ÖSYM'den zorla sınav gözetmenliği görevlendirmesi

Kodla Büyü
Hocalarım ÖSYM tarafından resen görev verilmis akşam mesaj geldi. Bu şekilde görünüyor ilk kez karşılaşıyorum. Yan tarafta onay bekliyor diyor. Reddet seçeneği yok Belge dökümü var sadece. Şimdi bu durum resen verilmis gitmek zorundayiz mi demek ?

Ekli dosyalar

• IMG_20240607_225643.jpg
    IMG_20240607_225643.jpg
    87.2 KB · Görüntüleme: 181
Onay vermezsen gitmezsiniz. Onay olmamış olsaydı resen görev verilmişti.

Hocalarım ÖSYM tarafından resen görev verilmis akşam mesaj geldi. Bu şekilde görünüyor ilk kez karşılaşıyorum. Yan tarafta onay bekliyor diyor. Reddet seçeneği yok Belge dökümü var sadece. Şimdi bu durum resen verilmis gitmek zorundayiz mi demek ?
Gitmezseniz ceza veremez isteğiniz dışında görev verdiği için diye biliyorum

Onay ver ya da iptal et diye bir seçenek yok. Sadece belge dökümü kısmı var.Şimdi baktım hala böyle görünüyor sistemde. Gitmedim umarım cezalı duruma düşmem

Akademisyenlerin begenmedigi gorevleri bize lütuf gibi veren osym ister resen versin ister zorla versin almıyorum. Okutman, araştırma gorevlisi okul md uzerinde bir sira ile gorev almaya başlıyor. Kusura bakmasinlar kendilerini duzeltsinler önce

ben lgs sınavında küçük bir hata yapmıştım ondan beridir 3 senedir şükür görev çıkmıyor kafam rahat

Gitmeyin hatta ÖSYM smslerini spam diye işaretleyip engelleyin. Ben öyle yaptım. Sınav verse de ruhum bile duymuyor 😂

Bu yıl 4+4+4ün ilk mezunları üniversite sınavına giriyor, bu sisteme geçişte ilk yıl 5, 5.5, 6, ve 7 yaş grubu aynı anda 1 e başlatıldığı için 2006 2007 jenerasyonu kalabalık bir grup olmuştu. O yüzden bu yıl yksye girecek olan öğrenci sayısı normalden fazla, 2020 lgs deki gibi. O yüzden çok fazla görevli ihtiyacı doğmuş. Mecburen bu görevi birileri yapacak, benim gittiğim okulda gumruk memurundan valilik vkhi memuruna kadar çeşitli kademelerden insanlar gözetmen olarak görevlendirilmişti. Kuralları biz koymayız ama kuralları biz uygularız. Zamanında kopyadır fetödür, bir sürü insanın hakkı çiğnendiği için bu önlemleri abartı bulmuyorum.

22 sınıfta sınav oldu. 18 tanesinde gozetmen olmadan salon başkanları sınavı yaptı. Sınav ücreti degisiyormu

Bu yıl 4+4+4ün ilk mezunları üniversite sınavına giriyor, bu sisteme geçişte ilk yıl 5, 5.5, 6, ve 7 yaş grubu aynı anda 1 e başlatıldığı için 2006 2007 jenerasyonu kalabalık bir grup olmuştu. O yüzden bu yıl yksye girecek olan öğrenci sayısı normalden fazla, 2020 lgs deki gibi. O yüzden çok fazla görevli ihtiyacı doğmuş. Mecburen bu görevi birileri yapacak, benim gittiğim okulda gumruk memurundan valilik vkhi memuruna kadar çeşitli kademelerden insanlar gözetmen olarak görevlendirilmişti. Kuralları biz koymayız ama kuralları biz uygularız. Zamanında kopyadır fetödür, bir sürü insanın hakkı çiğnendiği için bu önlemleri abartı bulmuyorum.
Soruları yayınevlerine gönderenlere, ve o yayınevlerine noldu peki? 800 lira için sınav görevi alan öğretmen araba anahtarı veya kemerle mi çaldı soruları 😂

Soruları yayınevlerine gönderenlere, ve o yayınevlerine noldu peki? 800 lira için sınav görevi alan öğretmen araba anahtarı veya kemerle mi çaldı soruları 😂
Araba anahtarı ile seni bile çalabilirler :) , anahtar deyip geçmeyin, entegre devre olan herşey ile dinleme ve izleme yapılabilir. Uçlu kalemin ucuna kamera yerleştirildiği düzenekler hâlâ akıllarda...

O kadar teknolojisi olan ögretmense gitsin ajanlik yapsin daha cok para var
Osym iki gundur cay hatta su bile vermedi bildigin zulüm yapiyor millette
Soruyu calan caldiran okula gelmeden cozer isi okuldaki gorevliye bu kadar baskı bosa

millet istemedi neticede herkes özgür
Araba anahtarı ile seni bile çalabilirler :) , anahtar deyip geçmeyin, entegre devre olan herşey ile dinleme ve izleme yapılabilir. Uçlu kalemin ucuna kamera yerleştirildiği düzenekler hâlâ akıllarda...

@yeniden123 bilmiyorum gittiniz mi ama hiçbir şey olmazdı hocam, bırakın ösym kendi kendine takılsın.

@mehteran hocam siz soru hazırlama merkezinden kendi binalarına çekilen fiziksel hattın haberini okumuş muydunuz o dönem? Adamlar kablosuz teknoloji, entegre devre falan uğraşmamış direk kablo çekmiş hocam. Soruların yazıldığı bilgisayarlardan doğrudan (ç)almışlar soruları. Sonrası herkesin malumu. Soruların sınav binasından mı çalındığını düşünüyorsunuz siz :D
Sınav öncesi hangi dersanelerin kamplarında soruların ezberletildiğini, bir gece önceden gözetmenin evine gidip, bizim kız senin salonda girecek yardım ediver, denildiğini, kaç aile ferdinin aynı şekilde full çektiğini, test kitaplarındaki soruların birebir aynılarının sınavda çıktığını unutmadık hocam biz. Devlet isterse bedel ödetir, hepsi devlet arşivlerinde vardır.
Yenilen hakkın yedi sülalelerinden çıkacağı inancıyla görevimizi layıkıyla yaparız biz.
Ösym önce kendi evini toplasın, öğretmenin itibarını iade etsin, sonra da hak ettiği ücreti ödesin, kimsenin bir yıllık emeği çöp olmasın.

Sınıflarda tek görevli olarak görev yapanlar olarak bina sorumlusu osym yetkilisine itiraz dilekçesi verdik. Osym ye bildirilsin diye. Ücret konusunun arttırılması icin

Siz görev almaya devam ettikçe hırsız da derler çay da vermezler para da. Ben de soruların çalındığı ve öğretmenlerin suçlandığı dönemden beri sınav görevi almıyorum. Alanlara bir şey demiyorum ama yakınmaya hakkınız yok bence.

ösym'nin sınavlarına uzun süreden beri katılmıyorum. Yukarıdaki haberi okuduktan sonra resen atasalar bile katılmama kararı aldım. Bu sene resen atadılar. Gitmedim bile. ÖSYM gibi bir kurum kar amacı gütmez, gütmemeli. Öğrencilerden dünyanın parasını alıyorlar. Neden kar etmek için mi? Çalışanların emeği nerede?

Geri