Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
Hocam ip aralığı değişiyor bazen 10 ile başlıyo bazen 192 ile ondan sorun oluyor
O zaman hocam programı sizin okula göre tekrar düzenliyorum. İki adet ip aralık ayarı belirtecek şekilde düzenleyeyim. İki tip ip aralığına ping mesajı gönderilsin. Bu sayede almama durumu olmayacak.

O zaman hocam programı sizin okula göre tekrar düzenliyorum. İki adet ip aralık ayarı belirtecek şekilde düzenleyeyim. İki tip ip aralığına ping mesajı gönderilsin. Bu sayede almama durumu olmayacak.
Tskler hocam denedikten sonra paylaşırım bizde 48 tahta var bu programı kurmayı dusunuyorum

sayın murat02 hocam mobilde bir hata alıyorum bir bakarmısınız sizdede oluyormu acaba?
sorun dosya seç butonu...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181002-180438.png
    Screenshot_20181002-180438.png
    91.1 KB · Görüntüleme: 88
  • Screenshot_20181002-180435.png
    Screenshot_20181002-180435.png
    65.5 KB · Görüntüleme: 76
sayın murat02 hocam mobilde bir hata alıyorum bir bakarmısınız sizdede oluyormu acaba?
sorun dosya seç butonu...
Beklediğimiz ekran resimdeki olmalı. Ben de görünen aşağıdaki resimdeki gibi. Farklı telefonlarda demek ki hataya neden oluyor. Başka bir telefonda deneyim. Gerekirse android de tekrar günceleme yapayım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-02-18-34-50.jpg
    Screenshot_2018-10-02-18-34-50.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 64
Yukarıdaki hata bende de oldu android Oreo da
Hocam hazır component kullandım. Ondan kaynaklı sanırım. Component kullanmadan kendi kodlarım ile sorunu gidermeye çalışacağım. Düşüncem cihaz hafızasında eta diye bir klasör oluşturup, bu klasördeki dosyaları listeleyip listeden üzerine tıkladığınız dosyanın yolunu edit kutusuna kopyalanmasını sağlayacağım. Anlayacağınız göndermek istediğiniz dosyayı eta klasörüne kopyalamanız gerekecek.

Murat hocam bugun denedim yine sunucu bilgisayari gormedi tahtanin ip sini elle girince duyuru ve kilitleme islemi yapiyor fakat aratinca bulamiyor tahta kablolu bagli bilgisayar wifi ye bagli

Ekli dosyalar

• 20181003_105633.jpg
    20181003_105633.jpg
    181.7 KB · Görüntüleme: 56
  • 20181003_105626.jpg
    20181003_105626.jpg
    197 KB · Görüntüleme: 54
Murat hocam bugun denedim yine sunucu bilgisayari gormedi tahtanin ip sini elle girince duyuru ve kilitleme islemi yapiyor fakat aratinca bulamiyor tahta kablolu bagli bilgisayar wifi ye bagli
Hocam sanki 192.168 ile ip bana yanlış gibi geldi. 192 ile başlayan ip 192.168.7.1-254 şeklinde olmalı. Siz yine tahtadan bir kontrol edebilir misiniz. Bir de bilgisayarı kablolu olarak bağlayıp deneyenilir misiniz.

Hocam denedim ama olmadi ag da bilgisayar ve tahta bir birini görüyor ama client bulamıyor

Ekli dosyalar

• 1538559425326.jpg
    1538559425326.jpg
    168.4 KB · Görüntüleme: 67
alpi hocam ben yaptım
bence böyle yapın
hocam öncelikle aynı ağa bağlı olsun onu bilirsiniz zaten
hocam akıllı tahta yani kurulu olan tahta'da o kilit ekran yukarda sizin gösterdiğiniz https://www.bilgisayarbilisim.net/attachments/1538559425326-jpg.60803/ bu resimdeki gibi tahta açık kalsın
sonra bunu flashla açıp ayarlara bakın ayarlar'da ip aralığı var hocam ip aralığındaki bölümü ezberleyin.
sonra client bilgisayar(Yönetici Biligisayar)'a gelin.
burdan önce program şifreyi yazın.
sonra ip aralığı bölümden ezberle dediğim ip aralığını o 2 kutucuğu yazın ve sonra aratın...
Hocam bende böyle yaparak oldu...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    61.7 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    9.4 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    39.6 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Alıntısı4.JPG
    Ekran Alıntısı4.JPG
    14.4 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı5.JPG
    Ekran Alıntısı5.JPG
    50.5 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Alıntısı6.JPG
    Ekran Alıntısı6.JPG
    11.8 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar 1.8 Android sürümünü güncelledim. Dosya Gönderebilmek için; telefonun hafızasında eta klasörüne gönderilecek dosyayı kopyalayın. ardından uygulamayı açın. kopyala bölümünde eta klasörüne kopyalanan dosyaların listesini göreceksiniz. listeden bir dosya seçip, gönder butonuna basın. Eğer barkod aç ile bağlantı sağladıysanız, dosyanız gönderilecektir.
Eta klasörüne kopyalanacak dosyaların isimlerinde boşluk ve Türkçe karakter olmamalı. Bir de wifi çekiminin iyi olduğu yerde dosyayı gönderin. Aksi takdirde time out hatasını alırsınız. Bu hatayı alırsanız tekrar dosyayı göndermeyi deneyin.

alpi hocam ben yaptım
bence böyle yapın
hocam öncelikle aynı ağa bağlı olsun onu bilirsiniz zaten
hocam akıllı tahta yani kurulu olan tahta'da o kilit ekran yukarda sizin gösterdiğiniz https://www.bilgisayarbilisim.net/attachments/1538559425326-jpg.60803/ bu resimdeki gibi tahta açık kalsın
sonra bunu flashla açıp ayarlara bakın ayarlar'da ip aralığı var hocam ip aralığındaki bölümü ezberleyin.
sonra client bilgisayar(Yönetici Biligisayar)'a gelin.
burdan önce program şifreyi yazın.
sonra ip aralığı bölümden ezberle dediğim ip aralığını o 2 kutucuğu yazın ve sonra aratın...
Hocam bende böyle yaparak oldu...
hacam zaten ikisinde de aynı IP leri giriyorum tarama yapınca bulamıyor ve verileri almıyor ama tahtanın ıp sini elle yazınca client işlem yapıyor

Arkadaşlar kolay gelsin versiyon 1.6 indirdim kurudum şuan sorun gözükmüyor ama bir sıkıntı var tenefüzde ögretmenler flash diski, çıkarıp ekranı kilitlediğinde pc 2 dakika sonra kapanıyor her derse başladığında yeniden mi pc yi acacak bunun süresini uzatma imkanımız yokmu

Arkadaşlar kolay gelsin versiyon 1.6 indirdim kurudum şuan sorun gözükmüyor ama bir sıkıntı var tenefüzde ögretmenler flash diski, çıkarıp ekranı kilitlediğinde pc 2 dakika sonra kapanıyor her derse başladığında yeniden mi pc yi acacak bunun süresini uzatma imkanımız yokmu
sayın hocam versiyon 1.8.2'de kurulmda kilit süresi var bence 1.8.2'yi indirin
ETA 1.8.2.
https://www.bilgisayarbilisim.net/attachments/eta1-8-2-rar.60768/

Ekli dosyalar

• ETA.png
    ETA.png
    39.9 KB · Görüntüleme: 113
Murat hocam veri alabilmesi için sunucu bilgisayarında client programının açık olması mi lazim

fatih alt yapısında kablo ile bağlı et,leri,

barkod ile açmak mümkün mü?
telefon fatih kablosuzuna bağladım, açmadı, tepki vermedi

fatih alt yapısında kablo ile bağlı et,leri,

barkod ile açmak mümkün mü?
telefon fatih kablosuzuna bağladım, açmadı, tepki vermedi
Android kayıt bölümünde program şifre bölümüne tahtada belirlediğiniz şifreyi girip, kaydet butonuna basın. Ardından barkod ile kilit açmayı deneyin.

flash bellek bozulunca farklı bir flasha aynı şifreyle anahatar oluştur diyince çalışıyor mu

murat hocam ben client sorununu hala çözemedim hatta client programını tahtanın birine yükledim ama yinede görmedi.

Geri