çevrimdışı yazıcı sorunu

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
okuldaki yazıcılardan biri sürekli çevrimdışı uyarısı veriyor çıktı alamıyoruz, çevrimiçi yapamıyoruz, kablolar takılı yazıcı açık, sürücüyü kaldırırp tekrar yükledik ama yinede olmuyor bu sorunu kartuj dolumu yaptırdıktan sonra yaşadık, yazıcıya renkli kartuşunu taktığımız zaman bu sorunu yaşadık onu çıkarıp sadece siyah beyaz kartuj varken sorun olmuyor sizce sorun nedir? fikir beyan ederseniz sevinirim...

Demek ki renkli kartuşunuz bozulmuş. Muhtemelen kısa devre gibi bir şeylere neden oluyor olabilir. Mümknüse başka bir kartuşla deneyin.

ama ilk etapta yapıyor bu sorunu hocam daha sonradan tekrar düzeliyor sanırım kartuju her yeni dolduruşumuz da...

Benim sorunum ise yazıcı özelliklerine girmek istediğim zaman şu uyarı çıkıyor; yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor. Bunu düzeltmek için yazıcıyı silip yeniden mi tanıtmalıyım? Ayrıca paylaşılan bir yazıcı, ağdan komut gönderiyor ama bazı zamanlar yazmıyor? yazıcı canon,bunun için ne yapmalıyım?Fikir veririseniz çok makbule geçer..

çevrimdışı sorunu bende de oluştu..tonerini değiştirdim diye mi oldu bilmiyorm. ama aynı yazıcının kopyası diye bir yazıcı gözüküyor onu seçip yazdırınca yazdırıyor, sabahtan beri yazıcıyla uğraşıyorum ders işleyemedim, mürekkebini içine akıtıyor ve dolayısıyla kağıtları rezil ediyor yazıda net değil..defalarca temizledim en son nemli bezle bile sildim zararlı mı bilmiyorm, hala aynı napmalıyım, sildimçe kirliniyor :cry:

kardelen35' Alıntı:
Benim sorunum ise yazıcı özelliklerine girmek istediğim zaman şu uyarı çıkıyor; yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor. Bunu düzeltmek için yazıcıyı silip yeniden mi tanıtmalıyım? Ayrıca paylaşılan bir yazıcı, ağdan komut gönderiyor ama bazı zamanlar yazmıyor? yazıcı canon,bunun için ne yapmalıyım?Fikir veririseniz çok makbule geçer..
Şubat ayında yazılan mesaja cevap oldu ama
Hocam kuyruklama hatası için
Başlat --> Çalıştır --> services.msc
Gelen hizmetlerde en sonlarda Yazdırma Biriktiricisi olacak, Durdurulmuş veyaz Devre Dışı Bırakılmış olabilir. Otomatik olarak ayarlayıp, tekrar başlatın. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Geri