Özel büroda görevlendirmem yapılmış nedir bu?

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün yazı geldi ilçe memde özel büroda görevlendirildiniz diye. görevlerindede bilgisayar programı kurmak proje hazırlamak ve istatistik verileri oluşturmak yazıyor.hiç bana sorulmadan böyle bir görevlendirme yapmışlar kabul etmeme şansım var mı?

kısaca ............ gidin oturun istirahat edin çay için sohbet edin bol bol iş buyurun 3 vakte kalmaz geri postalarlar.
bu arada hangi il .

Öyle saçmalık mı olur? Sizin haberiniz isteğiniz olmadan görevlendirme yapılamaz hocam.

bursadayım.milli eğitim müdürüyle görüştüm yanına ingilizce ve edebiyatçıda vereceğiz dedi artık ne iş yapacaksam tam anlamadım.ayrı özel odanız oalcak dedi

O odada her işi yapacaksınız yani İngilizce ve edebiyatçı düşünecek siz yapacaksınız.

anlaşıldı yurt dışı okul bağlantı işleri ............. fakat bu tür şeyler gönülsüz olmaz hoca
keşke okullara yazı gönderselerdi gönüllü olan birini elbet bulurlardı.
gönülsüz ............. kabuksuz yumurta çıkar derler

ben özel büroda çalışıyorum. ilçe mem'in sosyal medya medya hesaplarını ve internet sitesini düzenliyorum. herkesi almazlar bu büroya demekki sana güvenmişler hocam. hayırlı olsun inşaallah.

hocam sosyal medya deyip geçmeyin, ilçe müdürümüzle program program dolaşıyoruz ve anında twet atıyoruz gelincede sitede haber yapıyorum.

aklıma geldi. bizim ilçede de böyle birşey olmuştu. önce gönüllülük esasına göre görevlendirme yapmak istediler kimse kabul etmedi. sonra resen görevlendirdiler :D. memurluğun farklı bir formatı. eğer öğrencilerle uğraşmayı sevmiyorsanız ve idarecilikte yapmak istemiyorsanız oldukça ideal. başka işe yaramaz zaten ;)

milli eğitim müdürlükleri bünyesinde ar-ge birimleri kurulmuştu bir zamanlar AB projeleri için sanırım o tarz bir büro bu özel büro :puhaha:

Burada yazılanları okuyunca gerçekten şaşırmış durumdayım. "tweet atıyorsun" ilçe milli eğitim müdürü ile geziyorum" vs ilginç bir iş tanımı olsa gerek. Öğretmen hem de bilişim teknolojileri öğretmenini görevlendirdikleri işe bakar mısınız. Üstüne de zümre arkadaşlarım havalı iş güzel iş filan yazmışlar. Bence iğrenç bir iş hakaret gibi.

Özel büro dedikleri bildiğimiz önceden arge birimi vardı orasıdır arkadaşlar. Aslında yapmanız gereken işin dışında her işi yaptırmaya çalışırlar. İsmi değişmiş ama anladığım kadarıyla bizim çalıştığımız dönemlere göre verdikleri saçma işler de değişmiş. "tweet atıyorum" hala şaşkınım buna

fen işleri yazı işleri orada hangi odalar varsa sıraya girip bilgisayarları getirirler önünüze artık. hatta evdeyken telefonla arayanlar bile çıkar kesin

formatör öğretmen iken ilçe mem e özel büro da görevlendirmem oldu.şimdi ek ders durumu nasıl olacak ve 15 tatil de ilçe mem de mi olcm.görevlendirme süresi 6 ay.

Bilgisayar destekli işleri yaptırmak için amele arayıp kimse gelmez öyle dersek deyip ismini özel büro mu yapmışlar acaba ???

Aman hocam özel büro bildiğin sekreterlik, müdürün programlarını, yemek randevularını kısaca tüm işlerini sen yaparsın, üstüne yetmez tüm bilgisayarlara format atarsın, millet evindekileri bile getirir yaptırır, o da yetmez memurlar yazılarını size yazdırmaya kalkar, illa yapacaksanız şartlarınızı baştan konuşun

Sıfatı özel olan her şeyden korkacaksın. Hani öğretmen sadece okulda derse girecekti. Haydi bilişimciyi anladık diyelim, edebiyatçı İngilizceci ne oluyor! Ne oluyor? Argeciler FETÖden ihraç, bunlar ne oluyor? Ne oluyor?

Görev yaptığım ilçede de özel büro açılmasına yönelik teklifte bulunuldu.Yalnız ilden açılması yönünde red cevabı geldi.Böyle birşey mümkün mü?

Valla ilden ilçeye göre değişebilir ama genel olarak zırt pırt toplantı halinde olacaksınız, ne kadar angarya mem işi varsa sizde olacak, joker eleman olacaksınız. Her türlü proje için yazılar size postalanacak vs.. Büro elemanı olmayı seviyorsanız, tam sizlik bir iş.

Ilce mem beni özel büroda görevlendirmek istiyor. Branş öğretmeniyim. Ekders vs gibi konularda bana katkısı olur mu?

muhtemelen 18 saat üstünden ek ders alırsınız. Bilişim işleri (site, sosyal medya vs...) , yarışmalar, projeler, kısaca angarya bir ton iş verirler.

hocam gidin deneyim olur. birde eski bilgisayarcı olarak bu işlerin hepsini hemen hemen yaptık. bu işi oradakilerin (müdür) dahil bilmemesinden oluyor onların sertifikaları bizim eğitimden çok ama ....

Bana da ilçe milli eğitim müdürü mebbis sorumluluğu teklif etti. Ama teklif etti. Teşekkür edip ben derslerime girmek istiyorum hocam dedim. Tahmin etmiştim kabul etmeyeceğini dedi :) Ama bende teklif var. Burada direk görevlendirme yapılmış.
Ankaradayım bu arada

Bir büyüğümden vaktinde şöyle bir şey duymuştum;
"MEB'de biri sana bir görev teklif ediyor ya da sen istemeden görevlendiriliyorsan, o iyi bir görev değildir. Çünkü iyi bir görev olsa sana duyurmazlar."
Bu söz benim için milat oldu. Size de milat olsun.

Geri