Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
Murat hocam öncelikli olarak emekleriniz için teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum. Gayet güzel bir program yapmışsınız. Okulumuzda V1.3 sürümünü kullanıyoruz, çalışma noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Şimdi ise V1.6 sürümüne geçmek istiyoruz, rica etsem V1.6 sürümünün kurulumunu resimli olarak paylaşma imkanınız olursa sevinirim(cilent vs ayarlanması), iyi çalışmalar şimdiden.
Bir de hocam. Eski sürümden yeni sürüme geçerken en çok yapılan hatadan biri programı kapatmadan program ekle kaldırdan kaldırılıyor. Çalışan programı program kapıtılmadan kaldırma işlemi gerçekleşmez.
Önemli!!! kilit açıldıktan sonra sistem traydan programı kapatın. Eğer sistem traydan sağ tuş çıkış yoksa görev yöneticisinden etanahtar programının görevini sonlandırın. Sonra program ekle kaldırdan kaldırın.

Murat02 hocam emeğine sağlık güzel olmuş ancak öğretmen arkadaşlardan şöyle bir dönüt geldi.
İki saat üst üste aynı sınıfa dersi olduğunda öğretmen arkadaş usb yi çıkarıyor ve tenefüse gidiyor. Programın bekleme süresi 3dk olduğu için geldiğinde kapanıyor. Arka planda çalışan video slayt vs hepsi kapanıyor. Tekrar açmanın vakit kaybı olduğunu söylediler. Bekleme süresi 20dk olursa öğretmen arkadaş kaldığı yerden devam edebilecek.
Bu anlamda düzeltme öğretmeni yükten kurtaracaktır.

hocam barkodu okutmada nasıl oluyordu? barkod çıktı telefondan okuttum ip numarası verdi, tahta açılmadı

daha kolayı var. USBRAPTOR okulumda kullanıyorum canavar... :) sadece flash bellek takınca otomatik açılımı kapatma ayarı yapıyorum tamamdır. :)
bu arada bu program sesi bile kapatıyor... :) saygılar sevgiler.

Screenshot_2018-01-18-10-34-13.png
Arkadaslar barkodu okutuyorum telefonumdan bu çıkıyor bundan sonra ne yapmam lazim

Ekli dosyayı görüntüle 58268 Arkadaslar barkodu okutuyorum telefonumdan bu çıkıyor bundan sonra ne yapmam lazim
Hocam 1.6 versiyonunda android klasörü var. O klasörün içindeki zxing.apk ve etanahtar.apk uygulamalarını kurulum yapıyorsunuz. Sonra da etanahtar programını açıp kayıt sekmesi program şifresi bölümüne tahtada belirlediğiniz şifreyi yazıp kaydet butonuna basıyoruz.

Kilit açmak için fatih wifiye bağlanıyoruz. Etanahtar programındaki bağlantı bölümünden barkod ile kilit butonuna tıklıyoruz. Bu işlemden sonra kilit açılacak.

Siz sadece barkod okuyucu programını kurmuşsunuz. Dolayısıyla sadece barkodu okuyor. Kilit açma özelliği etanahtar programı ile yapılıyor. Etanahtar programıda da barkod okuyucu programını kullanarak kilit açıyor.

Hocam,
Hazır bu gün okulda öğrenci yokken sizin programı kurup deneyim dedim. Beş tane tahtaya kurdum. Çok şükür bir problem çıkmadı. Hem usb ile hem de android ile sorunsuz çalıştı.
Çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

Kıymetli Arkadaşlar ben murat02 arkadaşımızın programını E.T. lerde kurdum ve kullandım. Özellikle son hafta öğrenciler açık bulurlarmı? diyede bayağı bir gözlemledim. Herhangi açık olmadan 1.dönemi tamamladık. Program stabil olarak sorunsuz çalıştı. Genellikle Android’ li telefonlara kurdum. Sadece IOS işletim sistemli telefonlarda mecburen flash anahtar yaptığımız için kısayol virüsü ile uğraştık. Çünkü Anahtar dosyası virüs tarafından kısayol olarak bir klasöre atıldığından E.T.dosyayı göremiyor ve E.T. açmıyordu. Onun için flash’ ları NTFS olarak formatlayıp kilitliyordum. Bu seferde öğretmen dosya atamıyordu flasha. Aslında farklı metodlarla bu durumu da aşabiliriz de, esas benim önerim daha köklü çözüm. Başlangıçta E.T. açılırken programın bu virüsü silmesi. Bu virüsün adı: msdaato.com. Benim gördüğüm kadarıyle aşağıdaki alanlara yerleşiyor.

C:\PROGRA~2\LOCALS~1\Temp\msdaato.com

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run\49918

Sayın murat02 hocam E.T. açılırken program buraları tarayıp bunları temizlerse böylece kısayol virüsü de E.T. de barınamaz. Şimdilik aklıma gelen bunlar. Başarılar .Saygılar.

Son düzenleme:
Kıymetli Arkadaşlar ben murat02 arkadaşımızın programını E.T. lerde kurdum ve kullandım. Özellikle son hafta öğrenciler açık bulurlarmı? diyede bayağı bir gözlemledim. Herhangi açık olmadan 1.dönemi tamamladık. Program stabil olarak sorunsuz çalıştı. Genellikle Android’ li telefonlara kurdum. Sadece IOS işletim sistemli telefonlarda mecburen flash anahtar yaptığımız için kısayol virüsü ile uğraştık. Çünkü Anahtar dosyası virüs tarafından kısayol olarak bir klasöre atıldığından E.T.dosyayı göremiyor ve E.T. açmıyordu. Onun için flash’ ları NTFS olarak formatlayıp kilitliyordum. Bu seferde öğretmen dosya atamıyordu flasha. Aslında farklı metodlarla bu durumu da aşabiliriz de, esas benim önerim daha köklü çözüm. Başlangıçta E.T. açılırken programın bu virüsü silmesi. Bu virüsün adı: msdaato.com. Benim gördüğüm kadarıyle aşağıdaki alanlara yerleşiyor.

C:\PROGRA~2\LOCALS~1\Temp\msdaato.com

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run\49918

Sayın murat02 hocam E.T. açılırken program buraları tarayıp bunları temizlerse böylece kısayol virüsü de E.T. de barınamaz. Şimdilik aklıma gelen bunlar. Başarılar .Saygılar.
Hocam bu konuyu araştırmam gerekiyor.

Merhaba Arkadaşlar 1.7 sürümünü tamamladım.
Gördüğünüz eksiklikleri bu sürümde gidermeye çalıştım. Yeni sürümü bir test edebilir misiniz?

Yeni Özellikler:
* Androidte açık kalma süresi eklendi. Ayrıca SDK 8 sürümüne uygun hale getirildi. Şifre Yanlış olduğunda durum kısmında şifre yanlış uyarısı gibi geri dönütler eklendi.
* Android ile süreli kilit açıldığında, süre dolduğunda bağlantının koparılması özelliği eklendi.
* Kurulum ekranında şifre belirlenme özelliği eklendi.
* UsbAnahtar programında 3 kademeli güvenlik düzeyi belirlendi. En güvensiz düzey 3. düzeydir. Bu düzeyde usb nin serial nosu kaydedilmiyor. Bu düzeyi bazı flashların serial nosunda problem olduğu zaman kullanabilirsiniz.
* Akıllı tahta sağ tuşa kilitlenme süresi eklendi.
* Akıllı tahta sağ tuşa android ile kilit açıldığında, android kilitini iptal ederek ekranın kilitlenmesini sağlayan kilitle butonu eklendi.
* Client uygulaması otomatik kilitli tahtaları bulma özelliği eklendi. Belirli IP Aralığındaki bilgisayarların durumları ile birlikte listeye eklenmesi özelliği eklendi.
* ikinci flash takıldığında kilit ekranının gelmesi olayı düzeltildi.
* Eski sürümdeki flash belleklerin anahtar özellikleri devam ediyor. Onları bu yeni sürümde kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Mesajların hepsini okumadan soruyorum..
Akıllı telefon ile açılan bir akıllı tahta, ne zaman veya nasıl tekrar kilitli konuma geçiyor?
Barkod okuyucu olarak, başka bir program kullanılsa olur mu? İlla ki o programa mı ihtiyaç duyuyor?

Hocam Android' de ETA1_7.apk dosyasını kurdum. Yanlız "Oku " komutu başımızı ağırtabilir.Zaman zaman öğretmenler telefonu öğrencilere verip açtırıyor.Buradan program şifresi öğrenilebilir.Hatta biz program şifresini öğretmenlere de söylemedik.Programı telefonlara kendimiz kurduk.Bu iş bizi uğraştırır.

Son düzenleme:
Hocam Android' de ETA1_7.apk dosyasını kurdum. Yanlız "Oku " komutu başımızı ağırtabilir.Zaman zaman öğretmenler telefonu öğrencilere verip açtırıyor.Buradan program şifresi öğrenilebilir.Hatta biz program şifresini öğretmenlere de söylemedik.Programı telefonlara kendimiz kurduk.Bu iş bizi uğraştırır.
Oku Butonunu kaldırdım. Ama yukarıdaki dosyada oku özelliği var. Hangisini kullanılmak istenirse onu yüklersiniz. Bu özelliği ben bir şifreyi değiştirdiğimizde bütün şifreleri tekrar yazmak zorunda kaldığımız için geliştirmiştim. Yine de size göre hangisi kullanışlı ise onu kullanabilirsiniz.

Ok.Şimdi oldu.Hocam elinize sağlık.Karşılaştığımız bir başka durumda;öğretmenler E.T. yi Android uygulaması ile açıyor,telefonu da masada bırakıp dışarı çıkabiliyor."Oku" komutu bizim için riskti.

Son düzenleme:
hocam yeni versiyon çalışmadı barkodu okuyor fakat kilit aç düğmesi hala aktif ve tahta açılmıyor kilit ekranında kalıyor. flash bellekle açılıyor

eski versiyon düzgün çalışıyor. sizden istediğimiz telefon uyguluması açıkken telefon geldiğinde uygulama tekrardan barkod ile kilit aç ekranına düşüyor. kilit açıkken uygulama kilit aç düğmesi pasif olması şart.

eski versiyon düzgün çalışıyor. sizden istediğimiz telefon uyguluması açıkken telefon geldiğinde uygulama tekrardan barkod ile kilit aç ekranına düşüyor. kilit açıkken uygulama kilit aç düğmesi pasif olması şart.
Sanırım, Tahta açılıyor. Barkod ile kilit aç butonu pasif olmuyor. Hocam programın çalışma mantığı şöyle barkod ile kilit aç butonuna basıldığında kilit açma ve şifre akıllı tahtaya gönderiliyor. Tahta da şifreyi kontrol ediyor. Şifre doğru olduğunda telefona barkod ile kilit aç butonunu pasif et diğerlerini aktif et komutu gönderiliyor. Sizde son kısım çalışmadı. Telefona kurulum yaparken herhangi bir program engelleme yaptı mı?
Hocam yeni versiyonda program şifreyi android uygulamasında kayıt kısmına yazıp kaydettiniz mi? Bir de barkod ile kilit aç butonuna basıldığında durum kısmında ne yazıyor?

Son düzenleme:
1.6 bizim için en iyi çalışan tek istediğimiz yapabilirseniz android etanahtar uygulaması çalışırken telefon geldiğinde yada whatshap gibi başka uygulama açtığımızda programda barkod ile aç butonu tekrardan aktif oluyor fakat tahta zaten açık bu butonun program arkaplana çekildiğinde pasif olmaya devam etmesi gerekir. Telefon uygulaması açıkken başka bisey acilamamasi büyük problem

1.7 sürümün bağlantılarını kaldırdım. Hataları giderip en kısa zamanda tekrar yayınlayacağım.

ETA1.7_Lite ve ETA1.7_Internet sürümüne 8. sayfadan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri