Özel Eğitim Sınıfı Teknofest

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bu sene özel eğitim sınıfına derse girmeye başladım. 2 öğrencim var 1i tam code.org da kodlama yaparken katıldı bize gel sana da anlatayım dedim bu ne dedi yandaki kodlar birleştirip şuna doğru yol bulduracağız dedim bunlar nasıl birleşiyor dedi şöyle dedim tamam sen git Hocam artık dedi dahasını da anlattırmadı bir baktım 30-40 ders ilerlemiş. Herhalde biliyor dedim evinde tablet, pc hiçbir şey yokmuş hatta okumayı da tam bilmiyormuş çocuk, evinde de malesef dezavantajlı bir ortam varmış önce üstün zekalı olduğunu düşündük ölçtük biçtik yok sadece kodlamaya karşı böyle çocuk.
Evindeki ortamı da öğrenince belki tutunacak bir dal olur çocuğa diye düşündüm Teknofeste mi katılsak dedim ama nasıl bir proje yapılabilir bir de kabul edilir mi özel eğitim öğrencisi?
Diğer öğrenci de sadece kodlamaya karşı değil de bilgisayarın tamamını çabuk kavrıyor, diğeri kadar robotikte iyi değil ama versen kasa falan toplar anlattıklarımı çabuk kapıyor. Hani Bilişim dersine geliyoruz diye yıllardır zorlandıkları okuma yazmayı sökmeye başladılar. İlk başlarda tek tek dolaşıp ben okuyordum, öğretmenleri dedi ki Hocam okumayın bakalım ne yapacaklar dedi önce kızdılar masaya falan vurmaya başladılar sonra kendilerini zorlamaya başladılar anlayabilmek için.
Bu öğrencilere nasıl yönlendirmeler yapabilirim hayatımda da ilk defa özel eğitim sınıfına derse giriyorum.

Geri