çinden ürün getirme

Kodla Büyü

her_dem

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
arkadaşlar aranızda daha önceden çinden mal getireniniz oldu mu? aliexpress tek bir ürün gtirmek gibi değil. mesafe 8 ya da 16 gb'lık 1000 adet usb bellek gibi. bunun yolunu yöntemi bilenler paylaşabilir mi? ya da öğrenmemiz için yol gösterebilir mi?

1000 ürün ticari olduğu için bir gümrük müşavirine danışmanız lazım.

75 avro üzeri sıkıntılı biraz.

o kadar ürünü getiremezsin hocam, gümrük vergisi vermeden.
en son buyincoins'ten laptop için dvd-rom yerine takılabilecek ikinci hdd için kasa aldım. Türkiyede 60-80 TL arasında değişiyor fiyatı, ben 11 dolara aldım. 22 günde geldi :)

biz getiremesek bile bizim için getirebilecek kişiler var sonuçta. bu işi yapan bildiğiniz kişiler var mı

ticaret değil hocam kafamda bir proje varda. en düşük maliyet kaça çıkabilir hesaplamaya çalışıyorum.

gumruk sorun olmasin bin tane parmak bellek alirim zamaninda kadikoyden toplu alip ilcede cok sattim

Çin Satış Sitelerinin birçoğunda kargo parası olmadığı için birden fazla isim adına kargo isterseniz gürmükte sıkıntı çıkmadan parça parça getirtebilirsiniz istediğiniz ürünleri.

feto23' Alıntı:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-256GB-THUMB-DRIVE-2-0-USB-Stick-Thumb-Drive-gift/725984067.html
vay arkadaş 256 GB USB 18 $ yazmışlar
:) biri denesin bakalım geliyormu

istanbul38' Alıntı:
feto23' Alıntı:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-256GB-THUMB-DRIVE-2-0-USB-Stick-Thumb-Drive-gift/725984067.html

Hocam o ürünü değil ama başka bir ürünün siparişi bu siteden verdim çinden çıktı yolda takip numarasıyla takip edebiliyorsunuz.
Giittigidiyor tarzı bir site satıcıya ürünü kargolaması için 7 gün süre veriyor alıcıya ise kargo tarihinden itibaren 60 gün süre veriyor onay için

soouuk' Alıntı:
Çin Satış Sitelerinin birçoğunda kargo parası olmadığı için birden fazla isim adına kargo isterseniz gürmükte sıkıntı çıkmadan parça parça getirtebilirsiniz istediğiniz ürünleri.

Gümrük mevzuatına göre
75 euroyu aşan ürünler %20 vergiye tabi vergisini ödeyerek alabiliyorsunuz(tekil alımlarda)
1 yıl içerisinde bu şekilde 5 defa ürün alınabiliyor.

Yasaklı ürünler listesi

Cep telefonları
Kozmetik ürünler
İlaçlar
Besin takviyeleri
Kesici ve delici aletler
Ateşli silahlar ve bunlara ait balistik parçalar.
Patlayıcılar
Çeşitli kimyasallar
Alkol, tütün ve mamulleri.
Dedektör cihazlar
Telsizler (Lisans sahipliği gerekebilir)
Canlı hayvan ve yemleri
Tarihi eserler

rasim535' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
feto23' Alıntı:

Hocam o ürünü değil ama başka bir ürünün siparişi bu siteden verdim çinden çıktı yolda takip numarasıyla takip edebiliyorsunuz.
Giittigidiyor tarzı bir site satıcıya ürünü kargolaması için 7 gün süre veriyor alıcıya ise kargo tarihinden itibaren 60 gün süre veriyor onay için

hocam elektronik ürünleri alabiliyormuyuz? birde ürün teslimi nasıl oluyor acaba? gümrük müdürlüklerinden mi almamız gerekiyor

pehepe' Alıntı:
rasim535' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
feto23' Alıntı:

hocam elektronik ürünleri alabiliyormuyuz? birde ürün teslimi nasıl oluyor acaba? gümrük müdürlüklerinden mi almamız gerekiyor

Hocam cep telefou kesinlikle yasak.
Gelen tüm ürünler gümrüğe gidiyor ordan geçerse kargo şirketi eve getirip teslim ediyor.
Alacağınız ürünler 75 euro altında ise gümrük ödemiyorsunuz. PTT yada kargo firması eve getiriyor
75 euro üstünde ise %20 gümrük vergisi ödeyip alabiliyorsunuz.
Çoğul alım yapmayınız.
1 yıl içinde 5 defa 75 euro hakkınız var sonrası alamıyorsunuz gümrüğe takılıyor.
Kargo seçerken çin postasını seçiniz özel kargo firmaları sorun çıkarıyorlar gümrükte bekletip bekleme paraları alıyorlar.
Ben aşağıdaki ürünü aldım.
http://www.aliexpress.com/item/free...id-4-1-RK3066-1-6Ghz-Cortex-A9/744195958.html

sevgili hocam
tayland almanya cin hongkong dan elektronik malzeme getirttim.sorun cikmadi eger ayni urunden 1-5 arasi alirsam genelde gumruge takilmadan gecip geliyor.gumruge takilirsa araci sirketler sizi ariyor eger isterseniz sizin adiniza islemleri yspiyor.gumruk vergisi olarak 1500tl civari para oduyorum.bu para aldiginiz urunlerden bagimsiz oluyor.simdi cinden 40 adet ayni malzemeden aldim 768tl odedim.4-5 gunicinde gumrukten ararlar size istedikleri miktari yazarim kafanizda bir seyler olussun

arkadaşlar PC parçası olarak ucuza bulabileceğimiz getirtmeye değer var mı bişeyleR??CPU falan baktım TR de daha ucuz...Tablet notebook vs.. önerirmisiniz??riskli mi olur??ben bir zamanalr ebay den RAM almıştım sıkıntı çıkmamıştı..Gümrükten de rahatça geçmişti..kargo fiyatı dahil TR den ucuza geldi..ama ticaretini yapacak kadar fiyat farkı da yoktu o zaman.

rasim535' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
rasim535' Alıntı:
istanbul38' Alıntı:
feto23' Alıntı:

Hocam cep telefou kesinlikle yasak.
Gelen tüm ürünler gümrüğe gidiyor ordan geçerse kargo şirketi eve getirip teslim ediyor.
Alacağınız ürünler 75 euro altında ise gümrük ödemiyorsunuz. PTT yada kargo firması eve getiriyor
75 euro üstünde ise %20 gümrük vergisi ödeyip alabiliyorsunuz.
Çoğul alım yapmayınız.
1 yıl içinde 5 defa 75 euro hakkınız var sonrası alamıyorsunuz gümrüğe takılıyor.
Kargo seçerken çin postasını seçiniz özel kargo firmaları sorun çıkarıyorlar gümrükte bekletip bekleme paraları alıyorlar.
Ben aşağıdaki ürünü aldım.
http://www.aliexpress.com/item/free...id-4-1-RK3066-1-6Ghz-Cortex-A9/744195958.html
nerden bldunuz bu urunu hcam..iyimiş..

Ben getirdim. Ama değeri belli bir fiyatın üzerine çıkarsa gümrük vergisi ödemen gerekir. Kargo uzun sürebilir. Özel günlere denk getirebilirsen, ve gönderici gift olarak gönderirse gümrük vergisi ödemeyebilirsin. Bu konularda araştırabilirsin..

Benim 400$ tutarındaki ürünlerimi almak için il sanayi müd.garanti muaf belgesi istediler bende uğraşmamak için ürünleri bugün geri Çine yolluyorum.Fiyat belli miktarında üzerinde olunca sıkıntı çıkarıyorlar 75$ altı aldığım yada adetsiz ürünlerde sıkıntı hiç olmuyor.

flash bellekler hikaye genelde sahte.. Arkadaş aldı 256 mb gerçekte 32 gb çıktı 256 mb görüyor veri kopyalanmıyor.

Geri