çıkacak sorular hakkında bilgi sahibi olanlar varmıydı?

Kodla Büyü

ciddi

Üye
duyduğuma göre yapılan eğitici formatör sınavında çıkacak sorular hakkında bazılarının bilgi sahibi oldukları yada çıkacak sorular hakkında notlar ellerinde olduğu duyumunu aldım.(çünkü şu anda görev yapan bazı eğitici formatörlerden bazıları kendisinden beklenenin çok üstünde notlar alması beni şaşırtmıştı.ve bizim ilde görev yapan eğitici formatörler 50 üzeri ve sanki sıraya girmiş gibi notlar aldılar.yani sıralamada onlar başı alıyorlar.tekrar göreve devam yani.benimki sadece duyum.ama notlar ve bu notları alan BAZI eğitici formatörlerin sewiyeleri beni düşündürmüyor değil????????

sonuna kadar destekkk
varsa eğerrrrrrr böle bişeyyy söleyecek çok fazla bir şey bulamıyorummm...

yazıklar olsun yapanada yaptıranada

Çıkacak soruların A+ olacağını yani donanım ve işletim sistemini kapsayacağını herkes biliyordu. 1 ay bunlara bakan arkadaşların çoğu kendilerininden beklenenin üstünde tabiki not ala bilir bence normal.

MEGEP in bilşim pdf leri çok kaliteliydi sırf onlara çalışan biri bile keisn 50 alırdı zaten
bence eklınıza kötü birşey getirmeyin.

a plus ın ne olduğunu sınavdan sonra öğrenenlerden iseniz bunda mevcut eğitici formatörlerin ne günahı var..

Yapmayın arkadaşlar sınav soruları o kadarda zor değildi. Sınıf öğretmeni olmama rağmen eğer 1 ay değil 2 hafta çalışşaydım 70 i rahat alabilirdim. Asıl beni şaşırtan 50 nin altında hatta 40 ın altında puan alan bilgisayar öğretmenleri olmasıydı.

TAM DESTEK. AYNI FİKİRDEYİM MUHAKKAK BİLGİLERİ VARDI 10 YILDIR BU İŞİN İÇİNDEYİM RESMEN SORULAR KARŞISINDA APIŞIP KALDIM VE SINAV SONUNDA KENDİME BEN YAPAMADIYSAM BU SORULARI EN FAZLA ALAN 60 I GEÇEMEZ DEDİM 70 LERİN ÜZERİNE ÇIKAN VAR.

Soruların nereden sorulacağını bile forumu dikkatli incelerseniz tam olarak bilen vardı.

http://bilgisayarbilisim.net/kuslara_go ... 11062.html

Tabii birde soruların ingilizcesinin verildiği link vardı.

Bunlar çok önemli değil ama zaten EĞİTEK soruları her okula gönderdiği Öğretmen kitabının İlk 100 sayfasından sormuş. Yani o kitabı okuyan birisi ezberi iyi ise rahatlıkla Bilgisayar sorularının 50 tanesini yapardı.

Sınavları EĞİTEK İlköğretim seviyesinde hazırladığı kitaptan hazırlayıp soruyor. Biz yapamıyoruz sonra bilen varmıydı diye düşünüyoruz. Ben kendi adıma Bilgisayar soruları hakkında fazla bir şey deme hakkım olduğunu düşünmüyorum. Başkaları soruları bilse de bizde yapabilmeliydik.

raco38' Alıntı:
Yapmayın arkadaşlar sınav soruları o kadarda zor değildi. Sınıf öğretmeni olmama rağmen eğer 1 ay değil 2 hafta çalışşaydım 70 i rahat alabilirdim. Asıl beni şaşırtan 50 nin altında hatta 40 ın altında puan alan bilgisayar öğretmenleri olmasıydı.
bazılarının yazılımı çok iyi bazılarının donanımı. 50 nin altında alan bir sürü web tasarımcı ve flash uzmanı var.

Ben A+ sorularının neler olduğunu tenezzül edip öğrendim, kitaplarının olduğunu forumu takip eden herkes bilir.
Eee yani zaten bakmışsanız sınavlar birbirine hep benziyordu, çünkü aynı şeyi ölçüyordu.
Biraz çalışınca 50 ile 65 arası not almak normal, 70 üzerine helal olsun iyi çalışmışlar.
Bu arada bilgisayar öğretmeniyim, eğitici formatör değilim, aklınıza bi şey gelmesin :)
A+ içeriğini araştıran, ulaştığı kaynaklardan içeriğin ne olduğunu zaten öğrenirdi, bu arada kaynaklar genelde ingilizce idi, en azından internetten benim bulduklarım öyle idi...
herkese selamlar......

ciddi' Alıntı:
duyduğuma göre yapılan eğitici formatör sınavında çıkacak sorular hakkında bazılarının bilgi sahibi oldukları yada çıkacak sorular hakkında notlar ellerinde olduğu duyumunu aldım.(çünkü şu anda görev yapan bazı eğitici formatörlerden bazıları kendisinden beklenenin çok üstünde notlar alması beni şaşırtmıştı.ve bizim ilde görev yapan eğitici formatörler 50 üzeri ve sanki sıraya girmiş gibi notlar aldılar.yani sıralamada onlar başı alıyorlar.tekrar göreve devam yani.benimki sadece duyum.ama notlar ve bu notları alan BAZI eğitici formatörlerin sewiyeleri beni düşündürmüyor değil????????
yaya2008' Alıntı:
raco38' Alıntı:
bazılarının yazılımı çok iyi bazılarının donanımı. 50 nin altında alan bir sürü web tasarımcı ve flash uzmanı var.
hocam valla birçok soru benide şaşırttı.tef elektronik mezunuyum.bilgisayara sonradan geldim.donanım konusunda bilgim olduğu için yaptım.ama birçok böte mezunu arkadaş sadece program öğreniyor ünv de ve bundan dolayı donanım yapamadılar belkide.ayrıca sınav sorularını biliyorlardı eğiticiler demişsiniz.benim arkadaşlarımdan yüksek alan bir tanesi megepten çalıştığını söyledi.
bide 50 den düşük alan eğitmcilerde var.şimdi şöyle bir durum var.yüksek alanlar düşük alan arkadaşlarına aynı kurumda çalışıp söylemedi mi yanii.zannetmem
ayrıca gerçektende forumda konuları birisi yazmıştı.tabi ben inanmadım.ama doğruymuş kısmen...
bence sizin oradaki eğitimceler hep birlikte ortak çalışmışlar.sorularıda bu sebeple aynısını yapabilmişler.

Hayııır sorular hakkında böyle konuşmak bence de haksızlık olur deneyimi olan ve ya oturup 1 hafta çalışan mutlaka 50 nin üstüne çıkabilirdi.MEGEP in modüllerine bile baksanız 3 gün, en az 10 soru kazanılırdı.AMA illede sorulara bi bahane bulacaksak::

Çıkacak soruların BDT (bilişim tek. temelleri),ve eğitim formasyon soruları olduğu söylendi ama nerdeyse 20 tane AĞ TEMELLERİ çıktı.Ağ temelleri ayrı bir Ders konusudur BDT içinde yer almaz :?
Sorularla ilgili tek çelişki bu idi.

inanasım gelmiyor ama....
ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler...
sonuçta Allah cc herşeyi biliyor... ölümlü dünya.sultan süleyman a bile kalmadı ki formatörlere kalsın..

ben kimsenin soruları aldığını sanmıyorum ama;
kalkıp da yok sorular kolaydı, yok ders notları heryerde vardı, megepden çalışan bilmem kaç alırdı dersen o zaman şüphelenmeye başlarım.
bilg. öğrt. değilim ama çevremde yüzlerce (hatta daha fazla)kişinin bilgisayar deyince aklına ilk gelen isimlerden biri , merak ettikleri hemen her şeyi ilk sordukları kişi , makina toplayan satan biri olmama ve megepin ders notlarına iyi kötü göz atmama rağmen 47,8 aldım.
geri zekalı olduğumu sanmıyorum öyle olsam bugüne kadar anlardım.
ilk 70 donanım sorusunda yaklaşık 50 doğru, sonraki 30 ağ ve 40 eğitim sorularında 20den az doğrum var.
bana masal anlatmayın.

Görevdeki eğiticiler olarak sınavda biraz daha şanslıydık sanırım. Neden derseniz İntel Öğretmen Programı Eğitimi MT eğitimlerinin yeni versiyonunu bir kaç ay öncesinde almıştım. http://educate.intel.com/tr/projectdesign sitesini de bu eğitim sayesinde tanıdım. Oldukça güzel eğitim içeriği var. (Bu arada intel eğitim aldım dediysem, öğretim becerileri sorularının tamamını yapabildiğim anlaşılmasın. 83 bilgisayar+22 öğretim becerileri netim vardı.)
Temel ağ, işletim sistemi ve donanım konuları en iyi bildiğim konulardı. Birçok donanım sitesine üyeyim. Düzenli olarak aylık bilgisayar dergileri alırım. Ayrıca internetten araştırırsanız her türlü ebook'a ulaşma imkanınız var. Bende bu konuda bir araştırma yaptım. A plus diye aratınca ilgisiz şeyler çıktı. plus yerine A+ yazınca her şey çorap söküğü gibi geldi.
http://www.donanimmerkezi.com/donanim-s ... i-236.html adresinden önce A+ sınavı hakkında genel bir bilgiye ardından da forumdaki herkese tavsiye edebileceğim mükemmel bir site olan www.forumw.org sitesinde de arama yaptım. Yığınla döküman çıktı karşıma. Bunlardan birinde; (http://rapidshare.com/files/21218567/Co ... ForDum.rar)
44. sayfada sınavın içerdiği konuların yüzdeleri yazıyor. Bulan arkadaşta da bu ebook'tan sanırım vardı. Ondan bakarak yazdığına eminim, çünkü birebir örtüşüyor. Benzeri ingilize ebook ları da kurstaki isteyen arkadaşlara vermiştim.
Ben ingilizce bilmiyorum diyenler içinde
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default ... a=37256696
adresinde kitap satılıyordu. Eğitici formatör arkadaşlarımızın bir çoğunun bundan haberi vardı. Temel bilgi olarak çok iyi bir durumda olduğumu söylemiştim zaten. (Bakınız : 4.sıra http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurul ... /EK2_1.htm )
Bu ebooklara da biraz bakınca (Deli gibi çalıştığımı sanmayın, çünkü sınavın açıklandığı tarihlerde 3 haftalık web tabanlı içerik kursunda 08-15 saatleri arasında kurstaydım, kurs süresince de hastane kapılarındaydım. Üstüne üstlük kursun son haftasında biri sanal biri gerçek olmak üzere iki kez anjiyo oldum. O tarihlerde kursta olan arkadaşlar bilirler), ortaya benim puan olarak beklediğim ama Türkiye sıralaması için hiç te beklemediğim bir yerde bulunuyorum. Sıralamaya girme gibi bir niyetim de yoktu, neden derseniz 4 yıl bu işin okulunu okuyanları geçemeyeceğimi düşünüyordum. Bu benim kabahatim mi, bilemiyorum ama bu konuma isteyerek gelmedim. Kusuruma bakmayın.

Sonuç itibariyle ilgi alanıma girdiği için bu sınavda oldukça iyi bir puan aldım. Farklı bir sınav yapılsa (örneğin, php, asp, c#, flash....) bu konumda kesinlikle olmazdım. Beni bu konularda katlayıp cebine koyacak arkadaşların olduğunu çok iyi biliyorum. Ama benden yüksek aldılar diye de öküz altında buzağı aramazdım. Ne dersiniz arkadaşlar?

Çıkacak sorular hakkında bilgi sahibi olanlar olsaydı, en yüksek not 100 üzerinden76 olmazdı herhalde.

Bu arada Intel eğitimini almayıp da iyi puan alanlara helal olsun.

a plus nedir biliyordum

dus__sokagi' Alıntı:
a plus ın ne olduğunu sınavdan sonra öğrenenlerden iseniz bunda mevcut eğitici formatörlerin ne günahı var..
arkadaşım ben a plus kitabını kitapyurdu.com dan isteddim (60 ytl para vrdim o paraya acıyom) ve 1500 sayfa kitabı 1 ay içinde okudum,hatta o sitede öğretim becerileri kitabı vardı onuda aldım.( 1 tane bile benzer soru çıkmadı bu öğretim becerileri kitabından)fakat o kitabı 10 kere bile bitirsen öyle kolay kolay yüksek puan alınmaz.eğer hiç bir çalışman yoksa alt yapın yoksa o kitabı 1000 kere bitirsen gine işe yaramaz.ama tanıdığım bir çok eğitici formatör var kesinlikle biliyom eğer bir yerleden bişeyler olmazsa o puanları alamazlardı.bir arkadaş meb in gönderdiği bir kitaptan bahsediyor ilk yüz sayfasından sorulmuş deniyor.yani buda bie nevi bize haksızlık.

cengiz2121' Alıntı:
Görevdeki eğiticiler olarak sınavda biraz daha şanslıydık sanırım. Neden derseniz İntel Öğretmen Programı Eğitimi MT eğitimlerinin yeni versiyonunu bir kaç ay öncesinde almıştım. http://educate.intel.com/tr/projectdesign sitesini de bu eğitim sayesinde tanıdım. Oldukça güzel eğitim içeriği var. (Bu arada intel eğitim aldım dediysem, öğretim becerileri sorularının tamamını yapabildiğim anlaşılmasın. 83 bilgisayar+22 öğretim becerileri netim vardı.)
Temel ağ, işletim sistemi ve donanım konuları en iyi bildiğim konulardı. Birçok donanım sitesine üyeyim. Düzenli olarak aylık bilgisayar dergileri alırım. Ayrıca internetten araştırırsanız her türlü ebook'a ulaşma imkanınız var. Bende bu konuda bir araştırma yaptım. A plus diye aratınca ilgisiz şeyler çıktı. plus yerine A+ yazınca her şey çorap söküğü gibi geldi.
http://www.donanimmerkezi.com/donanim-s ... i-236.html adresinden önce A+ sınavı hakkında genel bir bilgiye ardından da forumdaki herkese tavsiye edebileceğim mükemmel bir site olan www.forumw.org sitesinde de arama yaptım. Yığınla döküman çıktı karşıma. Bunlardan birinde; (http://rapidshare.com/files/21218567/Co ... ForDum.rar)
44. sayfada sınavın içerdiği konuların yüzdeleri yazıyor. Bulan arkadaşta da bu ebook'tan sanırım vardı. Ondan bakarak yazdığına eminim, çünkü birebir örtüşüyor. Benzeri ingilize ebook ları da kurstaki isteyen arkadaşlara vermiştim.
Ben ingilizce bilmiyorum diyenler içinde
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default ... a=37256696
adresinde kitap satılıyordu. Eğitici formatör arkadaşlarımızın bir çoğunun bundan haberi vardı. Temel bilgi olarak çok iyi bir durumda olduğumu söylemiştim zaten. (Bakınız : 4.sıra http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurul ... /EK2_1.htm )
Bu ebooklara da biraz bakınca (Deli gibi çalıştığımı sanmayın, çünkü sınavın açıklandığı tarihlerde 3 haftalık web tabanlı içerik kursunda 08-15 saatleri arasında kurstaydım, kurs süresince de hastane kapılarındaydım. Üstüne üstlük kursun son haftasında biri sanal biri gerçek olmak üzere iki kez anjiyo oldum. O tarihlerde kursta olan arkadaşlar bilirler), ortaya benim puan olarak beklediğim ama Türkiye sıralaması için hiç te beklemediğim bir yerde bulunuyorum. Sıralamaya girme gibi bir niyetim de yoktu, neden derseniz 4 yıl bu işin okulunu okuyanları geçemeyeceğimi düşünüyordum. Bu benim kabahatim mi, bilemiyorum ama bu konuma isteyerek gelmedim. Kusuruma bakmayın.

Sonuç itibariyle ilgi alanıma girdiği için bu sınavda oldukça iyi bir puan aldım. Farklı bir sınav yapılsa (örneğin, php, asp, c#, flash....) bu konumda kesinlikle olmazdım. Beni bu konularda katlayıp cebine koyacak arkadaşların olduğunu çok iyi biliyorum. Ama benden yüksek aldılar diye de öküz altında buzağı aramazdım. Ne dersiniz arkadaşlar?
sana ve senin gibi lere sözüm yok arkadaşım.ama sende biraz sağına soluna bakarsan anlarsın.ben sadece sağıma ve soluma baktım sobe yaptım.

ciddi nickli arkadaşa katılıyorum. Benimde alldığım puanla geçtiğim eğiticiler var(Hiç hazırlanmamış ve çok kötü bir sınav geçirmiş olduğumu düşünsem bile). Ama şimdi onlar devam ederken bizler başta söylenildiği gibi sıra çalıştırılmadığı için kontenjanlardaki yerimizi alamayacağız ama orayı haketmeyen(benden düşük alanlar için söylüyorum) bazı eğiticiler bize kıs kıs gülmeye devam edekceler. Bu duruma sebebiyet verenler ve onlara katılanlar utansın. Yapacak birşey yok. Mahkemeye verim dedim uyardılar"Aman ha sakın! Sonra seneye formatörlüğü bile vermezler(Sanki babalarının malı :x )

Cengiz hocami iyi tanırım O Ankarada bile Bir sürü kitap okudu. Hatta o kitaptan fotokopi çekmek için istedik onu bile vermedi. Lütfen Cengiz hocamın emeğine saygı gösterin. O hak ederek ve azimle çalışarak o puanı aldı. Tebrik ediyorum. ORDU

ciddi' Alıntı:
Yazıklar olsun...
Eğiticiydi, formatördü, başka branştaydı, derken bu noktaya kadar geldik demek...
Ben, eğitici olmayan biri olarak bu noktadan hicap duyuyorum.
Yazık...
Başarılı olmuş insanları töhmet altında bırakacak bu ifadelere, yazık...
Bir de "Sadece duyum" diyerek tam bir "ÇAMUR AT İZİ KALSIN" politikası...
Yazık..
Nedir alınıp verilemeyen anlayabilmiş değilim...
Yazıklar olsun...
Türkiye sıralamasında çok iyi bir puan alan ve hali hazırda eğiticilik görevini yürüten bir arkadaşımla ilgili minik bir bilgiyi vereyim: Kendisi MEB dışında da CISCO dersleri verebilecek sertifikasyona sahip... Ve bu sınav onun için genel anlamda çok kolaydı...
Bilmem, ortaya birşeyler atarken, hak'kını yediğiniz insanlar haklarını helal edecekler mi????
Yazık...

Bu forumu iyi takip edenler ancak bilebilir. Sınavdan önce Cadcam67 nikli arkadaş www.examcollection.com sitesindeki comptia testkinglerine çalışın dedi. Forumu arayın bakın . Ben o testleri yarım yamalak inglizcemle çevirdim. 100 sorudan en az 40 ı sınavda çıktı şimdi ben de mi soruları arakladım. İnanmayan arkadaşlara fotokopi çeker gönderrim fotokpoi ve kargo masrafı size ait yalnız :)

Fizik öğretmeniyim kendimi denemek için gireyim dedim.
Songün başvurdum, sadece geçen yılki sorulara baktım. yani çalışmadım zaten çalışacak kaynak da yok, buna rağmen Kmaraş da eskiler yeniler dahil 70 kişi içinde en yüksek benle beraber bir arkadaş aldı. 8)

ben forumu takıp ettım cısconun aplus kıtabını ve a+ for dummıes kıtabını bıtırdım 1 ay ıcerısınde 73.900 aldım bence sorular hakkında konusmak gereksız fazladan bır sey yapmadım forumda verılen kıtapları okudum keske herkes okusaydı.....

Bende sınıf öğretmeniyim 96 yılından beri bilgisayarı merak ederim ve uğraşırım hiç çalışmadım ve 50 aldım.yani bu sınav soruları bilgisayarın (daha doğrusu eğitici formatörlüğün)lüzumsuz kısmıydı.Yani bence sınav soruları bir yere gitmemiştir.bu sınavdan diğer branşların fazla puan alması gayet normal.Programlama,web programlama ,flash falan sorsalar sadece bilgisayar öğretmenleri girerdi.

Geri