Özel Eğitim Kursu

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hizmetiçinde böyle bi kurs alan ya da gören var mı? Ne kazandırıyor. Kimler alabiliyor bilgisi olan var mı acaba..

işaret dili kursu aldık. ama sizin sorduğunuz farklı. özel eğitimle ilgili yöntemler veya çalışmalar öğretiliyordur. bep le ilgili bilgi veriyorlardır zannederim.

Galiba içerik öyledir . Bu tür kursların bulunduğumuz yerde açılması için kişisel başvuru yapabiliyormuyuz acaba.

kurs içeriğinde bep, kaynaştırma gibi içerikler varmış. Bu arada adı da zihinsel engelliler kursu imiş. 5 gün 25 saatlik bir kurs...

işaret dili kursu aldık.
g.gif

Özel Egitim Kurslarının amaçı Eğitilebilir ve Öğretilebilir Zihinsel Engelli bireylerin eğitimleri için gereken bilgi ve becerilerin kazandırldığı bir kurs.Sınıf Öğretmenleri 16-190 saatlik kursu bitirirlerse Egitim Uygulama Okulları Zihinsel engelliler İlkokulunda Ortokulunda Yine Öğretilebilir gençler için açılan İş Okullarında, İş Eğitim merkezleri ve OÇEM lerde çalışabilirler. Hatta bu arkadaşlar bazı dönemlerde branş degişikliğine gidip sınıf öğretmenliğinden Zihinsel engelliler sınıf öğretmeni yani Özel eğitim öğretmeni olabilirler. Getirisi az öğrenciyle çalışma fırsatı, %25 fazla ek ders ve iller arası atamalarda istediği yere tayininiz çıkabilir. Bodrum mu istiyorsunuz isteyın tayın dönemınde gidin o denli..ve ve hep şehir merkezlerinde okullar ilçelerde yok...Umarım açıklayıcı olmuştur.

Geri