Özel Okullarda çalışanlar?

Kodla Büyü
Var hocam ben varım.....
Kreş - Anasınıfı -1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6. Sınıflara Haftada 40 Saat derse giriyorum...

Derse girmenin dışında öğretmenlerin etkinlikleri için katkıda bulunmak gerekebiliyo. Balo Gecesi Davetiyeleri, Slaytları için. Rica ediyolar. Bilgisayarları bozuluyo yada projeksiyonları yardımcı olmanız kaçınılmaz.

Devlette olsa muhtemel bakmayabilirsiniz takdir sizin ama özel olunca kaçmak zor tabi.
Çalışan sınıf öğretmenleri emekli öğretmenler olduğundan dolayı bizim gibi yada yeni mezun arkadaşlar gibi bilgisayara hakim değiller.
Bende işimi severek yaptığım için elden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Onun harici okulun web sitesi duyuruları ilanları ile ilgileniyorum şuan ben. Ücreti derseniz bu paraya bu iş yapılırmı denebilir, devletin verdiğinin yarısından az miktara çalışıyorum.

deniz1429' Alıntı:
Derse girmenin dışında öğretmenlerin etkinlikleri için katkıda bulunmak gerekebiliyo. Balo Gecesi Davetiyeleri, Slaytları için. Rica ediyolar. Bilgisayarları bozuluyo yada projeksiyonları yardımcı olmanız kaçınılmaz.

Devlette olsa muhtemel bakmayabilirsiniz takdir sizin ama özel olunca kaçmak zor tabi.
Çalışan sınıf öğretmenleri emekli öğretmenler olduğundan dolayı bizim gibi yada yeni mezun arkadaşlar gibi bilgisayara hakim değiller.
Bende işimi severek yaptığım için elden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Onun harici okulun web sitesi duyuruları ilanları ile ilgileniyorum şuan ben. Ücreti derseniz bu paraya bu iş yapılırmı denebilir, devletin verdiğinin yarısından az miktara çalışıyorum.

Hocam Allah kolaylık versin tez zamanda atanırsın inşallah...

Evet ben de özel okullardaki çalışma koşullarının ve bilgisayar öğretmeninden beklentilerin çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Tamamen teknik servis olarak çalaşıyoruz, derse giriyoruz, öğretmenlerin eğitim materyalleri hazırlamasına yardım ediyoruz, okulun işlerini yapıyoruz, web sitesine el atıyoruz, özel günler ve etkinlikler bizim üzerimizden çıkıyor. Dersimiz bitince eve gitmek şöyle dursun, herkes çıktıntan sonra işlerimizi halletmeye çalışıyoruz. Bilgisayar uzak ve kendini geliştirmeyen öğretmenlerin işlerini yapıyoruz. Çünkü aksi durumlarda direk şikayet konusu oluyoruz. Üstelik öğrencilerin gözünde dersimiz hala notu olmayan, oyun oynamaktan başka bir amacı olmayan bir ders. Gerçi birçoğu devlet okullarında da yaşanan problemler. Ancak kendimizi daha diri tutmak zorundayız. Reflekslerimiz sağlam kalmak zorunda. Daha fazla konuya hakim olmak zorundayız, çünkü bilgisayar öğretmeninden cep telefonu dahil her konuda herşey isteniyor. Dişi ağrıdığında ortopedi doktoruna gitmemesi gerektiğini bilen insanlar, donanımcının yazılımcının, tasarımcının farklı alanlar olduğunu anlamak istemiyor. Hayatı boyunca hep aynı şeyleri anlatan, bir tek kelime bile eklemeden, kendisini yenilemeden kendisini tekrar eden öğretmenler, bizden daha çok öğretmen yerine konuyor, biz gidip onların elemanı gibi çalışıyoruz. Kısacası dert büyük. Özeli düşünmeyin öğretmenim. İşsiz kalmazsınız ama mutlu da olmazsınız. İyi tarafı iki sene bir yerde çalıştıktan sonra size ellerinin mahkum olduğunu anlarlar. Siz de bu duygusal masturbasyonla işinizi daha az sorunu düşünerek yapmaya devam edersiniz.

Bu Çalışma saatleri ve Tempoyla zor hocam. Belki kendi işimizi kurmayı düşünüyorum Web Tasarım üzerine bi ofis bakalım Hayırlısı...
Muğla Ortaca' dayım...

Avantajları neler, Servisi var Öğle yemeği var, Okuldaki çocukların durumu iyi, Velilerinde iyi.

Ben yine de özel okulda olmanın, refleksleri daha sağlam bir öğretmen olmak yönünde zorladığına, kendini geliştirmek için daha fazla kaygı ve gereklilik hissetmene sebep olması yönünden olumlu da buluyorum. Her türlü ihtiyaca, hızlı çözüm sunmak zorunda ve her türlü yeniliği anında takip etmek zorundasınız. Çünkü yeni şeyler size bir yerden mutlaka herkesten önce geliyor. Okul talepleri, öğrenci beklentileri, çevrenin ihtiyaçları hep hazır olma halini gerekli kılıyor. Devlet okullarında -belki bizim branşımız için daha az söz konusu- ders saati bitince okuldan kaçan, tek sorumluluğunun derse girip çıkmak olduğunu düşünen, tüm meslek hayatı boyunca aynı şeyleri aynı yöntemle ve kendisini geliştirme ihtiyacı duymadan anlatan öğretmenlere oranla zaten branşsal olarak farklıyken, özel okul ortamı çok daha fazla bir hazıroluşluk gerektiriyor. Bu yönüyle de olumlu bir tarafının olduğunu -pollyanna'ya tecavüz etmişler, oh be g...ü kurtardık, diye mutlu olmuş- türüne yakın bir iyimserlikle de olsa, ortaya da koymak gerekiyor. Fikrimce.

Geri