den direk hesap oluşturmaya girdim yine telefon istemedi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25.4 KB · Görüntüleme: 23
Geri